imageAdamovskiyВідомому українському вченому в галузі канатного лісотранспорту, досвідченому організатору і новатору національної лісотехнічної освіти, активному громадському діячеві, першому проректорові Національного лісотехнічного університету України, професорові Миколі Григоровичу АДАМОВСЬКОМУ виповнюється 75 років.

В його особі, яка щедро увібрала життєдайне батьківське тепло і мудрість поліського краю, природно поєдналися три іпостасі: непересічний науковець і педагог, виважений, досвідчений і талановитий керівник та організатор, романтичний художник.

Микола Григорович Адамовський належить до когорти вітчизняних вчених, які внесли значний вклад у дослідження проблем міцності та надійності сталевих линв, а також у методику розрахунку і проектування линвових лісотранспортних систем. Впроваджений ним на підставі багатолітнього педагогічного і управлінського досвіду системний підхід до екологізації освіти реалізується шляхом: впровадження сучасних технологій навчання та наповнення навчальних програм новим змістом; введення екологічних знань у канву соціально-гуманітарних, фундаментальних, природничих, інженерних та професійно-орієнтованих дисциплін; формування синергетичного уявлення про світ, що диктується проблемами сталого розвитку.

reyting 2022 iІнформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2022 року.

У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України: "Топ-200 Україна""Scopus" та "Бал ЗНО на контракт", кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.

Цього року спільними здобутками колективу університету Лісотехніці вдалось посісти 75 позицію з поміж 250 ЗВО України. 

Назва закладу освітиМісце у загальному рейтингуБал ЗНО на контрактТОП 200 УкраїнаScopusПідсумковий бал

Національний лісотехнічний університет України

75 182 59 38 279


Отриманий узагальнений рейтинг підсумовує рейтингові місця навчальних закладів за версією "Топ-200 Україна", "Scopus" та "Бал ЗНО на контракт".

Джерело 

2Національний лісотехнічний університет України й Університет сталого розвитку Еберсвальде тісно співпрацюють у багатьох сферах, і в минулому відбулося багато обмінів науковцями. Доцент кафедри екології Уляна Башуцька під керівництвом професора Тобіаса Кремера у 2019 році провела інтенсивне дослідження використання деревини робінії звичайної та питань рекультивації в Лужицькому буровугільному родовищі. Із добутого в ньому бурого вугілля виробляється п’ята частина німецької електроенергії [https://www.leag.de/de/geschaeftsfelder/bergbau/]. Крім того, доцент Уляна Башуцька та професор Тобіас Кремер тісно працювали разом, щоб оцінити якість деревини робінії звичайної, яка протягом чотирьох десятиліть розвивалася у лісомеліоративних насадженнях на відвалах Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну. 

За підтримки Німецької служби академічних обмінів ця співпраця отримала продовження цього року в рамках програми «Двосторонній обмін науковцями». Доцент Уляна Башуцька змогла продовжити роботу над темою на факультеті лісу і довкілля Університету сталого розвитку Еберсвальде у 2022 році і таким чином розширити співпрацю. Підставою для обміну також є двостороння угода між двома університетами, яка існує вже багато років. Відвідування професором Тобіасом Кремером нашого університету ускладнила війна. 

huz logo

Поховальна панахида

Професора Гузя М. М. відбудеться

30 липня 2022 року о 13 год.

У Студентському храмі Рівноапостольного князя Володимира

За адресою: м. Львів, вул. Природна 8а

 

Вічна йому пам’ять

Царство Небесне

huz

06.05.1953-20.07.2022рр.

20 липня 2022 року на 70-му році життя відійшов у Вічність багатолітній завідувач кафедри лісових культур і лісової селекції, доктор сільськогосподарських наук, професор Гузь Микола Михайлович.

У 1976 році закінчив Львівський лісотехнічний інститут. Науковий шлях професора Гузя М.М. починався із навчання в аспірантурі (1976-1979 рр.) при кафедрі лісових культур і лісових меліорацій ЛЛТІ. У період 1979-1988 рр. Гузь М.М. – асистент цієї ж кафедри, протягом 1988-1993 рр. – доцент кафедри механізації лісорозробок ЛЛТІ, в 1993-1996 рр. – докторант УкрДЛТУ. Після захисту докторської дисертації Гузь М.М. працював на посаді доцента кафедри лісових культур і деревинознавства (1996-1997 рр.), а в період 1997-2000 р. – професором цієї ж кафедри. З 2000 р. професор Гузь М.М. завідував кафедрою лісових культур і лісової селекції.

Основними напрямами наукової діяльності професора Гузя М.М. були: вивчення закономірностей формування кореневих систем деревно-чагарникової рослинності; дослідження росту та стійкості хвойних і листяних інтродуцентів у штучних лісових насадженнях; вивчення особливостей вирощування садивного матеріалу основних лісотвірних та декоративних видів України.

