Керівник Відділу професійного розвитку
Ліпенцев Андрій Вікторович,
к. е. н., професор, заслужений працівник освіти України
ЛІПЕНЦЕВ Андрій Вікторович, к. е. н., професор, заслужений працівник освіти України |
|
79057 м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 105, кім. 209 |
|
|
|
(032) 258-42-41 |
|
Відділ професійного розвитку як структурний підрозділ Національного лісотехнічного університету України було створено шляхом реорганізації Центру дистанційного навчання та післядипломної освіти. Причиною реорганізації стало значне розширення напрямків підвищення кваліфікації.
На даний час у Відділі проводиться:
- підвищення кваліфікації:
- публічних службовців: працівників органів державного управління та місцевого самоврядування;
- працівників територіальних органів (установ) державної виконавчої влади,
- стажування викладачів нашого університету та викладачів інших закладів вищої освіти
- працівників (фахівців з вищою освітою) підприємств, організацій і установ лісового господарства, деревообробної та меблевої галузей;
- навчальні курси з охорони праці для посадових осіб;
- довузівська підготовка до вступу у виші як громадян України, так й іноземців;
- робота із залучення молоді до роботи з охорони природи та лісу в рамках діяльності Малої лісової академії;
- робота, спрямована на підтримку академічної доброчесності та запобігання різних форм плагіату.
очолює Відділ професійного розвитку к.е.н., проф. Андрій Вікторович Ліпенцев.
Більше півстоліття назад у 1960 р. в університеті були засновані курси підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників для лісової та деревообробної промисловості України та Молдови. У 1988 р. на базі цих курсів було створено факультету підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів деревообробної промисловості України.
Поряд з цим, у 1970 р., було започатковано роботу підготовчого відділення.
Об’єднав ці два напрямки діяльності, а також роботу Малої лісової академії Факультет довузівської підготовки і післядипломної освіти, який розпочав свою діяльність у 1994 році. За час діяльності факультету його очолювали декани доц. Г. М. Пенцак та доц. В. В. Гомонай.
у 2013 році факультет був реорганізований у Центр доуніверситетської підготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
Вже 2 січня 2019 року був утворений Центр дистанційного навчання та післядипломної освіти (Центр ДНПО) шляхом реорганізації Центру дистанційного навчання, Центру доуніверситетської підготовки та підвищення кваліфікації кадрів і Закарпатського навчально-науково-виробничого центру університету.
Із 2016 року на базі Відділу професійного розвитку (раніше - ЦДНПО) проводяться щосеместрові курси підвищення кваліфікації із оволодіння технологіями дистанційного навчання, які із 2022 року трансформувалися у вдосконалений тренінг-курс із створення сучасного інтерактивного контенту "Interactive content". Тренінг-курс обсягом 180 академічних годин (6 кредитів) розроблений командою Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій (ННІ КНІТ) у рамках міжнародної співпраці із Університетом сталого розвитку м.Еберсвальде та проводиться завідувачем кафедри інформаційних систем та комп’ютерного моделювання (ІСКМ), доцентом Олександром СТОРОЖУКОМ та заступницею директора ННІ КНІТ, доценткою кафедри ІСКМ Уляною ПАВЛЮК.
Тренінг-курс розрахований на широке коло слухачів (науковців, педагогів, студентів та допоміжний персонал університету тощо) і дає навички із універсальним застосуванням, адже освоєні технології допомагають візуалізувати не лише дослідницькі проєкти, але й творити інноваційне мультимедійне наповнення для вебсайтів, електронних навчальних курсів, презентацій, реклами тощо.
|
Адреса: 79057 м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 105, кім. 209, тел. 258-42-41.Email:
|
79057, Львів, вул.Ген.Чупринки 105, к.502 |
|
|
|
(032) 258 42 23 |
|
facebook.com/groups/203975852948367 |
МІСІЯ – формування особистості як носія інтелектуального, інноваційного, професійного, культурного потенціалу та фахових компетентностей здобувачів вищої освіти, насамперед, екологічних, економічних, правових та соціальних, шляхом надання якісних освітніх послуг у національно-патріотичному культурному середовищі, забезпечення високого рівня наукових досліджень, розвитку міжнародної співпраці, активної участі науково-педагогічних працівників і студентів у громадському житті, захисті незалежності та територіальної цілісності Української держави..
ПРІОРИТЕТИ:
- Використання світового досвіду та принципів сталого розвитку у провадженні освітньо-виховної, наукової та міжнародної діяльності та розроблені освітньо-професійних (бакалаврських, магістерських) та освітньо-наукових (магістерських, докторських) програм.
- Підвищення якості освітнього процесу згідно з міжнародними стандартами, впровадження новітніх інноваційних технологій, використовуючи відповідне кадрове та матеріальне забезпечення.
- Розроблення актуальних навчальних планів і програм, які відповідають запитам виробництва та кращим закордонним аналогам.
- Залучення роботодавців до участі у підготовці та реалізації освітніх програм для забезпечення опанування здобувачами освіти фахових компетентностей.
- Розширення участі у проєктах міжнародної мобільності за програмою Еразмус+ та інших програмах міждержавного обміну для студентів, аспірантів, докторантів та науково-педагогічних працівників.
- Впровадження принципів неперервності фундаментальної, спеціальної (фахової), екологічної, економічної, правової підготовки в структуру освітніх програм і навчальних планів.
- Розвиток студентського самоврядування через активізування роботи студентських організацій, підвищення фаховості лідерів та активістів студентського самоврядування.
- Створення умов для вільного розвитку особистості студентів, забезпечення реалізації творчих ідей, виявлення і удосконалення індивідуальних здібностей, обдарувань і талантів, самореалізування у царині наукової, професійної, художньо-естетичної та спортивно-оздоровчої діяльності.
- Розвиток системи національно-патріотичного та морально-духовного виховання студентів.
ПЕРЕВАГИ:
- Структурний підрозділ НЛТУ України інтегрованого еколого-економічного спрямування, який готує фахівців для економіки та публічної сфери.
- Забезпечення проблемно-орієнтованого та студентсько-центрованого навчання, гарантування здобувачам освіти надання якісних освітніх послуг за індивідуальними освітніми траєкторіями.
- Створення для здобувачів освіти належних умов для поглибленого вивчення іноземних мов (за вибором студентів неменше 15% навчальних дисциплін можна прослухати англійською мовою).
- Можливість для кращих здобувачів освітніх послуг пройти семестрові або річні стажування в європейських університетах, серед яких Університет сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина), Університет м. Вальядолід (Іспанія).
- Викладачі фахових навчальних дисциплін мають практичний досвід роботи на виробничих підприємствах, у консалтингових та фінансових установах, закордонних закладах вищої освіти, органах державного управління та в публічній сфері.
- Поєднання технології аудиторного, дистанційного та змішаного навчання, а також дуальної освіти.
- Забезпечення проходження навчальних, виробничих та переддипломних практик на провідних виробничих підприємствах, в органах державної влади і місцевого самоврядування із перспективою подальшого працевлаштування.
