14 червня 2024. Обговорення в Департаменті екології

14 червня в Департаменті екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації щодо Програми LIFE ЄС 2024 відбулось обговорення пропозицій за участі представників кафедр лісівництва і екології НЛТУ, а також Природного заповідника “Розточчя” та Яворівського національного природного парку.

https://mepr.gov.ua/programa-yes-life-2024-vidkryto-konkurs-propozytsij/

27-31 травня 2024 року студенти Навчально-наукового інституту деревообробних технологій та дизайну стали учасниками «Спеціального тижня» , який був організований НЛТУ України спільно з Університетом прикладних наук м. Берн (Швейцарія) та Французькою школою деревини та біоресурсів м. Нант (Франція).

1 spets weak 2024

erastmus14 06 24Завдяки програмі академічної мобільності Еразмус+ науково-педагогічні працівники, персонал та здобувачі вищої освіти мають можливість підвищувати свій освітньо-культурний рівень. Активну допомогу учасникам програми та розширення географії мобільності забезпечує відділ міжнародних зв’язків нашого університету.

Нещодавно команда в складі завідувача кафедри лісових машин Стиранівського Олега Андрійовича, професора Мачуги Олега Степановича та доцента Шевченко Наталії Василівни виборола право реалізувати, вперше для НЛТУ  України, академічну мобільність в університеті міста Бартін – БАРУ (Туреччина). Співпрацю з науковцями цього вишу завдячуємо професору Бехті Павлу Антоновичу, який попередньо налагодив наукові зв’язки з лісотехнічним факультетом БАРУ.

Університет міста Бартін є одним із наймолодших університетів Туреччини, рік заснування 2008. Це є класичний університет, оскільки поряд із технічними факультетами тут є й гуманітарні, зокрема факультети мистецтва, літератури, релігії, медицини тощо. Загальна кількість студентів – близько 18000, у тому числі 1800 – іноземні студенти з країн Африки та Азії. Корпуси БАРУ розміщено в передмістях Бартіна в двох кампусах: Адачі кампус та Кутлубай кампус.

Опитування - це один із ключових елементів роботи Молодіжної ради при Львівській обласній державній адміністрації, аби почути голос молоді нашого регіону. Для ефективної роботи нашої команди ми прагнемо дізнатися більше про потреби молодих людей та працювати в цьому напрямку.

Молодіжна рада при Львівській ОДА готова допомагати, радити та спільно з вами, активною та свідомою студентською молоддю Львівщини, формувати голос молоді. Ми – майбутнє нашої області і все лежить у наших руках, разом ми здатні змінювати світ навколо нас на краще!

Запрошуємо молодь віком від 14 до 35 років, яка навчається у ваших закладах вищої освіти взяти участь в опитуванні для вивчення потреб молоді Львівської області.

Посилання на опитування (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8vAhNA7WgW34k7QpWqWmpw9KD2ZMNxC_0NztisTnPdOxLqg/viewform)

 

МК

Максим КОЛЬЦОВ

23-річний військовий

родом із села Хорів Рівненського району

студент ННІ ЛСПГ, заочно здобував ступінь бакалавра за освітньо-професійною програмою «Мисливське господарство»

З 24 лютого 2022 року солдат Максим КОЛЬЦОВ у складі 80-тої окремої десантно-штурмової Галицької бригади брав участь у відбитті російського вторгнення в Україну. Воював під Києвом, потім у боях на Слобожанщині, а також під Бахмутом.

Макс1

Указом Президента України 24 серпня 2023 року нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

4 червня 2024 року, під час виконання бойового завдання на Донеччині, загинув.

Більше 100 тисяч мисливців зі зброєю в руках чинили опір агресору, та продовжують боронити рідну землю у лавах Збройних сил України. Понад 2,5 тисячі мисливців, які стали на захист України 24 лютого 2022 року, загинули.

Приносимо щирі співчуття рідним та близьким полеглого бійця. Нехай душа загиблого Героя України знайде вічний спокій…

Вічна шана Герою!

001 vsn

 

1 червня 2024 року в Національному лісотехнічному університеті України, за підтримки ректорату та дирекції ННІ ЛСПГ, відбулась визначна подія, яка формуватиме історико-культурне майбутнє мисливської галузі в Україні.

photo 7 2024 05 31 15 13 47

1 червня для студентів груп ЕК-11 закінчилась друга частина Загальнобіологічної навчальної практики - практика з дисципліни "Метеорологія і кліматологія" під керівництвом старшого викладача кафедри Мельничук Світлани Петрівни. Студенти виконували мікрокліматичні дослідження визначеної ділянки на території Ботанічного саду загальнодержавного значення НЛТУ України по вул. О.Кобилянської,1.

