завідувач кафедри, доцент, к.т.н. Яцишин Світлана Іванівна |
|
79057, м.Львів, вул.Генерала Чупринки 103, ауд. 51 |
|
|
|
(032)258-42-95 |
|
Завідувач кафедри,
кандидат технічних наук, доцент
Яцишин С. І.
Місією кафедри інженерії програмного забезпечення НЛТУ України є забезпечення високоякісної освіти у галузі інформаційних технологій, застосування інноваційних технологій у навчальний процес та формування можливостей для досягнення цілей в наукових дослідженнях, створення технологічних інновацій, що відповідають вимогам сучасного ринку праці і вирішують проблеми галузі.
- Студенти отримують навички розробки програмного забезпечення та додатків на сучасних мовах програмування.
- Студенти створюють мобільні застосунки та веб-системи з використанням бази даних, забезпечують захист інформації, здійснюють адміністрування хмарної інфраструктури та локальних мереж.
- Студенти мають можливість брати участь у проектах та дослідженнях в галузі інформаційних технологій, що дозволяє їм отримати практичний досвід та розвинути свої навички.
- Студенти можуть взаємодіяти з провідними експертами з галузі інформаційних технологій, які працюють на кафедрі.
- Студенти мають можливість здобувати міжнародний досвід та підвищувати свою конкурентоспроможність шляхом участі в програмах академічної мобільності.
Стратегія кафедри Інженерії програмного забезпечення НЛТУ України:
- Забезпечення високоякісної освіти: Кафедра забезпечує студентів кращими можливостями для навчання та розвитку шляхом впровадження інноваційних підходів до навчання, забезпечення студентам можливостей для саморозвитку, створення студентських наукових гуртків.
- Розвиток інноваційних технологій: Кафедра працює над розвитком інноваційних технологій шляхом створення наукових груп з висококваліфікованими викладачами та студентами, організації різноманітних наукових проектів, співпраці з партнерами, взаємодії з іншими кафедрами та відділами університету, проведення конференцій та семінарів.
- Розвиток міжнародної співпраці: Кафедра працює над розвитком міжнародної співпраці з іншими університетами та організаціями з метою обміну досвідом та створення спільних наукових та освітніх проектів.
- Підвищення авторитету кафедри: Кафедра працює над досягненням визнання та авторитету в наукових та професійних колах, що реалізується шляхом публікацій в наукових журналах, участі в конференціях та семінарах, залучення до співпраці стейкхолдерів та встановлення партнерських зв'язків з провідними університетами та компаніями в індустрії розроблення програмного забезпечення.
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ
Бакалавр:
- 121 - Інженерія програмного забезпечення
- 122 - Комп’ютерні науки
Магістр:
- 122 - Комп'ютерні науки
PhD (аспірантура):
- 122 - Комп'ютерні науки
Науково-педагогічний склад кафедри:
- Завідувач кафедри Яцишин С.І. (к.т.н., доц.);
- проф. Грицюк Ю.І. (д.т.н., проф.);
- доц. Карашецький В.П. (к.т.н., доц.);
- доц. Левкович М.В. (к.т.н.);
- доц. Мокрицька О.В. (к.т.н., доц.);
- доц. Павлюк У.В. (к.е.н.);
- доц.Флуд Л.О. (к.т.н.)
- ст.викл. Нечепуренко А.В.;
- ст.викл. Капран І.Д.;
- ст.викл. Сало М.Ф.;
- ст.викл. Яркун В.І.;
- асист. Волинець Є.О.;
- асист. Головата С.Б.;
- асист. Опришко М.І.;
- асист. Самотій Т.С.;
- асист. Скоринович В.;
Наукова діяльність кафедри інженерії програмного забезпечення НЛТУ України орієнтована на розвиток інноваційних рішень в галузі інформаційних технологій та лісопромислового комплексу. Кафедра займається проведенням досліджень за такими тематиками:
- «Математичні моделі та методи прийняття оптимальних рішень в складних виробничих системах»;
- «Технології та засоби математичного моделювання, оптимізації та системного аналізу нерівноважних фізичних процесів»;
- «Математичне та програмне забезпечення системи нейромережевого керування тепловими процесами»;
- «Моделі машинного навчання в задачах інтелектуального прогнозування»;
- «Розпаралелювання обчислювальних процесів з використанням CUDA-технологій».