Під керівництвом професора Гузя М.М. захищено дві дисертації на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук та 14 дисертацій – кандидата сільськогосподарських наук

За багатолітню наукову і педагогічну діяльність Гузь М.М. був нагороджений відзнакою «Відмінник лісового господарства України».

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю вчителя, відомого вченого-лісівника.

Р О З К Л А Д

ВСТУПНИХ ІСПИТІВ ДО АСПІРАНТУРИ  2022

Спеціальність 

Дата/ година

051 - Економіка

2 вересня/ 14.30 год

122 - Комп΄ютерні науки 

2 вересня/ 11.00 год

133 - Галузеве машинобудування

1 вересня/ 14.00 год 

151 - Автоматизація та комп΄ютерно-інтегровані технології

31 серпня/ 10.00 год

  187 - Деревообробні та меблеві технології

31 серпня/ 14.00 год

205 - Лісове господарство

31 серпня/  11.00 год

206 - Садово-паркове господарство

1 вересня/ 14.00 год 

281- Публічне управління та адміністрування

1 вересня/ 11.00 год

Іноземні мови

5 вересня/ 10.00 год

Філософія

7 вересня/  10.00 год

Кондратюк 1Викладачі та студенти Національного лісотехнічного університету України є активними учасниками програм академічної мобільності по всьому світу. Розвиток міжнародної співпраці та створення можливостей для навчання та стажування студентів та викладачів закордоном є одним і пріоритетних напрямів Стратегії інтернаціоналізації університету-2026. Найбільш активно розвивається напрям міжнародної мобільності за програмою Еразмус+ (КА107, КА171). Університет реалізував вже більше 30 Еразмус+ проектів. 

Незважаючи на карантинні обмеження в осінньому семестрі та введення воєнного стану у весняному семестрі, 27 «очних» академічних мобільностей за програмою Еразмус+ було реалізовано в 2021-2022 н.р.

Маріанна Матвійчук, студентка магістерської програми «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та Юрій Лисак, студент магістерської програми «Лісове господарство» навчались у весняному семестрі в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде, Німеччина.

2022 07 13 14 32 21За ініціативи відділу міжнародних зв’язків, а також підтримки проєкту “Міжнародна освіта України” в особі Богачука Василя Степановича та Української асоціації експортерів освітніх послуг, яку представляє керівник Тимохін В'ячеслав Васильович, 13 липня 2022 року в Національному лісотехнічному університеті України відбувся круглий стіл в режимі онлайн на тему "Міжнародна освіта в умовах війни". Модераторами зустрічі були проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків Микола Борис та керівник проєкту “Міжнародна освіта України” Василь Богачук.

Аспіранти22 червня 2022 року в залі засідань університету проведено зустріч аспірантів спеціальностей: 187 – Деревообробні та меблеві технології (Сергій Воронович, Ростіслав Мороз, Олександр Петросюк, Тарас Подібка); 205 – Лісове господарство (Владислав Кислюк, Володимир Магуран); 206 – Садово-паркове господарство (Любомир Глоговський) з проректором з наукової роботи НЛТУ України, проф. Василем Лавним. На зустрічі були також присутні наукові керівники аспірантів: проф. Володимир Маєвський – директор навчально-наукового інституту деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну; проф. Орест Кійко – завідувач кафедри технології меблів та виробів з деревини; проф. Богдан Кшивецький – завідувач кафедри технологій захисту навколишнього середовища і деревини та безпеки життєдіяльності; проф. Георгій Гриник – професор кафедри лісової таксації та лісовпорядкування; доц. Ігор Шукель – доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології.

IMG 29276 та 7 липня 2022 року відбулися дві екскурсії в Музей деревини на базі Національного лісотехнічного університету України, в яких зокрема взяли участь наші працівники та їх діти. Це були найдовші дві екскурсії з організованих цього літа, які тривали приблизно 2,5 години кожна. Саме завдяки зацікавленості учасників та зворотному зв’язку від них, наш екскурсовод - кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Заячук Василь Яремович зміг якнайбільше захоплюючої інформації розказати про різновиди дерев у нашому Ботанічному саду у цікавих та захоплюючих історіях, а також про експонати, якими наповнений Музей деревини.

photo 2022 07 08 16 11 12Впродовж останніх чотирьох років НЛТУ України співпрацює з Університетом Вальядоліду (Іспанія) за програмою академічних обмінів Еразмус+. Студенти спеціальностей «Менеджмент», «Економіка», «Облік і оподаткування», «Прикладна механіка», «Галузеве машинобудування», «Деревообробні та меблеві технології», «Хімічні технології та інженерія», «Технології захисту навколишнього середовища», «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство», «Екологія» мають можливість навчатись один-два семестри в партнерському університеті з можливістю перезарахування результатів навчання після повернення до рідного університету.

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper