- Деталі
- Категорія: Новини
Рада європейських лісівників розпочала свою роботу під керівництвом ректора НЛТУ України
На адресу Національного лісотехнічного університету України надійшов вітальний лист від Ради європейських лісівників України з побажаннями успіху ректору університету, член-кореспонденту Національної академії наук України, професору Володимиру Загорському у його діяльності на посаді президента Ради європейських лісівників (CEF). Також у листі йдеться про важливі ініціативи, зокрема пропозицію до Європейської комісії щодо створення Комісаріату або Генеральної дирекції лісів та конструктивні діалоги задля розвитку лісового господарства в Європі.
Як заначив Маріан Стойческу, попередній президент Ради європейських лісівників: “Ми маємо впевненість, що пан Володимир Загорський згідно з положеннями Статуту CEF, матиме великий та суттєвий внесок у розвиток CEF, збільшення кількості членів CEF. Окрім того, вважаємо, що обов’язок усіх членів Правління CEF сприяти, брати участь і підтримувати діяльність новообраного президента CEF, адже вперше президентом Ради Європейських лісівників став представник з України”.
11 жовтня 2024 року Маріан Стойческу, який є очільником правління Ордену експертів лісового господарства (OFE), надіслав пані Урсулі фон дер Ляєн, президенту Європейської комісії, лист із пропозицією врахувати економічну, стратегічну, екологічну та соціальну важливість функцій лісів у Європейському Союз та посприяти створенню Комісаріату або Генеральної дирекції лісів, з професійних експертів у лісовому господарстві в Європейській Комісії. Нижче публікуємо відповідь на лист CEF та OFE, отриманий 12 листопада 2024 року від Європейської комісії. Доцільно зазначити, що лист CEF та OFE та лист від Європейської комісії щодо питання лісів у Європейському Союзі є початком діалогу, який має бути продовжено.
Рада європейських лісівників (CEF) фокусується на збереженні та сталому управлінні лісами в Європі. Її місія полягає в об’єднанні лісівників, науковців і політиків для розвитку ефективних стратегій, що сприяють збереженню лісових екосистем, змінам клімату та біорізноманіттю, а також організації обміну знаннями та досвідом, щоб делегувати найкращі практики у сфері лісового господарства.