Кафедра дизайну

4a7627fdbf1c5a058824639ee3fd9e93da344ede 84x011

 Завідувач кафедри д. пед. н., доцент, відмінник освіти  України, член Спілки дизайнерів Прусак Володимир     Федорович

 

 м.Львів, вул. Генерала Чупринки, 105

 (032) 258-42-72

 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 http://design.nltu.edu.ua/

vfpr1

Завідувач кафедри,
доктор педагогічних наук, доцент, 
Прусак Володимир Федорович

Кафедра здійснює підготовку фахівців:

Бакалавр (повна та скорочена форма навчання):

Магістр:

Кафедра дизайну НЛТУ України була заснована у липні 1993 р. на технологічному факультеті. На той час вона стала першою кафедрою в Україні, яка мала готувати дизайнерів для меблевої промисловості. Сьогодні кафедра є структурною одиницею ННІ деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну.

Витоки дизайн-освіти в університеті сягають другої половини XX ст. Тоді, у жовтні 1967 р., при кафедрі проєктування деревообробних виробництв факультету технології деревообробки розпочали готувати технологів за спеціалізацією «Конструювання меблів», а в 1971 р. – за спеціальністю «Проєктування і конструювання меблів».

Першим завідувачем кафедри був канд. техн. наук, доцент 3.И. Дячун, а викладачами – П.Ю. Кепешук, С.П. Мигаль, Л.В. Пархуць, Б.І. Проданчук, Т.В. Волошенко, Л.М. Гнатиків, В.Л. Прокопенко, О.А. Швець, А.А. Яцуненко.

Свого часу на кафедрі працювали й приймали участь у формуванні дизайнерської школи в західному регіоні країни: професори Б.Ф. Курліщук, О.Я. Боднар (Заслужений діяч мистецтв України), М.О. Опанашук (Заслужений діяч мистецтв України), Р.В. Одрехівський (д. мист.); доценти І.А. Юрченко (к. мист.), П.П. Кравченко, О.О. Опанашук, Ю.В. Прусак (к.т.н.); ст. викладачі Л.І. Рибачек, І.З. Пилипів (к.т.н.), Л.А. Яремчук (Народний художник України), С.І. Гай, М.І. Пелех (к. мист.), М.М. Шатківський, Т.М. Шепеть (к. мист.);

3 1998 р. по сьогодні кафедру очолює д. пед. н., Відмінник освіти України, член Спілки дизайнерів України, член-кореспондент Лісівничої академії наук України, доцент В.Ф. Прусак. Під його керівництвом професорсько-викладацький склад кафедри дизайну сформувався у чисельний, високопрофесійний педагогічний колектив. Зокрема, це професор С. П. Мигаль (к. архіт., Заслужений діяч мистецтв України), доценти: Т.В. Волошенко (Заслужена художниця України), Р.М. Купчик (к.т.н.), 3.Ю. Макар (к. пед. н.), О.В. Патик (Заслужений діяч мистецтв України), В.М. Тарнавський (Заслужений художник України), О.А. Швець (д. пед. н.), Ю.В. Ямаш (к. мист.); ст. викладачі Н.С.Бехта, Ю.П. Кантаровський, Т.С. Козак (к. пед. н.), О.О. Коровай, О.М. Мазур, С.Й. Навротний, В.Л. Прокопенко, І.О. Савка, П.М. Старух.

Усі викладачі – це професійні педагоги, дизайнери та художники, більшість з яких є членами творчих спілок України.

Кафедра з часу заснування визначила пріоритетну спеціалізацію в дизайні – «Промисловий дизайн» (дизайн меблів), яка також передбачає компетенції в дизайні середовища і графічному дизайні. У цій спеціалізації кафедра є лідером з підготовки дизайнерів меблів в Україні. Свідченням чого є чисельні перемоги на Міжнародних форумах дизайн-освіти та успішна робота випускників на виробничих підприємствах, дизайн-студіях, конструкторських бюро тощо.

Kaf vukl11
 Колектив кафедри Дизайну
Last modified on Wednesday, 18 January 2023 08:17

logo nltuUKRAINIAN
NATIONAL
FORESTRY
UNIVERSITY

 

 

© 2023 НЛТУ України

Address

  103, Gen. Chuprynky St., Lviv, 79057
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Support

Communications Center

site@nltu.edu.ua

JoomShaper