- Курсові проєкти та випускові кваліфікаційні роботи здобувачі освіти виконують на замовлення, або з використанням матеріалів, виробничих підприємств, установ та організацій, що створює можливості для впровадження кращих студентських проєктних рішень у виробництво.
КЕРІВНИЦТВО
в. о. Директора
Матвеєв Микола Едуардович, кандидат економічних наук, доцент
Заступники директора:
Грицак Оксана Степанівна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри обліку і аудиту
Юрків Надія Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та маркетингу
Спеціальність 051 Економіка
- Освітньо-професійна програма “Економіка” (ОС “Бакалавр”)
- Освітньо-професійна програма “Економіка сталого бізнесу” (ОС “Магістр”)
- Освітньо-професійна програма “Економіка довкілля і природних ресурсів” (ОНС “Доктор філософії”)
Спеціальність 053 Психологія
- Освітньо-професійна програма “Психологія” (ОС “Бакалавр”)
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
- Освітньо-професійна програма “Облік і оподаткування” (ОС “Бакалавр”)
- Освітньо-професійна програма “Облік і оподаткування” (ОС “Магістр”)
Спеціальність 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок
- Освітньо-професійна програма “Управління фінансами у підприємництві та публічній сфері” (ОС “Бакалавр”)
Спеціальність 073 Менеджмент
- Освітньо-професійна програма “Менеджмент організацій і адміністрування” (ОС “Бакалавр”)
- Освітньо-професійна програма “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності” (ОС “Бакалавр” )
- Освітньо-професійна програма “Management” – англомовна програма (ОС “Бакалавр”)
- Освітньо-професійна програма “Менеджмент” (ОС “Магістр”)
Спеціальність 075 Маркетинг
- Освітньо-професійна програма “Маркетинг” (ОС “Бакалавр”).
Спеціальність 101 Екологія
- Освітньо-професійна програма “Екологія” (ОС “Бакалавр”, ОС “Магістр”);
- Освітньо-професійна програма “Заповідна справа” (ОС “Магістр”).
Спеціальність 241 Готельно-ресторанна справа
- Освітньо-професійна програма “Готельно-ресторанна справа” (ОС “Бакалавр”).
Спеціальність 242 Туризм і рекреація
- Освітньо-професійна програма “Туризм і рекреація” (ОС “Бакалавр”)
Спеціальність 281 Публічне управління та адміністрування
- Освітньо-професійна програма “Публічне управління та адміністрування” (ОС “Бакалавр”);
- Освітньо-професійна програма “Публічне управління та адміністрування” (ОС “Магістр”);
- Освітньо-професійна програма “Публічне управління та адміністрування” (ОНС “Доктор філософії”).
Навчально-науковий інститут екологічної економіки і менеджменту НЛТУ України постійно розширює співпрацю з організаціями і структурами економічного, природничого та лісотехнічного профілю, зокрема укладено понад п’ятдесят угод про науково-технічне та міжвузівське співробітництво із зарубіжними університетами Австрії, Бельгії, Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Сполучених Штатів Америки, Румунії, Угорщини, Швейцарії, Швеції, а також із провідними закладами вищої освіти України.
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Основними напрямами міжнародного співробітництва, інтеграції у міжнародний освітній, науковий та культурний простір є:
- участь у міжнародних освітніх та наукових програмах (Еразмус+, DAAD, European Cooperation in Science and Technology, Програма Фулбрайта тощо);
- проведення спільних наукових досліджень з іноземними партнерами;
- організація міжнародних конференцій, симпозіумів, конгресів та інших заходів;
- розширення участі студентів і викладачів у програмах ERASMUS + (понад 70% ННП інституту та понад 60 студентів);
- залучення до викладання викладачів із закордону (Університет сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина), Шведський аграрний університет (SLU), Університет Веромонту (UVM, США);
- залучення для здобуття вищої освіти іноземних громадян (понад двадцять здобувачів освіти – іноземні громадяни);
- реалізування програми “подвійних дипломів” (Поморська Академія в Слупську, Польща).
Наукові дослідження Навчально-наукового інституту екологічної економіки і менеджменту НЛТУ України відповідають пріоритетним напрямам розвитку світової та національної науки, здійснюються на рівні міжнародних стандартів за такими основними напрямами:
- ефективність державного управління;
- методологія, методика та організація національної економічної системи;
- проблеми сталого розвитку еколого-економічних систем;
- еколого-економічні проблеми природокористування;
- оцінювання послуг екосистем та формування їхніх ринків;
- освіта для сталого розвитку;
- екологічна і лісова політика;
- екологізування ведення лісового господарства на типологічній основі;
- концептуальні основи розвитку зовнішньоекономічної діяльності лісових, деревообробних, целюлозно-паперових та меблевих підприємств;
- проблеми обліку, аналізу, аудиту і фінансів у підприємництві та публічній сфері.
ДОСЯГНЕННЯ:
- Розроблення на замовлення Верховної ради України проєкту закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” (1991-1993)
- Розроблення на замовлення Мінекобезпеки України Методики визначення нормативів плати за спеціальне використання лісових ресурсів (1995)
- Розроблення на замовлення Міністерства енергетики та захисту довкілля України науково-методичних засад щодо оцінки екосистемних послуг із врахуванням необхідності виконання рішень міжнародних природоохоронних договорів (2019)
- Розроблення проєктів “Лісового кодексу України” (2002; 2019) та Закону України “Національна лісова політика” (2003)
- Виконання проєктів за програмою TEMPUS TACIS: Natural Resource Economics (NARECO), T_JEP-02169-95 (1996-1997); Environment and Natural Resource Economics (ENARECO), T_JEP 10255-96 (1997-2000)
- Наукове обґрунтування і навчально-методичне забезпечення та започаткування вперше в Україні та в континентальній Європі підготовки магістрів економістів-екологів (1998)
- Теоретико-методологічне обґрунтування екологізування освіти, що було відзначено в рішенні Колегії МОН України і визнано одним із пріоритетних напрямів діяльності МОН та всіх навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування і форм і власності (2015).
Витоки економічної освіти і науки в Національному лісотехнічному університеті України сягають 1945 р., колись у Львівському лісотехнічному інституті (колишня назва НЛТУ України) був утворений інженерно-економічний факультет, який до 1990-х років забезпечував підготовку інженерів-економістів за спеціальностями “Економіка і організація лісової промисловості і лісового господарства” та “Економіка і організація деревообробної і целюлозно-паперової промисловості”. Ці спеціальності, після численних реорганізацій, трансформувалась у сучасні спеціальності “Економіка” і “Менеджмент”.
У 1991 р. на інженерно-економічному факультеті розпочалась підготовка фахівців за спеціальністю “Облік і аудит”.
У 1998 році в НЛТУ України вперше в Україні та в континентальній Європі була розпочата підготовка магістрів економістів-екологів за спеціальністю “Економіка довкілля і природних ресурсів”.
У 2004 р. на виконання Постанови Верховної Ради України № 565-IV від 20.02.2003 р. в структурі НЛТУ України було утворено Інститут екологічної економіки.