Розробки кафедри інженерії програмного забезпечення НЛТУ України мають великий практичний потенціал та впроваджуються в ІТ інфраструктуру університету. Крім того, викладачі та науковці кафедри публікують свої дослідження в наукових виданнях, беруть участь у міжнародних конференціях та виступають з доповідями на наукових семінарах, що дозволяє підвищувати науковий рівень кафедри та розширювати її міжнародну співпрацю.
Щороку в ННІ КНІТ проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених “Комп'ютерне моделювання та інформаційні технології”, організаторами якої є викладачі кафедри. На конференції висвітлюється проблематика за такими напрямами:
- Математичне моделювання складних систем.
- Інтелектуальні інформаційні системи.
- Математичне і програмне забезпечення.
- Веб-технології, хмарні технології та веб-дизайн.
- Інформаційні технології проектування.
- Інформаційні технологій в економіці.
- Комп'ютерно-інтегровані технології.
Працівниками кафедри захищено 1 докторську та 5 кандидатських дисертацій. На даний момент ведеться робота над 4 кандидатськими дисертаціями та 9 PhD.
Викладачі кафедри є учасниками наступних міжнародних проектів:
- Міжнародний проект «Joint Teaching and Learning for Empowerment and Resilience of Ukrainian Academia» (01.09.2022 - 31.12.2023)
- Міжнародний проект "Спільне цифрове майбутнє" ("Joint Digital Future Project" - A Ukrainian-German Partnership for digital supported Learning and Teaching) - (01.09.2020 - 31.08.2022).
- Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів (15.11.19 - 14.11.2022.)
- V4 Green Universities (V4GU) (01.03.2020 – 31.08.2021).
Cпівробітництво з іноземними ВНЗ:
Вчені кафедри мають дієві контакти з закордонними науковими установами та підприємствами:
- Інститутом фізики і механічної обробки деревини, Університетом м.Гамбург;
- Зволенський технічний університет (Словаччина);
- Лабораторією проблем фізики і механічної обробки деревини і деревних композитів LERMAB (м.Нансі, Франція);
- Universitatea TRANSILVANIA din Brasov(Румунія);
- Lunds universitet(Швеція);
- Technische Universitat Dresden(Німеччина);
- Університет сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина).
Кафедра ІПЗ підтримує науково-практичні зв’язки з компаніями, оргінізаціями і галузевими установами з питань практичної півдготовки здобувачів вищої освіти та їх подальшого працевлаштування:
- SoftServe Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські інформаційні технології";
- Договір про співпрацю GlobalLogic;
- Угода про співпрацю Ciгма Софтвеа;
- Договір про співпрацю ГалТор.
Cпівробітництво з вітчизняними ВНЗ:
Кафедра ІПЗ підтримує наукові зв’язки з академічними, вищими навчальними закладами з питань спільних наукових досліджень:
- Інститут механіки ім.С.Тимошенко НАН України(м. Київ);
- Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України(м. Львів);
- Харківський національним університетом радіоелектроніки(м. Харків);
- Нацiональний технiчний унiверситет "Харкiвський полiтехнiчний iнститут"(м. Харків);
- Інститут проблем машинобудування ім.А.М.Підгорного НАН України(м. Харків);
- Інститут кібернетики ім.В. Глушкова НАН України(м. Київ);
- Національний університет “ Львівська політехніка”(м. Львів);
- Київським національним університетом ім.Т.Шевченка(м. Київ);
- Національним технічним університетом України “КПІ”(м. Київ).
Кафедра Інженерії програмного забезпечення створена у 2023 році в процесі реорганізації кафедри інформаційних технологій та увійшла до новоствореного Навчально-наукового інституту Комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Кафедра є випусковою для студентів спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення та веде підготовку студентів з двох інших спеціальностей ННІ КНІТ: 126 Інформаційні системи та технології та 122 Комп'ютерні науки.
Навчально-методична діяльність кафедри спрямована на здобуття студентами фундаментальної підготовки з інформаційних технологій, сучасних комп'ютерно-інформаційних систем, розробки мобільних (кросплатформених та нативних) додатків та веб-систем. Постійно впроваджується у навчальний процес низка нових дисциплін, що потребує від колективу кафедри періодичного підвищення кваліфікацій з передових технологій та методів підготовки фахівців ІТ-галузі, створення нової лекційної та лабораторно-практичної бази, співпраці з відомими українськими та міжнародними університетами та ІТ-компаніями.
