Кафедра інформаційних систем та комп’ютерного моделювання
Завідувач кафедри, доцент, к.т.н. Сторожук Олександр Леонідович |
|
79057, м.Львів, вул.Генерала Чупринки 103, |
|
|
|
(032)258-42-95 |
|
Завідувач кафедри,
кандидат технічних наук, доцент
Сторожук О. Л.
Місія кафедри інформаційних систем та комп'ютерного моделювання – забезпечення якісної освіти в галузі інформаційних технологій, проведення наукових досліджень у цій галузі, створення технологічних інновацій.
Колектив кафедри працює над застосуванням новітніх технологій та методик для підвищення якості освіти та розвитку інновацій в галузі інформаційних технологій, спрямовує свою діяльність на забезпечення потреб ринку праці висококваліфікованими фахівцями з інформаційних технологій.
ПЕРЕВАГИ:
- Студенти отримують ґрунтовні знання у сфері інформаційних технологій та комп'ютерного моделювання.
- Студенти створюють мобільні та веб-системи з використанням бази даних і знань, забезпечують захист інформації, здійснюють адміністрування хмарної інфраструктури та локальних мереж.
- Студенти мають можливість брати участь у проєктах та дослідженнях у галузі інформаційних технологій, що дозволяє їм отримувати практичний досвід та розвивати свої навички.
- Студенти можуть взаємодіяти з провідними експертами з галузі інформаційних технологій, які працюють на кафедрі, що дає можливість здобувати цінні знання та поради від професіоналів.
- Студенти мають можливість здобувати міжнародний досвід та підвищувати свою конкурентоспроможність шляхом участі у програмах академічної мобільності.
ПРІОРИТЕТИ:
- Забезпечення високої якості освіти у галузі інформаційних технологій: використання сучасних методик та технологій для забезпечення якісної освіти, розроблення та впровадження нових курсів із використанням сучасних технологій та інноваційних підходів, надання студентам знання та практичних навичків у галузі інформаційних технологій.
- Проведення наукових досліджень: активна робота над науковими проєктами та публікаціями, що дає змогу впроваджувати досягнення науки у практику.
- Розвиток міжнародної співпраці: робота над розвитком міжнародної співпраці з іншими університетами та організаціями з метою обміну досвідом та створення спільних наукових та освітніх проектів.
- Створення технологічних інновацій: взаємодія з партнерами для впровадження технологічних інновацій та вирішення актуальних проблем галузі.
- Підготовка науково-педагогічних кадрів: забезпечення підготовки науково-педагогічних кадрів, які зможуть розвивати галузь в майбутньому.
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ
Бакалавр:
- 122 - Комп’ютерні науки
- 126 - Інформаційні системи та технології
Магістр:
- 122 - Комп'ютерні науки
PhD (аспірантура):
- 122 - Комп'ютерні науки
Науково-педагогічний склад кафедри:
- Завідувача кафедри Сторожук О.Л.. (к.т.н., доц.);
- проф. Шабатура Ю.В.. (д.т.н, доц.);
- доц. Борецька І.Б. (к.т.н., доц.);
- доц. Павлюк У.В. (к.е.н.);
- доц. Часковський О.Г. (к.с.-г.н.);
- доц. Флуд Л.О. (к.т.н.);
- доц. Олянишен Т.В. (к.т.н., доц.);
- старш.викл. Бекас Б.О.;
- асист. Гіссовська Н.О.;
- асист. Івасюк Р.В.;
- асист. Лукащук Б.С.;
- асист. Проць А.В.
Наукова діяльність кафедри ІСКМ НЛТУ України орієнтована на розвиток інноваційних рішень та технологій в галузі інформаційних технологій та лісопромислового комплексу. Кафедра займається проведенням досліджень за тематикою: «Технології та засоби математичного моделювання, оптимізації та системного аналізу нерівноважних фізичних процесів». Метою якої є розроблення нових математичних моделей, програмного забезпечення та методів дослідження нерівноважних процесів в анізотропних багатофазних середовищах з фрактальною структурою.
Розробки кафедри ІСКМ НЛТУ України мають великий практичний потенціал та впроваджуються в ІТ інфраструктуру університету. Крім того, викладачі та науковці кафедри публікують свої дослідження в наукових виданнях, беруть участь у міжнародних конференціях та виступають з доповідями на наукових семінарах, що дозволяє підвищувати науковий рівень кафедри та розширювати її міжнародну співпрацю.
На даний момент ведеться робота над п'ятьма дисертаціями PhD.
Викладачі кафедри є учасниками міжнародних проектів:
- Міжнародний проект “Joint Teaching and Learning for Empowerment and Resilience of Ukrainian Academia” (01.09.2022 – 31.12.2023)
- Міжнародний проект “Спільне цифрове майбутнє” (“Joint Digital Future Project” - A Ukrainian-German Partnership for digital supported Learning and Teaching), (01.09.2020 – 31.08.2022).
- Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів(15.11.19 – 14.11.2022)
- V4 Green Universities (V4GU), (01.03.2020 – 31.08.2021).
Викладачі отримують досвід у рамках міжнародного стажування, а саме:
- к.т.н., доц. Сторожук О. Л. – підвищив кваліфікацію з технологій змішаного навчання в рамках стажування в Університеті сталого розвитку Еберсвальде, Німеччина (13 – 17.09.2021);
- к.е.н. Павлюк У. В. бере активну участь у міжнародних освітніх проектах, а також пройшла міжнародні стажування та підвищення кваліфікації: міжнародне підвищення кваліфікації: “New and Innovative Teaching Methods” в Краківському економічному університеті (2020 р., UEK, Польща); міжнародне підвищення кваліфікації: навчальний курс “Green Project Development and Management” (GPDM) у рамках проекту Joint Digital Future (JDF) (осінь 2021 – лютий 2022);
- доц. Сторожук О. Л. та доц. Павлюк У. В. разом із колегами із кафедри ІТ проходять довготермінове міжнародне підвищення кваліфікації: розроблення та викладання курсу “Interactive Content” у рамках міжнародного проекту “Joint Teaching and Learning for Empowerment and Resilience of Ukrainian Academia” (01.09.2022 – 31.12.2023)
Cпівробітництво з іноземними закладами вищої освіти:
Вчені кафедри мають дієві контакти з закордонними науковими установами та підприємствами:
- Інститутом фізики і механічної обробки деревини, Університетом м. Гамбург;
- Зволенський технічний університет (Словаччина);
- Лабораторією проблем фізики і механічної обробки деревини і деревних композитів LERMAB (м. Нансі, Франція);
- Universitatea TRANSILVANIA din Brasov (Румунія);
- Lunds universitet (Швеція);
- Technische Universitat Dresden (Німеччина);
- Університет сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина).
Кафедра ІСКМ підтримує науково-практичні зв’язки з компаніями, організаціями і галузевими установами з питань практичної підготовки здобувачів вищої освіти та їх подальшого працевлаштування:
- SoftServe Товариство з обмеженою відповідальністю “Українські інформаційні технології”;
- Договір про співпрацю GlobalLogic;
- Угода про співпрацю Ciгма Софтвеа;
- Договір про співпрацю ГалТор.
Співпраця з вітчизняними закладами вищої освіти:
Кафедра ІСКМ підтримує наукові зв’язки з академічними і закладами вищої освіти з питань спільних наукових досліджень:
- Інститут механіки ім. С. Тимошенко НАН України (м. Київ);
- Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України (м. Львів);
- Харківський національним університетом радіоелектроніки (м. Харків);
- Нацiональний технiчний унiверситет “Харкiвський полiтехнiчний iнститут” (м. Харків);
- Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України (м. Харків);
- Інститут кібернетики ім. В. Глушкова НАН України (м. Київ);
- Національний університет “Львівська політехніка” (м. Львів);
- Київським національним університетом ім. Т. Шевченка (м. Київ);
- Національним технічним університетом України “КПІ” (м. Київ).
З 1 вересня 2022 року започаткувала свою історію кафедра інформаційних систем та комп’ютерного моделювання згідно з наказом НЛТУ України від 31 серпня 2022 року №152 “Про створення нової кафедри у складі навчально-наукового інституту деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну”. Першими працівниками новоствореної кафедри стали викладачі кафедри інформаційних технологій. Кафедра продовжила підготовку студентів за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології та 122 Комп’ютерні науки.
Викладачі кафедри є ініціаторами та реалізаторами впровадження проєкту дистанційного навчання на базі системи Moodle, що дає змогу студентам кафедри дистанційно опрацьовувати навчальні курси, а викладачам – оперативно відповідати на питання студентів.
Навчально-методична діяльність кафедри спрямована на здобуття студентами фундаментальної підготовки з інформаційних технологій, сучасних комп’ютерно-інформаційних систем, проектування CAD/CAE/CAM систем, методів комп’ютерного моделювання та оптимізації технологічних процесів.
У навчальний процес активно впроваджуються нові дисципліни, що потребує від колективу кафедри періодичного підвищення кваліфікацій з інноваційних технологій та методів підготовки фахівців ІТ-галузі, створення нової лекційної та лабораторно-практичної бази, співпраці з відомими українськими та міжнародними університетами та ІТ-компаніями.
Однією з традицій кафедри є активна участь студентів у науковій роботі, у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конференціях.
Викладачами кафедри, у співпраці із колегами із кафедри ІТ та Університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина), розроблено програму міжнародного онлайн-тренінгу “Interactive content”, який є важливою складовою міжнародної освітньої діяльності кафедри. У рамках тренінгу мають змогу здобувати підвищення кваліфікації викладачі, аспіранти та студенти обох університетів.