У 2004 р. шляхом реорганізації кафедри екології та ландшафтної архітектури була утворена кафедра екології, яка ввійшла до складу Інституту екологічної економіки і продовжила підготовку фахівців з екології, розпочату в НЛТУ України в 1992 р.
Навчально-науковий інститут екологічної економіки і менеджменту (ННІ ЕЕМ) було утворено 1-го березня 2014 р. шляхом об’єднання економічного факультету та інституту екологічної економіки.
У 2022 р. в ННІ ЕЕМ розпочалась підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальностями “Публічне управління та адміністрування”, “Маркетинг, “Готельно-ресторанна справа”, “Туризм”. У 2023 р. – за спеціальностями “Психологія”, “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”.
ВІДОМІ ВИПУСКНИКИ
Андрій Ганкевич – випускник 1999 р. Засновник і директор ТзОВ “Інжиніринг і проєктування”. Керівник філії “Аеропорт цивільної авіації” ДП “Дирекція з капітального будівництва і реконструкція міжнародного аеропорту “Донецьк”. Активний учасник “Пласту”. Батько чотирьох дітей. Із початком повномасштабного вторгнення став на захист України від російських окупантів. Служив у лавах 125-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Був бойовим медиком. Загинув у бою 5 липня 2022 р. Нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня.
Білик Роман – випускник 1996 р. Відомий в Україні та міжнародних колах фахівець з обліку, аудиту і консалтингу. Меценат і волонтер. Засновник і директор ТзОВ “Укрконсалтинг”, ТзОВ “Нексія ДК аудит і бухгалтерія”, ТзОВ “Нексія ДК аудит і консалтинг”, ТзОВ “Нексія ДК аудит”.
Прокіп Андріан – випускник 2005 р. Доктор економічних наук. Експерт з програми “Енергетика“ аналітичного центру “Український інститут майбутнього“ в Києві, старший науковий співробітник Інституту Кеннана у Вашингтоні.
Мельник Андрій – випускник 2008 р. Директор департаменту маркетингу АТ “Кредобанк”, переможець щорічної премії FinAwards 2022 в номінації “Кращий керівник маркетингу Банку”
79057, м.Львів, вул. Ген. Чупринки 103, к.5 |
|
|
|
+38 097 11 38 242 |
|
https://www.facebook.com/it.nltu https://www.facebook.com/groups/it.nltu https://www.instagram.com/it.nltu/ |
Місією – Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій НЛТУ України є забезпечення високоякісної освіти в галузі комп'ютерних наук та інформаційних технологій, впровадження інновацій у навчальний процес, вирішення актуальних завдань галузі та сприяння науковим дослідженням і технологічним інноваціям як відповіді на потреби сучасного ринку праці.
ПРІОРИТЕТИ:
- підвищення конкурентоспроможності інституту на ринку освітніх послуг на основі: розвитку висококваліфікованого викладацького персоналу;
- постійне оновлювання та адаптування змісту освітніх програм до динамічних вимог ринку праці;
- впровадження сучасних методів навчання із використанням комп'ютерної та мультимедійної техніки;
- встановлення партнерських відносин з провідними підприємствами та громадськими організаціями;
- участь колективу в розроблянні наукових, прикладних та консультаційних проєктів, а також у забезпечуванні високого рівня фахової підготовленості здобувачів вищої освіти на засадах творчості та інноваційності в навчальному процесі, гнучкості та адаптованості до вимог ринку праці, професіоналізму та відповідальності науково-педагогічного персоналу, інтернаціоналізування освітнього процесу.
Стратегія інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НЛТУ України:
- Забезпечення високоякісної освіти:
- Створення інноваційних навчальних програм: розробка та впровадження нових, сучасних програм, які враховують актуальні технологічні та індустріальні тренди.
- Розвиток самостійного навчання: створення платформ для самостійного навчання, підтримка студентських наукових гуртків, індивідуальних проектів та практичних завдань.
- Розвиток інноваційних технологій:
- Наукові групи та проєкти: створення та підтримка наукових груп, які залучають як викладачів, так і студентів до спільної роботи над інноваційними проєктами.
- Співпраця з партнерами: розширення мережі партнерів для спільного проведення наукових досліджень та впровадження отриманих результатів в практику.
- Розвиток міжнародної співпраці:
- Обмін програмами та проєктами: Закладення програм академічних обмінів з іншими університетами для студентів та викладачів, спільна реалізація міжнародних проєктів.
- Міжнародні конференції та семінари: активна участь та організація міжнародних конференцій і семінарів для обміну досвідом та започаткування нових партнерств.
- Підвищення авторитету інституту:
- Наукові публікації та участь в заходах: активна публікаційна діяльність в наукових журналах, участь у великих конференціях та заходах в галузі ІТ.
- Створення спільних проектів з промисловістю: поглиблення співпраці з компаніями та індустрією для спільної розробки та впровадження технологій.
ПЕРЕВАГИ
- Студенти отримують фундаментальні знання та практичні навички розробки програмного забезпечення та додатків на сучасних мовах програмування
- Студенти вивчають методи штучного інтелекту, які дозволяють ефективно опрацювати інформацію та приймати рішення в складних ситуаціях
- Студенти навчаються створювати мобільні та веб-системи з використанням баз даних і знань
- Студенти вивчають методи захисту інформації від несанкціонованого доступу, модифікації та знищення
- Студенти вивчають основи адміністрування хмарної інфраструктури та локальних мереж
- Студенти мають можливість брати участь у проектах та дослідженнях в галузі інформаційних технологій
- Студенти можуть взаємодіяти з провідними експертами з галузі інформаційних технологій, які працюють на кафедрах інституту
- Студенти мають можливість здобувати міжнародний досвід та підвищувати свою конкурентоспроможність шляхом участі в програмах академічної мобільності.
КЕРІВНИЦТВО
В.о. директора інституту
КРОШНИЙ ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ, кандидат технічних наук, доцент
Заступник директора з навчальної роботи:
ДЕНДЮК МИХАЙЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ, доцент, кандидат технічних наук
Заступниця директора з науково-організаційної роботи та комунікацій:
ПАВЛЮК УЛЯНА ВОЛОИМИРІВНА, доцент, кандидат економічних наук
Заступник директора з виховної роботи та технічного забезпечення:
БЕКАС БОГДАН ОЛЕКСІЙОВИЧ, старший викладач
МЕТОДИСТИ:
Кочан-Білоус Юлія Богданівна
Колодій Діана Мечиславівна
Бакалавр:
- 121 - Інженерія програмного забезпечення
- 122 - Комп’ютерні науки
- 126 - Інформаційні системи та технології
Магістр:
- 122 - Комп'ютерні науки
PhD (аспірантура):
- 122 - Комп'ютерні науки
ННІ КНІТ підтримує науково-практичні зв’язки з компаніями, оргінізаціями і галузевими установами з питань практичної півдготовки здобувачів вищої освіти та їх подальшого працевлаштування:
- SoftServe Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські інформаційні технології";
- Договір про співпрацю GlobalLogic;
- Угода про співпрацю Sigma Software;
- Договір про співпрацю ГалТор.