Технічне забезпечення навчального та наукового процесу періодично оновлюється та поповнюється сучасною комп’ютерною технікою. Для навчального процесу використовується спеціалізовані навчальні лабораторії. Всі ПК кафедри об’єднанні в локальну мережу та під'єднанні до Інтернету. Скористатися доступом до Wi-Fi можна безпосередньо у навчальних лабораторіях кафедри.
Викладачі кафедри стали ініціаторами організації Всеукраїнської науково-практичної конференції “Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології”, яка проводиться щорічно з 2018 року і дає змогу студентам, аспірантам та молодим вченим ділитись досвідом та інноваціями в галузі інформаційних технологій.
Однією з традицій кафедри є активна участь студентів у науковій роботі, у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конференціях. Щороку на кафедрі проходять студентські науково-технічні конференції, конференції молодих вчених та науково-методичні семінари.
Завідувач кафедри, доцент, к.т.н. Сторожук Олександр Леонідович |
|
79057, м.Львів, вул.Генерала Чупринки 103, |
|
|
|
(032)258-42-95 |
|
Завідувач кафедри,
кандидат технічних наук, доцент
Сторожук О. Л.
Місія кафедри інформаційних систем та комп'ютерного моделювання – забезпечення якісної освіти в галузі інформаційних технологій, проведення наукових досліджень у цій галузі, створення технологічних інновацій.
Колектив кафедри працює над застосуванням новітніх технологій та методик для підвищення якості освіти та розвитку інновацій в галузі інформаційних технологій, спрямовує свою діяльність на забезпечення потреб ринку праці висококваліфікованими фахівцями з інформаційних технологій.
ПЕРЕВАГИ:
- Студенти отримують ґрунтовні знання у сфері інформаційних технологій та комп'ютерного моделювання.
- Студенти створюють мобільні та веб-системи з використанням бази даних і знань, забезпечують захист інформації, здійснюють адміністрування хмарної інфраструктури та локальних мереж.
- Студенти мають можливість брати участь у проєктах та дослідженнях у галузі інформаційних технологій, що дозволяє їм отримувати практичний досвід та розвивати свої навички.
- Студенти можуть взаємодіяти з провідними експертами з галузі інформаційних технологій, які працюють на кафедрі, що дає можливість здобувати цінні знання та поради від професіоналів.
- Студенти мають можливість здобувати міжнародний досвід та підвищувати свою конкурентоспроможність шляхом участі у програмах академічної мобільності.
ПРІОРИТЕТИ:
- Забезпечення високої якості освіти у галузі інформаційних технологій: використання сучасних методик та технологій для забезпечення якісної освіти, розроблення та впровадження нових курсів із використанням сучасних технологій та інноваційних підходів, надання студентам знання та практичних навичків у галузі інформаційних технологій.
- Проведення наукових досліджень: активна робота над науковими проєктами та публікаціями, що дає змогу впроваджувати досягнення науки у практику.
- Розвиток міжнародної співпраці: робота над розвитком міжнародної співпраці з іншими університетами та організаціями з метою обміну досвідом та створення спільних наукових та освітніх проектів.
- Створення технологічних інновацій: взаємодія з партнерами для впровадження технологічних інновацій та вирішення актуальних проблем галузі.
- Підготовка науково-педагогічних кадрів: забезпечення підготовки науково-педагогічних кадрів, які зможуть розвивати галузь в майбутньому.
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ
Бакалавр:
- 122 - Комп’ютерні науки
- 126 - Інформаційні системи та технології
Магістр:
- 122 - Комп'ютерні науки
PhD (аспірантура):
- 122 - Комп'ютерні науки
Науково-педагогічний склад кафедри:
- Завідувача кафедри Сторожук О.Л.. (к.т.н., доц.);
- проф. Шабатура Ю.В.. (д.т.н, доц.);
- доц. Борецька І.Б. (к.т.н., доц.);
- доц. Павлюк У.В. (к.е.н.);
- доц. Часковський О.Г. (к.с.-г.н.);
- доц. Флуд Л.О. (к.т.н.);
- доц. Олянишен Т.В. (к.т.н., доц.);
- старш.викл. Бекас Б.О.;
- асист. Гіссовська Н.О.;
- асист. Івасюк Р.В.;
- асист. Лукащук Б.С.;
- асист. Проць А.В.
