Кафедра фізичного виховання

Завідувач кафедри,
к.п.н, доцент
Славік Микола Іванович

Кафедра створена у 1947 р. Її очолювали Т.О.Ярошевська (1948-1972 рр.), доценти В.В.Пижов (1972-1980 рр.), О.Д. Махонін (1981-1992 рр.), В.В. Скачко (1992-2002 рр.) З 2002р. кафедрою завідує відмінник освіти України М.П. Сигловий. Колектив кафедри Протягом багатьох років на кафедрі працювали відомі спеціалісти з фізичного виховання та спорту, зокрема: д-р педаг. наук, проф. В.М.Корягін; доц., заслужений тренер України П.І.Трофимишин; призер міжнародних змагань з боксу, майстер спорту міжнародного класу Ю.П.Тхоровський; учасник олімпійських ігор в Мехіко майстер спорту з легкої атлетики П.А.Андреєв. Під їх керівництвом студенти ставали призерами та переможцями багатьох вітчизняних та міжнародних змагань. Особливого успіху під час навчання досягли: майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики Леонід Вільгота, чемпіон світу серед студентів з легкої атлетики, майстер спорту Віктор Гураль; чемпіон України з боксу, майстер спорту Володимир Бодня; призер Кубка світу з кікбоксингу Віктор Збарський. На кафедрі працюють: випускник університету, майстер спорту В.М.Гураль, майстер спорту М.І.Сусь, кандидати в майстри спорту В.І.Діяк, Е.І.Мороз, Ю.Р.Дрогомирецький, Р.В.Грицай, А.Я.Ільїн, ст. лаборанти Н.П.Кобаса, І.Я.Малярчук, Д.В.Малюга. Заняття з фізичного виховання провадяться для студентів І-IV курсів денної форми навчання. Важливе місце в навчальному процесі надається впровадженню національних видів спорту. Тренувальні заняття з групами спортивного вдосконалення проводяться приблизно з 20-ти видів. Колектив продовжує розбудовувати матеріально-технічну базу кафедри. Протягом останнього десятиріччя викладачі працюють над регіональною науковою темою "Вдосконалення навчального процесу з фізичного виховання у вузах". Наукові дослідження спрямовані на вдосконалення навчально-виховного, оздоровчого процесу підростаючого покоління: - знання основ методики оздоровлення; - знання та дотримання основ ведення здорового способу життя; - досягнення високих спортивних результатів з обраного виду спорту. Результати наукових досліджень відображені в статтях, тезах доповідей на регіональних та міжнародних конференціях. За останні роки опубліковано більше 20-ти наукових статей у вітчизняних і закордонних журналах. Викладачі кафедри керують науково-дослідною роботою студентів. За останні роки близько 30 студентів виступали з доповідями на університетських та міжвузівських науково-методичних конференціях.

Last modified on Середа, 27 лютого 2019 12:44