Cпівробітництво з вітчизняними ВНЗ:
ННІ КНІТ підтримує наукові зв’язки з академічними, вищими навчальними закладами з питань спільних наукових досліджень:
- Інститут механіки ім.С.Тимошенко НАН України(м. Київ);
- Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України(м. Львів);
- Харківський національним університетом радіоелектроніки(м. Харків);
- Нацiональний технiчний унiверситет "Харкiвський полiтехнiчний iнститут"(м. Харків);
- Інститут проблем машинобудування ім.А.М.Підгорного НАН України(м. Харків);
- Інститут кібернетики ім.В. Глушкова НАН України(м. Київ);
- Національний університет “ Львівська політехніка”(м. Львів);
- Київським національним університетом ім.Т.Шевченка(м. Київ);
- Національним технічним університетом України “КПІ”(м. Київ).
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Викладачі інституту є учасниками наступних міжнародних проектів:
- Міжнародний проект «Joint Teaching and Learning for Empowerment and Resilience of Ukrainian Academia» (01.09.2022 - 31.12.2023)
- Міжнародний проект "Спільне цифрове майбутнє" ("Joint Digital Future Project" - A Ukrainian-German Partnership for digital supported Learning and Teaching) - (01.09.2020 - 31.08.2022).
- Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів (15.11.19 - 14.11.2022.)
- V4 Green Universities (V4GU) (01.03.2020 – 31.08.2021).
Викладачі отримують досвід в рамках міжнародного стажування, а саме:
- к.т.н., доц. Мокрицька О.В. - міжнародне стажування "UNIFIED EDUCATIONAL SPACE: UKRAINE-EU" з напряму “Information technology” (Хорватія, Польща, Україна), 02.10.2020 р.;
- д.ф.-м.н., проф. Процах Н.П. – міжнародне стажування в рамках проекту «Międyznarodowa kariera naukowa oraz zarządzanie projektami badawczymi» (12.2020-02.2021);
- к.т.н., доц. Крошний І.М., к.т.н., доц. Сторожук О.Л., ст. викл. Яркун В.І. та асистент Сінкевич О.В. – підвищили кваліфікацію з технологій змішаного навчання в рамках стажування в Університеті сталого розвитку Еберсвальде, Німеччина (13-17.09.2021);
- к.е.н. Павлюк У.В. та асист. Лукащук Б.С. – курс «Green Project Development and Management (GPDM)» в рамках міжнародного проекту «Joint Digital Future» (Львів-Еберсвальде) (2021-2022);
- к.т.н., доц. Крошний І.М., к.т.н., доц. Сторожук О.Л., к.е.н. Павлюк У.В., асист. Сінкевич О. – розроблення та викладання тренінг-курсу «Interactive content» в рамках міжнародного проекту “Joint teaching and learning for empowerment and resilience of Ukrainian academia” (Німеччина, Україна) (2022-2023 рр.) та багато інших.
Cпівробітництво з іноземними ВНЗ:
Вчені кафедри мають дієві контакти з закордонними науковими установами та підприємствами:
- Університетом сталого розвитку м.Еберсвальде (Німеччина);
- Інститутом фізики і механічної обробки деревини, Університетом м.Гамбург;
- Зволенським технічним університетом (Словаччина);
- Лабораторією проблем фізики і механічної обробки деревини і деревних композитів LERMAB (м.Нансі, Франція);
- Universitatea TRANSILVANIA din Brasov (Румунія);
- Lunds universitet(Швеція);
- Technische Universitat Dresden(Німеччина);
Наукова діяльність Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій (ННІ КНІТ) НЛТУ України має стратегічний характер, спрямований на розвиток інноваційних рішень та технологій у галузі ІТ. Інститут активно займається проведенням досліджень, зокрема в рамках тематики: "Технології та засоби математичного моделювання, оптимізації та системного аналізу нерівноважних фізичних процесів". Метою цих досліджень є розроблення нових математичних моделей, програмного забезпечення та методів дослідження нерівноважних процесів в анізотропних багатофазних середовищах з фрактальною структурою.
Результати досліджень Інституту володіють великим практичним потенціалом та активно впроваджуються в ІТ інфраструктуру університету. Викладачі та науковці Інституту регулярно публікують свої дослідження в наукових виданнях, беруть участь у міжнародних конференціях та виступають з доповідями на наукових семінарах, що сприяє підвищенню наукового рівня та розширенню міжнародної співпраці.
Щороку в ІКНІТ проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених “Комп'ютерне моделювання та інформаційні технології”. На конференції висвітлюється проблематика за такими напрямами:
- Математичне моделювання складних систем.
- Інтелектуальні інформаційні системи.
- Математичне і програмне забезпечення.
- Веб-технології, хмарні технології та веб-дизайн.
- Інформаційні технології проектування.
- Інформаційні технологій в економіці.
- Комп'ютерно-інтегровані технології.
Історія інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій (ІКНІТ) бере свій початок із заснування кафедри обчислювальної техніки і моделювання технологічних процесів у 1986 році на технологічному факультеті УкрДЛТУ (НЛТУ України). У 2014 році внаслідок реорганізації університету, кафедра отримала назву кафедри інформаційних технологій (ІТ) та увійшла до складу Інституту деревообробних та комп'ютерних технологій і дизайну.
Засновником кафедри та першим завідувачем був професор, доктор технічних наук Плахтина О.Г. Згодом керівництво переймали відомі науковці, такі як доцент, кандидат фізико-математичних наук Дорожовський Є.С. та професор, доктор технічних наук Соколовський Я.І. У 2020 року кафедру ІТ очолив доцент, к.т.н. КРОШНИЙ Ігор Миколайович.
Кафедра активно розвивалася, розширюючи спектр напрямів підготовки фахівців. У 2004 році розпочато підготовку бакалаврів за спеціальністю «Інформаційні технології проектування», а у 2006 році був здійснений перший набір студентів на базі ОКР молодшого спеціаліста. З 2008 року відбувся перший випуск бакалаврів і розпочалася підготовка спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Інформаційні технології проектування», наступницею якої стала спеціальність 122 «Комп'ютерні науки».
З 2017 року кафедра ІТ розпочала підготовку студентів за новими спеціальностями: 126 Інформаційні системи та технології та 121 Інженерія програмного забезпечення (згідно зміненої класифікації). Навчально-методична робота кафедри спрямована на надання студентам фундаментальної підготовки з інформаційних технологій та комп'ютерно-інформаційних систем.
В 2022 році зі складу кафедри інформаційних технологій (ІТ) виокремилася кафедра інформаційних систем та комп’ютерного моделювання (ІСКМ), яку очолив доц. СТОРОЖУК Олександр Леонідович, а в 2023 році – кафедра інженерії програмного забезпечення під керівництвом доц. ЯЦИШИН Світлани Іванівни. Після створення ННІ КНІТ кафедру ІТ було перейменовано на кафедру комп’ютерних наук, її очолила доц. БОРЕЦЬКА Ірина Богданівна.