Наукова діяльність кафедри ІСКМ НЛТУ України орієнтована на розвиток інноваційних рішень та технологій в галузі інформаційних технологій та лісопромислового комплексу. Кафедра займається проведенням досліджень за тематикою: «Технології та засоби математичного моделювання, оптимізації та системного аналізу нерівноважних фізичних процесів». Метою якої є розроблення нових математичних моделей, програмного забезпечення та методів дослідження нерівноважних процесів в анізотропних багатофазних середовищах з фрактальною структурою.
Розробки кафедри ІСКМ НЛТУ України мають великий практичний потенціал та впроваджуються в ІТ інфраструктуру університету. Крім того, викладачі та науковці кафедри публікують свої дослідження в наукових виданнях, беруть участь у міжнародних конференціях та виступають з доповідями на наукових семінарах, що дозволяє підвищувати науковий рівень кафедри та розширювати її міжнародну співпрацю.
На даний момент ведеться робота над п'ятьма дисертаціями PhD.
Викладачі кафедри є учасниками міжнародних проектів:
- Міжнародний проект “Joint Teaching and Learning for Empowerment and Resilience of Ukrainian Academia” (01.09.2022 – 31.12.2023)
- Міжнародний проект “Спільне цифрове майбутнє” (“Joint Digital Future Project” - A Ukrainian-German Partnership for digital supported Learning and Teaching), (01.09.2020 – 31.08.2022).
- Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів(15.11.19 – 14.11.2022)
- V4 Green Universities (V4GU), (01.03.2020 – 31.08.2021).
Викладачі отримують досвід у рамках міжнародного стажування, а саме:
- к.т.н., доц. Сторожук О. Л. – підвищив кваліфікацію з технологій змішаного навчання в рамках стажування в Університеті сталого розвитку Еберсвальде, Німеччина (13 – 17.09.2021);
- к.е.н. Павлюк У. В. бере активну участь у міжнародних освітніх проектах, а також пройшла міжнародні стажування та підвищення кваліфікації: міжнародне підвищення кваліфікації: “New and Innovative Teaching Methods” в Краківському економічному університеті (2020 р., UEK, Польща); міжнародне підвищення кваліфікації: навчальний курс “Green Project Development and Management” (GPDM) у рамках проекту Joint Digital Future (JDF) (осінь 2021 – лютий 2022);
- доц. Сторожук О. Л. та доц. Павлюк У. В. разом із колегами із кафедри ІТ проходять довготермінове міжнародне підвищення кваліфікації: розроблення та викладання курсу “Interactive Content” у рамках міжнародного проекту “Joint Teaching and Learning for Empowerment and Resilience of Ukrainian Academia” (01.09.2022 – 31.12.2023)
Cпівробітництво з іноземними закладами вищої освіти:
Вчені кафедри мають дієві контакти з закордонними науковими установами та підприємствами:
- Інститутом фізики і механічної обробки деревини, Університетом м. Гамбург;
- Зволенський технічний університет (Словаччина);
- Лабораторією проблем фізики і механічної обробки деревини і деревних композитів LERMAB (м. Нансі, Франція);
- Universitatea TRANSILVANIA din Brasov (Румунія);
- Lunds universitet (Швеція);
- Technische Universitat Dresden (Німеччина);
- Університет сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина).
Кафедра ІСКМ підтримує науково-практичні зв’язки з компаніями, організаціями і галузевими установами з питань практичної підготовки здобувачів вищої освіти та їх подальшого працевлаштування:
- SoftServe Товариство з обмеженою відповідальністю “Українські інформаційні технології”;
- Договір про співпрацю GlobalLogic;
- Угода про співпрацю Ciгма Софтвеа;
- Договір про співпрацю ГалТор.
Співпраця з вітчизняними закладами вищої освіти:
Кафедра ІСКМ підтримує наукові зв’язки з академічними і закладами вищої освіти з питань спільних наукових досліджень:
- Інститут механіки ім. С. Тимошенко НАН України (м. Київ);
- Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України (м. Львів);
- Харківський національним університетом радіоелектроніки (м. Харків);
- Нацiональний технiчний унiверситет “Харкiвський полiтехнiчний iнститут” (м. Харків);
- Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України (м. Харків);
- Інститут кібернетики ім. В. Глушкова НАН України (м. Київ);
- Національний університет “Львівська політехніка” (м. Львів);
- Київським національним університетом ім. Т. Шевченка (м. Київ);
- Національним технічним університетом України “КПІ” (м. Київ).
