Пам’ятник розстріляним нацистами у 1941 році професорам львівських університетів та усім загиблим встановлено майже на самому місці злочину. Монумент має форму брами, складеної з гранітних блоків, кожен із яких символізує Заповідь Декалогу. Блок із викарбуваною римською “П’ятіркою” символічно зміщений, нагадуючи про порушення п’ятої заповіді “Не убий!”

IMG 3961

IMG 3954

Представники наукової спільноти, виконавчої влади, духовенства та мешканці міста прийшли на Вулецькі пагорби, щоб помолитися за душевний спокій загиблих учених та членів їх сімей, запалити свічки та покласти квіти на знак вшанування пам’яті про невинно вбитих. Ця трагічна подія є частиною нацистської операції “Надзвичайного утихомирення”, спрямованої на винищення інтелектуальної еліти.

IMG 3951

IMG 3959

IMG 3950

Фото запозичено з вебресурсів Львівської обласної ради та НУ «Львівська політехніка»