Із 2023 року до структури ННІ КНІТ увійшла кафедра математики і фізики (ФМ), очолювана проф., д.ф.-м.н. ПРОЦАХ Наталією Петрівною із липня 2019 року. Кафедра ФМ має близько 80 років історії та накопиченого досвіду об’єднаних кафедр математики та кафедри фізики НЛТУ України.
На кафедрі МФ ведеться науково-дослідна робота за такими основними напрямами:
- крайові задачі для нелінійних еволюційних рівнянь;
- математичне моделювання контактної взаємодії пар тертя;
- напружений стан в пружних тілах з чужорідними включеннями;
- визначення міцності і довговічності пружних і пружно-пластичних тіл, підданих дії статичного і циклічного навантаження;
- дослідження центрів забарвлення в кристалах галогенідів двовалентних металів.
Кафедра також характеризується активною участю студентів у науково-дослідній роботі та олімпіадах. Щороку проводяться всеукраїнська та університетська науково-технічна конференція, конференції молодих вчених та науково-методичні семінари. Кафедра активно використовує сучасну комп'ютерну техніку, має спеціалізовані навчальні лабораторії та забезпечує дистанційне навчання через систему Moodle. Крім того, у 2014 році був створений спеціалізований підрозділ, пов'язаний з компанією Autodesk.
Інститут комп'ютерних наук та інформаційних технологій, який утворився продовжує розвивати традиції кафедр та співпрацює з українськими та міжнародними університетами та ІТ-компаніями, прагнучи залишатися на передовому рівні в галузі освіти та науки.
ННІ КНІТ систематично організовує зустрічі представників ІТ компаній («SoftServe», «Global Logic», «EPAM Systems», «PR Solutions», «Intellias», «Noltic», «Іbit progress» та ін.), із здобувачами вищої освіти та викладачами, на яких обговорюються питання співпраці, удосконалення освітніх програм та підготовка сумісних заходів.
.
ВІДОМІ ВИПУСКНИКИ:
Прусак Юрій Володимирович – Кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій Національного лісотехнічного університету України, м. Львів
У 2010 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». Магістр з інформаційних технологій проектування. У 2016 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Технологія деревообробки, виготовлення меблів та виробів з деревини». Окрім, викладацької та наукової роботи, працює у сфері графічного, предметного та дизайну середовища. Галузь наукових інтересів: сушіння деревини, механічні властивості
деревини, педагогіка.
Яркун Володимир Ігорович – Старший викладач кафедри інформаційних технологій, керівник центру вебкомунікацій(2015-2022 рр.) Національного лісотехнічного університету України, м. Львів. У 2010 році з відзнакою закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». Магістр з інформаційних технологій проектування. Галузь наукових інтересів: розподілені та паралельні об'єктоорієнтовані моделі та методи дослідження фізико-механічних процесів середовищах з фрактальною структурою.
Нечепуренко Андрій Валерійович – Асистент кафедри інформаційних технологій Національного лісотехнічного університету України, м. Львів; член громадської організації «ЛііС», яка бореться з незаконними вирубками лісів України. У 2012 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». Магістр з інформаційних технологій проектування. Галузь наукових інтересів: розпаралелю-вання процесів вологоперенесення засобами C# з використанням CUDA технологій.
Сінкевич Олексій Вячеславович – Аспірант 4-го року навчання за спеціальністю 122«Комп’ютерні науки», провідний інженер кафедри інформаційних технологій Національного лісотехнічного університету України, м. Львів. У 2017 році з відзнакою закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». Магістр з інформаційних технологій проектування. Галузь наукових інтересів: Інформаційні технології моделювання та аналізу процесів тепло та вологоперенесення з використанням теорії клітинних автоматів. Автор 45 наукових праць (15 з яких входять у Scopus).
Опришко Мар’ян Іванович – Аспірант, асистент кафедри інформаційних технологій Національного лісотехнічного університету України, м. Львів. У 2018 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Комп’ютерні науки». Магістр з комп’ютерних наук. Галузь наукових інтересів: Моделі машинного навчання в задачах інтелектуального прогнозування курсів валют.
Рожак Петро Ігорович – Засновник та директор компанії «3D WAY». Дана компанія надає послуги в сфері 3D моделювання та візуалізації, 3D друку, підготовці деталей до друку, а також постобробка виробів. У 2012 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». Спеціаліст з інформаційних технологій проектування.
Дель Ріо Альбречет Алєхандро Мігелевич – Технічний директор програмного забезпечення у компанії OpenBet. У 2013 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Комп’ютерні науки». Магістр з комп’ютерних технологій.
Шиба Павло – Технічний керівник програмного забезпечення у компанії N-IX. У 2017 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Комп’ютерні науки». Магістр з комп’ютерних технологій.
Задорожний Василь Романович – Microsoft® Certified Technology Specialist. Провідний інженер програмного забезпечення у компанії «N-iX LLC». У 2011 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». Магістр з інформаційних технологій проектування.
Дель Ріо Альбречет Крістіна Мігелівна – Інженер програмного забезпечення у компанії AFV Partners LLC У 2020 році закінчила Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Комп’ютерні науки». Магістр з комп’ютерних технологій.
Кучірка Павло Валерійович – Фахівець з розробки мобільних застосунків для OS Android. Активний учасник спільноти Kotlin Lviv User Group. У 2016 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». Спеціаліст з інформаційних технологій проектування.
Морозюк Юрiй Богданович – Microsoft® Certified Azure Developer and MCSA: Web Application. Senior .Net Trading System developer at Energy Ćommodity Trading Company Gunvor Group Ltd. У 2017 році закінчив Національний лісотехнічний університет України за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». Спеціаліст з інформаційних технологій проектування. Після закінчення університету отримав запрошення на роботу та життя в Естонії, як висококваліфікованого спеціаліста, де зараз живе і працює.
79057, м. Львів, вул. Природна 19, корпус № 6, каб. 27 та 28. |
|
|
|
(032) 237-10-50 |
|
МІСІЯ – Формування висококваліфікованих фахівців як носіїв інтелектуального, інноваційного, професійного і культурного потенціалу, здатних аналізувати, науково обґрунтовувати та ухвалювати ефективні рішення й нести відповідальність за діяльність організації, забезпечувати її стійкий довготривалий розвиток у конкурентному середовищі. Сприяння соціальному та економічному розвитку суспільства, ґенерування змін, які потребує лісовий сектор економіки країни, регіон для забезпечування високих стандартів якості життя, утверджування України як рівноправного члена європейської спільноти.
ПРІОРИТЕТИ:
- підвищення конкурентоспроможності інституту на ринку освітніх послуг на основі: розвитку висококваліфікованого викладацького персоналу;
- постійне оновлювання та адаптування змісту освітніх програм до динамічних вимог ринку праці;
- впровадження сучасних методів навчання із використанням комп'ютерної та мультимедійної техніки;
- встановлення партнерських відносин з провідними підприємствами та громадськими організаціями;
- участь колективу в розроблянні наукових, прикладних та консультаційних проєктів, а також у забезпечуванні високого рівня фахової підготовленості здобувачів вищої освіти на засадах творчості та інноваційності в навчальному процесі, гнучкості та адаптованості до вимог ринку праці, професіоналізму та відповідальності науково-педагогічного персоналу, інтернаціоналізування освітнього процесу.
