- Деталі
- Категорія: Новини
Делегація НЛТУ України взяла участь у Міжнародному симпозіумі “Румунсько-українські відносини: історія та сучасність”
30-31 жовтня делегація Національного лісотехнічного університету України у складі завідувача кафедри екологічної економіки та бізнесу Іона ДУБОВІЧА, завідувачки кафедри психології та соціально-гуманітарних дисциплін Оксани ГРИДЖУК і доцентки кафедри психології та соціально-гуманітарних дисциплін Оксани СЕНЮРИ взяла участь у XII Міжнародному симпозіумі “Румунсько-українські відносини: історія та сучасність”, м. Сату Маре (Румунія). Організатори симпозіуму – Союз українців Румунії і Сатумарська філія Союзу українців Румунії.
Учасниками симпозіуму стали понад 70 відомих вчених з Румунії, України, Польщі й Молдови, депутати Парламенту Румунії та посадові особи повіту й міста Сату Маре, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, керівники повітових філій Союзу українців Румунії, представники засобів масової інформації та ін.
Присутні на симпозіумі акцентували увагу на важливості міждержавних українсько-румунських взаємин на різних рівнях – міждержавному і транскордонному (обласному, районному і населеного пункту) у нинішніх умовах війни росії проти України, а також значущості гуманітарної допомоги Союзу українців Румунії. Під час пленарних і секційних засідань були розглянуті актуальні політичні, історичні, економічні, екологічні, соціальні, культурні та інші питання. Спектр обговорюваних проблем засвідчує робота таких секцій, як: “Археологія”, “Історія та міжнародні відносини”, “Етнографія та краєзнавство”, “Література, лінгвістика та освіта”.
З огляду на важливість транскордонного українсько-румунського співробітництва у контексті євроінтеграційних процесів України, було підкреслено, що таке співробітництво в різних формах міжрегіональної діяльності є не тільки ефективним аспектом міжнародної співпраці між Україною та Румунією, а й суттєвим інструментом розвитку регіонів, міст і територіальних громад. Обмін результатами теоретико-методичних і науково-практичних досліджень між науковцями сприяє не лише зростанню їхнього творчого потенціалу, а й розвитку співпраці між науковими установами й навчальними закладами різних країн. Доцільно зазначити, основний акцент українсько-румунських відносин спрямований на сучасний стан і перспективи розвитку України й Румунії. Результати XII Міжнародного симпозіуму будуть опубліковані в збірнику наукових праць “Румунсько-українські відносини: історія, сучасність та перспективи”.