З 1 вересня 2022 року започаткувала свою історію кафедра інформаційних систем та комп’ютерного моделювання згідно з наказом НЛТУ України від 31 серпня 2022 року №152 “Про створення нової кафедри у складі навчально-наукового інституту деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну”. Першими працівниками новоствореної кафедри стали викладачі кафедри інформаційних технологій. Кафедра продовжила підготовку студентів за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології та 122 Комп’ютерні науки.
Викладачі кафедри є ініціаторами та реалізаторами впровадження проєкту дистанційного навчання на базі системи Moodle, що дає змогу студентам кафедри дистанційно опрацьовувати навчальні курси, а викладачам – оперативно відповідати на питання студентів.
Навчально-методична діяльність кафедри спрямована на здобуття студентами фундаментальної підготовки з інформаційних технологій, сучасних комп’ютерно-інформаційних систем, проектування CAD/CAE/CAM систем, методів комп’ютерного моделювання та оптимізації технологічних процесів.
У навчальний процес активно впроваджуються нові дисципліни, що потребує від колективу кафедри періодичного підвищення кваліфікацій з інноваційних технологій та методів підготовки фахівців ІТ-галузі, створення нової лекційної та лабораторно-практичної бази, співпраці з відомими українськими та міжнародними університетами та ІТ-компаніями.
Однією з традицій кафедри є активна участь студентів у науковій роботі, у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конференціях.
Викладачами кафедри, у співпраці із колегами із кафедри ІТ та Університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина), розроблено програму міжнародного онлайн-тренінгу “Interactive content”, який є важливою складовою міжнародної освітньої діяльності кафедри. У рамках тренінгу мають змогу здобувати підвищення кваліфікації викладачі, аспіранти та студенти обох університетів.
Завідувачка кафедри КН, к.т.н. доцент Борецька Ірина Богданівна |
|
79057, м.Львів, вул. Ген. Чупринки 103, к.45 |
|
|
|
(032)258-42-95 |
|
Завідувачка кафедри,
кандидат технічних наук, доцент
Борецька Ірина Богданівна
Місією кафедри Комп’ютерних наук НЛТУ України є забезпечення високоякісної освіти у галузі інформаційних технологій; застосування інноваційних технологій у навчальний процес та формування можливостей для досягнення цілей у наукових дослідженнях; створення технологічних новаторських рішень, які відповідають вимогам сучасного ринку праці і вирішують проблеми галузі.
- Студенти отримують навички розроблення програмного забезпечення та застосунків на сучасних мовах програмування.
- Студенти створюють мобільні застосунки та вебсистеми з використанням бази даних і знань, забезпечують захист інформації, здійснюють адміністрування хмарної інфраструктури та локальних мереж.
- Студенти мають можливість брати участь у проектах та дослідженнях в галузі інформаційних технологій, що дозволяє їм отримати практичний досвід та розвинути свої навички.
- Студенти можуть взаємодіяти з провідними експертами з галузі інформаційних технологій, які працюють на кафедрі.
- Студенти мають можливість здобувати міжнародний досвід та підвищувати свою конкурентоспроможність шляхом участі в програмах академічної мобільності.
Стратегія кафедри Комп’ютерних наук НЛТУ України:
- Забезпечення високоякісної освіти. Кафедра забезпечує студентів винятковими можливостями для навчання та розвитку шляхом впровадження інноваційних підходів, створення умов для саморозвитку студентів, організацію студентських наукових гуртків.
- Розвиток інноваційних технологій. Кафедра працює над розвитком інноваційних технологій шляхом створення наукових груп з висококваліфікованими викладачами та студентами, організації різноманітних наукових проектів, співпраці з партнерами, взаємодії з іншими кафедрами та відділами університету, а також проведення конференцій та семінарів.
- Розвиток міжнародної співпраці. Кафедра працює над розвитком міжнародної співпраці із закордонними університетами та організаціями з метою обміну досвідом та створення спільних наукових та освітніх проєктів.
- Покращення позицій кафедри в академічній спільноті. Кафедра працює над досягненням визнання у наукових та професійних колах, що реалізується шляхом публікацій в наукових журналах, участі в конференціях та семінарах, залучення до співпраці стейкхолдерів та встановлення партнерських зв'язків з провідними університетами та компаніями у галузі інформаційних технологій.