ПЕРЕВАГИ
Отримання вичерпних знань і набуття навичок з:
- інженерії лісогосподарських і складських робіт, дорожнього будівництва й логістики транспортування деревини та технологій захисту довкілля;
- інженерно-технічної та інноваційної діяльності підприємств лісового господарства й деревинообробчої промисловості;
- розробляння й модернізування галузевих машин і систем із застосуванням сучасного інструментарію й керування ними, розробляння новітніх технологій виробництва та забезпечення якісного експлуатування промислового устатковання;
- автоматизування виробничих процесів лісового господарства та деревинообробчої промисловості, нетрадиційних джерел енергії, проєктування, комп'ютерного моделювання й
- оптимізування систем автоматичного керування технологічним устаткованням, завтоматизованими лініями, технологічними процесами і виробництвом загалом.
Випускники ННІ ІМАКІТ можуть працювати на посадах головних спеціалістів, начальників відділів, старшими спеціалістами, у науково-дослідних лабораторіях, в установах зовнішніх відносин підприємств із закордонними фірмами, бути керівниками підприємств, відомств, навчатися далі в аспірантурі та докторантурі.
На кафедрах ННІ ІМАКІТ впроваджуються передові технології навчання з сучасним методичним та технічним забезпеченням.
Студенти ННІ ІМАКІТ мають можливість навчатися кермувати автомоблем та отримати посвідчення кермувальника категорії В.
КЕРІВНИЦТВО
Директор
РЕБЕЗНЮК ІГОР ТАРАСОВИЧ, професор, доктор технічних наук, академік Академії будівництва України
Заступники директора:
ПАВЛЮК РОМАН ВОЛОДИМИРОВИЧ, доцент, кандидат технічних наук
УДОВИЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ, доцент, кандидат технічних наук
Спеціальність 131 “Прикладна механіка”
- Освітньо-професійна програма “Технічний сервіс” (ОС “Бакалавр”)
- Освітньо-професійна програма “Промисловий інжиніринг” (ОС “Бакалавр”)
Випускники є фахівцями з інженерно-технічної та інноваційної діяльності підприємств лісового господарства й деревинообробчої промисловості, інших промислових підприємств; упровадження ефективних методів організування виробництва, надання інженерно-консультаційних послуг.
Спеціальність 133 “Галузеве машинобудування”
- Освітньо-професійна програма “Галузеве машинобудування” (ОС “Бакалавр”)
- Освітньо-професійна програма “Машини та обладнання лісового господарства” (ОС “Магістр”)
- Освітньо-професійна програма “Інжиніринг, машини деревообробної промисловості” (ОС “Магістр”)
- Освітньо-професійна програма “Промисловий інжиніринг” (ОС “Магістр”)
- Освітньо-наукова програма “Галузеве машинобудування” (НС “Доктор філософії”)
Випускники є фахівцями з розробляння й модернізування галузевих машин і систем із застосуванням сучасного інструментарію й керування ними, розробляння новітніх технологій виробництва та забезпечення якісного експлуатування промислового устатковання. Магістри з цієї спеціальності проєктують інструменти, устатковання та системи технічного обслуговування галузевих машин; досліджують роботу машин і устатковання для вдосконалювання їхньої конструкції та інтенсифікування процесів обробляння деревини. Доктор філософії з цієї спеціальності аналізує, створює інноваційну продукцію в галузевому машинобудуванні та удосконалює можливості її експлуатації.
Спеціальність 142 “Енергетичне машинобудування”
- Освітньо-професійна програма “Інженерія біоенергетичних систем” (ОС “Бакалавр”)
Випускники є фахівцями з проєктування та виробництва промислового устатковання для виробляння біопалив і біоенергетики. Це робота з машинами, устаткованням, двигунами і апаратами з виробництва, перетворювання і споживання теплової та електричної енергії
Спеціальність 174 “Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка”
- Освітньо-професійна програма “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” (ОС “Бакалавр”)
- Освітньо-професійна програма “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” (ОС “Магістр”)
Випускники є фахівцями з автоматизування виробничих процесів лісового господарства та деревинообробчої промисловості, нетрадиційних джерел енергії, проєктування, комп'ютерного моделювання й оптимізування систем автоматичного керування технологічним устаткованням, завтоматизованими лініями, технологічними процесами і виробництвом загалом. Магістри з цієї спеціальності проєктують автоматизовані лінії та розробляють системи автоматичного керування технологічними процесами; досліджують та оптимізовують системи автоматичного керування устаткованням і процеси функціювання автоматизованих ліній.
Спеціальність 205 “Лісове господарство”
- Освітньо-професійна програма “Лісова інженерія”(ОС “Бакалавр”)
- Освітньо-професійна програма “Лісова інженерія”(ОС “Магістр”)
Випускники є фахівцями з інженерії лісогосподарських і складських робіт, дорожнього будівництва й логістики транспортування деревини та технологій захисту довкілля. Магістри з цієї спеціальності розробляють та організовують технологічні процеси лісозаготівельних і дорожньо-будівельних робіт; досліджують та інтенсифікують технологічні процеси заготовляння деревини.
Кафедри інституту постійно налагоджують співпрацю з навчально-науково-виробничими закладами та організаціями України та закордону.
Кафедра лісопромислового виробництва та лісових доріг бере участь у виконанні міжнародних програм і проєктів, співпрацюючи з:
- Німецьким центром лісогосподарських робіт і технологій (KWF);
- фірмою “Osrodek Techniki Lesnej v Jarocine” (Польша);
- ТОВ “Андреас Штіль”, представником світового виробника устатковання торгової марки STIHL в Україні (м. Київ);
- німецьким виробником професійних фарб “DISTEIN” (Німеччина);
- підприємством “Sennebogen” щодо реалізації проєкту використання самохідних навантажувальних машин на підприємствах лісового комплексу (Німеччина);
- ТОВ “Сандра” і “Modau-Holz” в реалізації проєкту з переробки деревних відходів на паливні гранули (на території Волинської, Івано-Франківської і Львівської обл.).
Також кафедра підтримує дружні міжнародні зв’язки з такими спорідненими кафедрами навчальних закладів:
- Державної Вищої Рільничої школи, м. Варшава (Польща);
- Гданського політехнічного університету (Польща);
- Словацької академії наук (м.Братіслава, Словаччина);
- Технічного університету у Зволені (Словаччина).
Професорсько-викладацький склад кафедри ініціативно співпрацює у спільних проєктах з іноземними підприємствами – виробниками лісозаготівельної техніки та обладнання лісогосподарських робіт, а саме: Osrodek Techniki Lesnej v Jarocine (Польша), LIV (Словенія), Alfa Lucullus Kft. (Угорщина), BLN Handelsberatungs & Consulting GmbH (Німеччина, група підприємств BLN Group), TEREX-FUCHS (Німеччина), Painfinger (Австрія), POLDREW sp.o.о. (РП) та іншими підприємствами.
