Відділ якості освіти та визнання кваліфікацій
Керівник відділу якості освіти та визнання кваліфікацій
ГАСІЙ Олександр Богданович
доцент, доктор технічних наук
ГАСІЙ Олександр Богданович - керівник відділу якості освіти та визнання кваліфікацій |
|
Шевченко Наталія Василівна - інженер І категорії Кіндрат Ростислав Ярославович - інженер І категорії Салапак Любов Василівна - інженер І категорії |
|
79057, м. Львів, вул. Генерала Чупринки 103 |
|
|
|
Відділ якості освіти та визнання кваліфікацій організовує координацію роботи внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти, оцінювання здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників, забезпечення академічної доброчесності, формування культури якості вищої освіти в Університеті. У своїй роботі відділ взаємодіє з Навчально-науковими інститутами та кафедрами, навчально-методичним відділом, науково-методичною радою університету, органами студентського самоврядування, відділом комунікацій, сектором практичної підготовки та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників, відділом професійного розвитку, відділом міжнародних зв’язків, відділом ліцензування та акредитації та іншими службами університету з питань, що входять до компетенції зазначених структурних підрозділів. |
Відділ якості освіти та визнання кваліфікацій є окремим структурним підрозділом НЛТУ України і підпорядковується безпосередньо ректору та першому проректору з науково-педагогічної роботи, звітує про свою роботу перед ректоратом та Вченою радою університету.
Місія Відділу якості освіти та визнання кваліфікацій полягає в розбудові внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти в Університеті з метою формування інноваційного освітнього середовища Університету, сприяння конкурентоспроможності випускників на ринку праці, подальшій інтеграції Університету в Європейський простір вищої освіти.
Основні завдання, які вирішує відділ якості освіти та визнання кваліфікацій у своїй роботі:
- Вивчення та узагальнення українського і закордонного досвіду з питань моніторингу якості освіти, поширення інформації щодо моніторингових досліджень в системі освіти.
- Розробка форм анкет та інших матеріалів для проведення моніторингових досліджень. Організаційно-технічна підготовка опитувань (анкетувань, оцінювань тощо) здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників із питань якості організації освітнього процесу.
- Систематичний збір, обробка, аналіз результатів освітнього та соціально-психологічного моніторингу діяльності здобувачів і науково-педагогічних працівників. Інформування всіх суб’єктів освітнього процесу про результати моніторингових досліджень через інформаційні ресурси Університету.
- Формування на підставі моніторингових досліджень рекомендацій щодо підвищення якості освітньої діяльності.
- Науково-методичне та організаційне забезпечення моніторингу якості знань здобувачів Університету; розробка єдиної системи критеріїв, діагностичного інструментарію, показників моніторингу якості освіти в Університеті спільно з навчально-методичним відділом та органами студентського самоврядування.
- Надання консультативної та методичної допомоги структурним підрозділам Університету з питань діагностики, оцінювання та моніторингу якості знань здобувачів вищої освіти.
- Надання консультативної та методичної допомоги дирекціям Навчально-наукових інститутів з питань організації процедури визнання результатів навчання та кваліфікацій у формальній, неформальній та інформальній освіті.
- Надання консультативної та методичної допомоги кафедрам і дирекціям Навчально-наукових інститутів з питань організації процедури проведення рейтингового оцінювання навчально-наукового персоналу, кафедр і ННІ.
- Розробка та впровадження університетської системи забезпечення академічної доброчесності. Організація та проведення заходів із питань моніторингу академічної доброчесності.
- Закон України “Про вищу освіту” / Стаття 16. Система забезпечення якості вищої освіти
- Рекомендації Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти стосовно запровадження внутрішньої системи забезпечення якості
- Стандарти та рекомендації щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти.
-
ПОЛОЖЕННЯ про відділ якості освіти та визнання кваліфікацій НЛТУ України
- ПОЛОЖЕННЯ про систему забезпечення ДВНЗ “НЛТУ України” якості освітньої діяльності та якості вищої освіти (систему внутрішнього забезпечення якості)
Засідання НМР 14.03.24
Засідання НМР 15.06.23
Засідання НМР 11.05.23
Засідання НМР 13.04.23
Засідання НМР 14.04.22
Засідання НМР 10.03.22
Засідання НМР 13.10.21
- 21-22 жовтня 2021 р. відбулася
І Міжнародна науково-практична конференція “Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України”. Електронний збірник конференції - 17-18 листопада 2022 р. на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція“Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України: інструменти та виклики”. Матеріали конференції - Електронний збірник конференції
- 6 листопада 2023 р. на базі Західноукраїнського національного університету відбувся Український форум якості освіти. Посилання на трансляцію: https://www.youtube.com/watch?v=lBcPskqysv8