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ
Бакалавр:
- 122 - Комп’ютерні науки
Магістр:
- 122 - Комп’ютерні науки
PhD:
- 122 - Комп’ютерні науки
Науково-педагогічний колектив:
- Борецька І.Б. - к.т.н. доцент , завідувачка кафедри КН;
- Соколовський Я.І. - професор, д.т.н., професор кафедри КН;
- Процах Н.П. - професор, д.т.н., професор кафедри КН;
- Кійко О.А. - професор, д.т.н., професор кафедри КН;
- Овсяк О.В. - доцент, д.т.н., професор кафедри КН;
- Дендюк М.В. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Думанський О.І. - доцент, к.ф.-м.н., доцент кафедри КН;
- Крошний І.М. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Пірко І.Б. - доцент, к.ф.-м.н., доцент кафедри КН;
- Процик Ю.С. - к.ф.-м.н., доцент кафедри КН;
- Прусак Ю.В. - к.т.н., доцент кафедри КН;
- Різник О.Я. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Сторожук О.Л. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Шиманський В.М. - к.т.н., доцент кафедри КН;
- Яцишин С.І. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Капран І.Д. - старший викладач кафедри КН;
- Турянська М.М. - к.п.н., старший викладач кафедри КН;
- Паславський М.М. - к.т.н., асистент кафедри КН;
- Габа О.О. - асистент кафедри КН;
- Лизанчук Т. С. - асистент кафедри КН;
- Розумовський М. П. - асистент кафедри КН;
- Проць А. М - асистент кафедри КН;
- Сінкевич О.В. - асистент кафедри КН;
Колектив кафедри Інформаційних технологій |
Наукова діяльність кафедри комп’ютерних наук НЛТУ України орієнтована на розвиток інноваційних рішень в галузі інформаційних технологій. Значну роль у цьому процесі відіграють міжнародні зв'язки, оскільки вони сприяють обміну знаннями, дослідницькою співпрацею та підвищенню міжнародного престижу кафедри.
З метою проведення досліджень та вивчення національного та світового досвіду у сфері ІТ кафедра комп'ютерних наук бере участь у міжнародних проєктах, таких як Erasmus + та ін.; у конкурсах науково-дослідних проектів МОН України та НАН України, інших державних та приватних структур; співпрацює з провідними українськими та закордонними вузами, академічними інститутами для ефективного проведення спільних наукових досліджень, видання монографій; залучає студентів до дослідницької роботи, адже вони можуть бути цінними співавторами та допомагати в розвитку наукових проектів; організовує олімпіади та конкурси наукових студентських робіт; організовує науково-практичну конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених та запрошує до виступу молодих науковців України; представляє наукові досягнення кафедри на національних та міжнародних наукових конференціях; публікує результати досліджень у провідних іноземних та українських фахових виданнях, що входять до наукометричних баз; підписує угоди про співпрацю з іноземними партнерами, в яких визначаються спільні ініціативи, сприяти обміну викладачами та студентами, інформаційному обміну і сумісним дослідницьким проектам; розвиває програму обміну для студентів і викладачів, які дозволяють їм навчатися або викладати в інших країнах; розробляє спільні дослідницькі проєкти з іноземними партнерами, які сприяють обміну знань та дослідницькій співпраці.
Щороку в ННІ КНІТ проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених “Комп'ютерне моделювання та інформаційні технології”, співорганізаторами якої є викладачі кафедри КН. На конференції висвітлюється проблематика за такими напрямами:
- Математичне моделювання складних систем.
- Інтелектуальні інформаційні системи.
- Математичне і програмне забезпечення.
- Хмарні технології, вебтехнології та вебдизайн.
- Інформаційні технології проектування.
- Інформаційні технологій в економіці.
- Комп'ютерно-інтегровані технології.
Викладачі кафедри є учасниками наступних міжнародних проектів:
- Міжнародний проект «Joint Teaching and Learning for Empowerment and Resilience of Ukrainian Academia» (01.09.2022 - 31.12.2023)
- Міжнародний проект "Спільне цифрове майбутнє" ("Joint Digital Future Project" - A Ukrainian-German Partnership for digital supported Learning and Teaching) - (01.09.2020 - 31.08.2022).
- Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів (15.11.19 - 14.11.2022.)