Кафедра лісових машин здійснює науково-технічне співробітництво із:
- Університетом в Любляні (Словенія);
- Технічним університетом у Зволені (Словаччина);
- Караденізьським технічним університетом (м. Трабзон, Туреччина);
- Трансільванським університетом Брашова (Румунія);
- Аграрним університетом у Кракові (Польща);
- Технічним університетом в Бурсі (Туреччина);
- Варшавським університетом природничих наук (Польща);
- Професійними лісовими машинами (Польща).
Кафедра технологічних машин і технічного сервісу співпрацює з професором Державного університету Нью-Джерсі Rutgers Романом Брухом, який закінчив механічний факультет Львівського лісотехнічного інституту в 1984 році.
Кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій тісно співпрацює з низкою закордонних університетів та організацій. За результатами міжнародної співпраці колективу кафедри з виробником засобів автоматизації Unitronics (Ізраїль) в рамках програми підтримки навчальних закладів “Unitronics donation program” на кафедрі АКІТ створено сучасну навчально-дидактичну лабораторію промислових контролерів та введено в дію навчальний стенд мікропроцесорного керування електроприводом.
Співпраця з фірмою СПР-ЕНЕРГО дала змогу обладнати лабораторію пневмоавтоматики фірми AIGNEP (Італія). З керівниками цієї фірми на кафедрі укладено відповідну угоду щодо спонсорського постачання новітніх зразків засобів пневмоавтоматики для навчального процесу та залучення студентів для проходження практичної підготовки на виробничих потужностях фірми.
Кафедра прикладної механіки і технології машинобудування проводить наукові дослідження в межах чинної угоди про співпрацю між Люблінською політехнікою (кафедра Основ техніки) і НЛТУ України (кафедра ПМ і ТМ), укладеної 24-25 червня 2016 року. Програма співпраці передбачає спільні дослідження в галузі матеріалознавства, трибології та інженерії поверхні. Постійно здійснюється обмін результатами досліджень, публікаціями та іншою науковою інформацією з проблеми створення електроіскрових покрить з використанням замість вольфрамовмісних електродів порошкових дротів на основі заліза. Ведеться спільна видавнича діяльність, здійснюються публікації в іноземних виданнях, що індексуються провідними наукометричними базами.
Викладачі кафедри математики і фізики беруть участь в роботі міжнародних конференцій. Завідувач кафедри, д.ф.-м.н. Процах Н.П. пройшла міжнародне стажування в рамках програми “Międzynarodowa kariera naukowa oraz zarządzanie projektami badawczymi” (Польща).
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
- Участь у виконанні міжнародних програм і проєктів.
- Організація міжнародних конференцій, семінарів, нарад тощо.
- Участь у міжнародних конференціях, семінарах, нарадах тощо.
- Проведення спільних наукових досліджень.
- Спільна видавнича діяльність; публікації в іноземних виданнях, зокрема у тих, що індексуються у наукометричних базах Scopus i Web of Science.
- Стажування викладачів та навчання студентів за програмою Еразмус + та програмами обміну.
- Участь студентів у наукових конференціях, симпозіумах, школах, проходження практики.
- Покращення матеріально-технічної бази, використовуючи можливості міжнародної діяльності.
Основними складниками наукової і науково-технічної діяльності колективу ННІ ІМАКІТ є:
- науково-дослідна робота на кафедрах;
- організація та проведення науково-технічних конференцій;
- студентська науково-дослідна робота.
Основними напрямками наукової й науково-технічної діяльності є: “Динаміка лісових машин”, “Екологічні технології лісоексплуатації”, “Наукові основи застосування енергетичних підходів у гідромеханічних системах”, “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології”, “Діагностика технічного стану технологічного обладнання”, “Проєктування та підвищування ефективності функціювання автоматизованих ліній”, “Проєктування та оптимізація автоматичних систем керування технологічними процесами”, “Неруйнівний контроль деревини та деревинних матеріалів”, “Синтез та діагностування систем керування електротехнічними та електроенергетичними об’єктами”, “Нетрадиційні та відновні джерела енергії, утилізування відходів”, “Поверхневе зміцнення інструменту та деталей машин”.
ДОСЯГНЕННЯ:
Створено освітньо-інноваційне та інформаційно-навчальне середовище шляхом впровадження прогресивних технології наукоємного, інноваційного навчання, поглиблення інтеграції з ринком праці, покращення матеріально-технічного та методичного забезпечення на основі постійного самоаналізу якості підготовлення фахівців.
Підсилено роль фундаментальної освіти, оскільки без фундаментальних знань неможливе розуміння природи процесів і явищ. Саме тому, для освітніх програм “Промисловий інжиніринг” і “Лісова інженерія” на кафедрі ЛПВЛД впроваджено STEM-освіту для підготовки фахівців, яка передбачає синтез глибоких загальнонаукових природничих знань та інженерного мистецтва.
Забезпечено міждисциплінарність, системність, комплексність підготовки і гармонізацію з ринком праці. Науково-педагогічними працівниками встановлено тісну співпрацю з провідними підприємства лісового господарства України та промисловими підприємствами відомих світових брендів, зокрема: TEREX-FUCHS, SENNEBOGEN, Andreas STIHL AG & Company, FUCHS Mastyla Ukraina LLC, LIV Hidravlika d.o.o. та іншими. Проникнення інженерії в охорону довкілля, економіку, суспільну сферу підсилило міжінститутські та міжкафедральні зв’язки та гнучкість навчальних траєкторій здобувачів вищої освіти. За рахунок поєднання науки, освіти та бізнесу створено середовище для інноваційного розвитку за напрямами, де маємо вагоме напрацювання, зокрема за освітніми програмами “Лісова інженерія” та “Промисловий інжиніринг”. Це передусім зелена енергетика, технології захисту довкілля, інноваційна діяльність.
Покращено навчально-лабораторну й дослідницьку базу, особливо за тими пріоритетними навчально-науковими програмами, де досягнуто лідерські позиції.
Розширено міжнародну співпрацю з іншими навчальними закладами, шляхом участі у спільних наукових дослідженнях та у програмах академічної мобільності. Створено умови для студентів і викладачів, щодо їх участі у проектах Європейського Союзу та програмі ERASMUS+.
Динаміка лісових машин. Запропоновано новий підхід до вивчення процесів руху лісотранспортних засобів, який полягає у розгляді завдань імітаційного моделювання та розрахунку параметрів руху системи дорога-оператор-машина-пакет деревини на єдиній теоретичній основі, що базується на встановленні внутрішніх зв’язків між різними динамічними процесами, які виникають під час руху різнотипних лісотранспортних засобів. На цій основі створено математичну модель узагальненої лісотранспортної системи, зорієнтованої на комплексне дослідження основних видів руху. Для практичної реалізації розробленого математичного апарату складено алгоритми і програми розрахунку параметрів руху окремих підсистем і лісотранспортної системи загалом. Дослідження здійснювались у рамках наукової теми ДБ 08.15-13-07 “Наукові засади формування системи екоощадних лісотранспортних засобів”.