Здобули практичні навики користування метеорологічними приладами та обрахунками метеопоказників. Також натренували око для розпізнавання мікрокліматичних особливостей досліджуваної місцевості.

Чергове засідання Вченої ради Національного лісотехнічного університету України відбулося 23 травня. Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Загорський як головуючий колегіального органу розпочав засідання з вручення атестатів вчених звань та нагород.

Засідання Вченої ради 3

Атестати вчених звань отримали: Олег Мачуга – професора кафедри лісових машин; Марія Пилипчук – професора кафедри технологічних машин і технічного сервісу; Людмила Гарасим – доцента кафедри екологічної економіки та бізнесу.

25 травня 2024 року в рамках проєкту “Ліс з ВПО: ліс для ВПО” в університеті відбувся еколого-просвітницький захід за участі родин внутрішньо переміщених осіб (ВПО), який організували команда ГО “Лісові ініціативи і суспільство” спільно з представниками НЛТУ України, Музею деревини та Ботанічного саду за підтримки програми “Єднання заради дії”, IREX.

Захід, метою якого було сприяння інтеграції ВПО та зміцнення соціальної згуртованості Львівської громади, налагодження діалогу між ВПО та місцевими жителями через екологічну складову, зібрав більше 60-ти осіб, які вимушено покинули свої домівки і зараз проживають на території Львівської громади. Більше інформації про захід за покликанням: https://forestcom.org.ua/news-post/final-meeting-participants-forestcom-idps-forest-idps-project

Фото 1 ГО ЛІіС

22 травня у Львівському Національному університеті природокористування відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Сучасні ековиклики. Стратегії екологічної безпеки довкілля”, присвячена 25-річчю кафедри екології.

photo 1 2024 05 23 08 57 04

Привітати кафедру з 25-річним ювілеєм прийшли колеги з Інституту біології тварин НААН, Національного університету “Львівська політехніка”, департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Західного наукового центру НАН України та МОН України, Інституту екології Карпат НАН України, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного наукового центру “Інституту грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського, звучали доповіді колег з Харкова, Вінниці, Чернівців, Івано-Франківська, з Природничого університету у Познані, Біосферного заповідника “Асканія Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН, Яворівського національного природного парку та Національного природного парку “Холодний Яр”, а також викладачі кафедри екології Національного лісотехнічного університету України.

До дня відкритих дверей 17 травня 2024 р. на кафедрі дизайну (корпус 1, 7-й поверх) завершились роботи по створенню панно «Дизайн».

image001

Ідея та ескіз панно належать завідувачу кафедри, професору Володимиру Прусаку. Концепція твору полягає у підтримці суспільного руху до екологічного довкілля та ощадливого господарювання і, зокрема, до розвитку екологічного напрямку у дизайні. Цей напрям набув розвитку на кафедрі дизайну з часу впровадження у 2004 р. «Програми наскрізної екологічної підготовки студентів спеціальності «Дизайн»» (розробник В. Прусак). Мета програми – не накопичення студентом протягом навчання екологічних знань, а створення системи екологічних знань, умінь та навичок, набуття яких змінює свідомість майбутніх дизайнерів, і екологічна складова їх мислення стає нормою поведінки, фаховою установкою, визначає особистісну позицію, в результаті чого відбувається переоцінка професійних цінностей.

Вже традиційно студенти НЛТУ України під керівництвом викладачів кафедри менеджменту та маркетингу, доцента Юлії Шведюк та доцента Надії Юрків і організаційної підтримки асистента кафедри компʼютерних наук Олексія Сінкевича, приймали активну участь в навчальній практиці до Румунських Карпат в рамках вивчення дисципліни «Ecosystem Management in Transformation Countries» за фінансової підтримки міжнародного проєкту «Fields of Conflict – A Discourse on Socio-Ecological Forest Restoration in Times of War and Multiple Crises». Це спільна подорож студентів НЛТУ України, Університету сталого розвитку міста Еберсвальде, Державного університету Молдови, ДУ «Житомирська політехніка», Національного транспортного університету та представників Карпатського біосферного заповідника. Програма екскурсії як завжди цікава та насичена цікавими локаціями. Студенти НЛТУ України, команда з восьми учасників, підготували тижневу газету та детально описали все, що вдалося побачити.
2024 05 24 20.16.15

logo nltuUKRAINIAN
NATIONAL
FORESTRY
UNIVERSITY

 

 

© 2023 НЛТУ України

Address

  103, Gen. Chuprynky St., Lviv, 79057
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Support

Communications Center

site@nltu.edu.ua

JoomShaper