- V4 Green Universities (V4GU) (01.03.2020 – 31.08.2021).
Cпівробітництво з іноземними ВНЗ:
Вчені кафедри мають дієві контакти з закордонними науковими установами та підприємствами:
- Інститутом фізики і механічної обробки деревини, Університетом м.Гамбург;
- Зволенський технічний університет (Словаччина);
- Лабораторією проблем фізики і механічної обробки деревини і деревних композитів LERMAB (м.Нансі, Франція);
- Universitatea TRANSILVANIA din Brasov(Румунія);
- Lunds universitet(Швеція);
- Technische Universitat Dresden(Німеччина);
- Університет сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина).
Кафедра КН підтримує науково-практичні зв’язки з компаніями, оргінізаціями і галузевими установами з питань практичної півдготовки здобувачів вищої освіти та їх подальшого працевлаштування:
- SoftServe Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські інформаційні технології";
- Договір про співпрацю GlobalLogic;
- Угода про співпрацю Ciгма Софтвеа;
- Договір про співпрацю ГалТор.
Cпівробітництво з вітчизняними ВНЗ:
Кафедра ІТ підтримує наукові зв’язки з академічними, вищими навчальними закладами з питань спільних наукових досліджень:
- Інститут механіки ім.С.Тимошенко НАН України(м. Київ);
- Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України(м. Львів);
- Харківський національним університетом радіоелектроніки(м. Харків);
- Нацiональний технiчний унiверситет "Харкiвський полiтехнiчний iнститут"(м. Харків);
- Інститут проблем машинобудування ім.А.М.Підгорного НАН України(м. Харків);
- Інститут кібернетики ім.В. Глушкова НАН України(м. Київ);
- Національний університет “ Львівська політехніка”(м. Львів);
- Київським національним університетом ім.Т.Шевченка(м. Київ);
- Національним технічним університетом України “КПІ”(м. Київ).
Створена у 1986 році як кафедра “Обчислювальної техніки і моделювання технологічних процесів” та належала до Технологічного факультету. В результаті реорганізацій Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ України) у 2014 році отримала назву “Інформаційних технологій” та увійшла до складу Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну. У 2023 році в процесі реорганізації кафедра “Інформаційних технологій” отримала назву “Комп’ютерних наук” та увійшла до новоствореного Навчально-наукового інституту Комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Кафедра є випусковою для студентів спеціальності 122 “Комп’ютерні науки” та веде підготовку студентів за двома іншими спеціальностями ННІ КНІТ: 126 “Інформаційні системи та технології” та 121 “Інженерія програмного забезпечення”.
Навчально-методична діяльність кафедри спрямована на здобуття студентами фундаментальної підготовки з інформатики, обчислювальної техніки і програмування, сучасних комп'ютерно-інформаційних систем і технологій, проектування CAD/CAM/CAE систем, методів комп’ютерного моделювання та оптимізації технологічних процесів, розроблення програмного забезпечення проектування систем штучного інтелекту, машинного навчання, дослідження в області інтернет речей (IOT), розроблення та оптимізації архітектури процесорів, розроблення API застосунків. Постійно впроваджується у навчальний процес низка нових дисциплін, що потребує від колективу кафедри періодичного підвищення кваліфікацій з передових технологій та методів підготовки фахівців ІТ-галузі, створення нової лекційної та лабораторно-практичної бази, співпраці з міжнародними університетами та відомими ІТ-компаніями, такими як: SoftServe, Global Logic, Sigma, Eleks, 3DWAY-3DPRINT.
Технічне забезпечення навчального та наукового процесу періодично оновлюється та поповнюється сучасною комп’ютерною технікою. Для навчального процесу використовується спеціалізовані навчальні лабораторії. Всі ПК кафедри об’єднанні в локальну мережу та під'єднанні до Інтернету. Скористатися доступом до Wi-Fi можна безпосередньо у навчальних лабораторіях кафедри.
На кафедрі функціонує аспірантура та докторантура за спеціальністю: 122 “Комп'ютерні науки”.
Однією з традицій кафедри є активна участь студентів у науковій роботі, всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конференціях. Щороку на кафедрі проходять студентські науково-технічні конференції, конференції молодих вчених та науково-методичні семінари.
Цікавою традицією кафедри є спільна організація активного відпочинку для викладачів та студентів, адже разом вони проводять спортивні тренування та змагання з різних видів спорту.