Екологічні засади лісотранспорту. Вперше запропоновано концептуальну модель лісотранспортного планування на базі ГІС- технологій, яка дає змогу обґрунтувати екологічно безпечні і економічно доцільні способи первинного транспортування деревини, оцінити пропорції транспортного освоєння лісового масиву різними наземними технічними засобами, а також окреслити можливе виникнення, інтенсивність і поширення екологічної небезпеки, пов'язаної із лісозаготівельною діяльністю. Дослідження здійснювались у рамках таких наукових тем:
- ДБ 08.15-24-08 “Розроблення автоматизованої системи моніторингу, оцінювання і проектування лісотранспортних мереж на екологічних засадах”.
- FORZA, 2010 “Розроблення концепції транспортного освоєння лісових ресурсів Нижньобистрівського лісництва ДП “Хустське дослідне лісове господарство” на основі ГІС-технологій”.
- ГД 08.15-13-14 “Дослідження впливу гусеничних та колісних трелювальних тракторів на лісове середовище в умовах Сколівських Бескидів”.
- ГД 08-15-03-18 “Розроблення рекомендацій щодо типу та техніко-експлуатаційних параметрів машин для первинного транспортування деревини з урахуванням впливу на лісове середовище в умовах ДП “Бродівське лісове господарство”.
- Виконано понад 70 проєктів будівництва лісових автодоріг загальною довжиною близько 200 км.
Наукові засади енергетичного підходу у розв’язуванні проблем взаємодії машин із робочим середовищем
Обґрунтовано методологію застосування варіаційних нерівностей щодо ексергії та анергії в дослідженні поведінки системи “машина – робоче середовище”, отримано аналітичні розв’язки низки практично важливих задач взаємодії елементів машин і робочого середовища, розроблено методи визначення експлуатаційних характеристик мобільних машин і механізмів з асиметрично розташованим начіпним обладнанням на податливих територіях з ухилом. Дослідження здійснювались у рамках наукової теми ДБ 08.15-26-10 “Розроблення технології інтегрованого використання різнорідних відновних джерел енергії у лісозаготівлі, транспортуванні та первинній переробці деревини”.
За науковим напрямом “Підвищення ефективності та енергоощадності автоматизовних виробничих систем” отримано такі результати:
- удосконалено математичну модель для визначення допустимого перепаду вологи у деревині з нерівномірно розподіленими полями вологи та на основі результатів її практичної реалізації запропоновано новий спосіб контролю небезпечних напружень у висушуваних пиломатеріалах;
- запропоновано рекомендації щодо раціонального компонування і параметрів обладнання автоматизованих виробничих систем механічного оброблення брускових заготовок, зокрема, ліній для оптимізаційного поперечного розкроювання;
- впроваджено нечітку експертну систему для імітаційного моделювання процесу розкрою пиломатеріалів на заготовки;
- розроблено спеціалізоване програмне забезпечення “Sawmill Sawing” для імітаційного моделювання процесу поперечного розкрою пиломатеріалів на бездефектні ділянки.
У рамках досліджень обернених задач для слабко нелінійних еволюційних рівнянь отримано достатні умови розв’язності оберненої коефіцієнтної задачі з інтегральними умовами перевизначення для слабко нелінійного рівняння типу Ейдельмана з невідомим коефіцієнтом при розв’язку відповідної мішаної задачі.
Для одномірної моделі обчислено параметри радіаційної чутливості кристалів SrCl2-Tl+. Досліджено залежність граничної концентрації центрів забарвлення від концентрації домішки талію в повторно опромінених кристалах.
Розглянуто метод визначення термопроникності контакту пари тертя. Детально досліджено метод визначення термопроникності контакту пари тертя, при якому пропонується математично моделювати режими тертя, зношування та теплоутворення за допомогою розгляду так званого умовного «третього тіла» – тонких приповерхневих і проміжкових шарів контактуючих тіл, фізико-механічні властивості яких відрізняються від властивостей тіл контактної пари, та мікрогеометрією поверхонь тіл у контактній зоні.
Навчально-науковий інститут інженерної механіки та комп’ютерно-інтегрованих технологій (ННІ ІМАКІТ) було створено у 2014 році на базі лісомеханічного факультету (ЛМФ), що утворився унаслідок об’єднання лісоінженерного та механічного факультетів у 1988 році.
Лісоінженерний факультет розпочав підготовку фахівців із лісозаготівлі у 1945 році і мав назву “Факультет механізації лісорозробок і лісотранспорту”.
Перші випускники – фахівці зі спеціальностей: механізація лісорозробок; лісотранспорт; лісоексплуатація.
У 1946 році його було перейменовано на лісоінженерний факультет, де до 1988 року готувались інженери-технологи з лісозаготівлі.
Механічний факультет було створено у 1945 році на базі факультету механічної обробки деревини. У 1965 році було організовано факультет механізації та автоматизації виробничих процесів, який здійснював підготовку фахівців до 1974 року. Після чергової реорганізації на базі факультету механізації та автоматизації виробничих процесів було створено механічний факультет, який функціонував до 1988 року.
За період з 1949 року ННІ ІМАКІТ випустив понад 14000 фахівців з лісозаготівлі, устатковання лісового комплексу та автоматизованого керування технологічними процесами.
ВІДОМІ ВИПУСКНИКИ:
Випускниками факультету є: постійний представник України в Раді Європи, два посли України, два віцепрем’єр міністри України, два міністри економіки України, один міністр, заступники міністра лісової та дереообробної промисловості України та Молдови, заступник голови Державного комітету лісового господарства України, 21 доктор наук, професорів і 112 кандидатів наук, доценти. Зокрема:
Адамовський Микола Григорович – перший проректор НЛТУ України, кандидат технічних наук, професор, перший декан ЛМФ, завідувач кафедри лісопромислового виробництва та лісових доріг НЛТУ України, заслужений працівник освіти України;
Герц Іван Іванович – віцепрем'єр міністр України, міністр економіки України, посол України;
Грунянський Іван Іванович – Міністр лісової та деревообробної промисловості Української РСР;
Дурдинець Петро Петрович – кандидат економічних наук, заступник міністра лісової та деревообробної промисловості УРСР;
Калуцький Іван Федорович – доктор сільськогосподарських наук, генеральний директор об’єднання “Прикарпатліс”;
Шпек Роман Васильович – віцепрем'єр міністр України, міністр економіки, голова Постійного Представництва України при Європейському Союзі, віце президент “Альфа-Банку”;
Коржов Володимир Леонідович – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник заступник директора, УкрНДІгірліс;
Пристая Олексій Дмитрович – кандидат технічних наук, доцент, заступник голови Державного комітету лісового господарства України, заслужений будівельник України;
Брух Роман – професор Державного університету Нью-Джерсі Rutgers (США).