Завідувач кафедри – Процах Наталія Петрівна, професор, доктор фізико-математичних наук; Заступник завідувача – Салапак Володимир Михайлович, доцент, кандидат фізико-математичних наук |
|
м.Львів, вул. Генерала Чупринки 105, к.801, корпус №1 |
|
(032)-258-42-58, |
|
|
|
Завідувач кафедри,професор,
доктор фізико-математичних наук
Процах Наталія Петрівна
МІСІЯ – забезпечення навчального процесу дисциплінами фізико-математичного профілю для студентів усіх спеціальностей Національного лісотехнічного університету України.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ КАФЕДРИ
- Вища математика
- Алгебра та геометрія
- Математичний аналіз
- Диференціальні рівняння
- Вища і прикладна математика
- Теорія ймовірностей і випадкові процеси
- Теоретична механіка
- Теорія інформації та кодування
- Фізика
- Будівельна фізика
ПЕРЕВАГИ
Освоєння навчальних матеріалів фізико-математичного циклу є основою для подальшого вивчення профільних дисциплін, а також допомагає студентам розвивати логіку і критичне мислення.
ПРІОРИТЕТИ
Пріоритетними напрямами роботи кафедри математики і фізики є навчально-методична, науково-дослідна, організаційна і виховна робота зі студентами, співпраця з провідними закладами вищої освіти та науковими установами, забезпечення високої якості освітнього процесу для надання студентам знань, умінь та навичок на рівні найкращих світових стандартів, розвиток наукових досліджень за профілем кафедри, вивчення та впровадження кращих освітніх світових методик.
КОЛЕКТИВ КАФЕДРИ
На кафедрі проводиться науково-дослідна робота за такими основними напрямами:
- крайові задачі для нелінійних еволюційних рівнянь;
- математичне моделювання контактної взаємодії пар тертя;
- напружений стан в пружних тілах з чужорідними включеннями;
- визначення міцності і довговічності пружних і пружно-пластичних тіл, підданих дії статичного і циклічного навантаження;
- дослідження центрів забарвлення в кристалах галогенідів двовалентних металів.
Результати наукових досліджень опубліковано у вітчизняних та закордонних наукових виданнях, навчально-методичних розробках, навчальних посібниках, зокрема з рекомендацією Міністерства освіти і науки України, а також доповідалися на міжнародних наукових конференціях. На кафедрі діє науковий семінар, на якому заслуховуються кандидатські та докторські дисертації.
Викладачі кафедри керують науково-дослідною роботою студентів, результати якої . заслуховуються на університетських науково-технічних конференціях і оприлюднюються в наукових статтях Наукового вісника НЛТУ України.
Науково-педагогічні працівники кафедри беруть участь у міжнародних наукових конференціях, семінарах та тренінгах, удосконалюють наукову та педагогічну майстерність на міжнародних стажуваннях, публікують результати наукових досліджень у закордонних виданнях, що індексуються у наукометричних базах Scopus та WoS, є рецензентами наукових статей.
Кафедра співпрацює з:
- Львівським національним університетом імені Івана Франка
- Національним університетом “Львівська політехніка”
- Інститутом прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України
- Фізико-механічним інститутом імені Г. В. Карпенка НАН України
Кафедру математики і фізики створено 2 січня 2019 року шляхом злиття кафедр вищої математики та фізики і введено до структури навчально-наукового інституту Інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій НЛТУ України. Спочатку завідувачем кафедри було призначено к. ф.-м. н., доц. Салапака В.М., а з липня 2019 року – д.ф.-м.н., доц. Процах Н.П.
Кафедра вищої математики заснована в 1945 р. Спочатку її очолював Зарецький М.О., потім – Буймола Г.Л. та В.Д. Білий. У 1959 р. завідувачем кафедри став доц. Чумак К.І. У ті роки викладання розпочали талановиті педагоги: Гнатиків В.М., Хом’якевич О.П., Грицай С.В., Труш Є.І., Скородинський В.А., Галашевський Б.І., Артамонов М.К., Лисик Б.В., Сеник С.Г., Ткач І.С., Руденко М.К., Осіпова І.І. У 1972 році посаду завідувача кафедри обійняв доц. Гнатиків В.М. Тоді ж почали педагогічну діяльність Гірняк О.Ф., Яськевич Т.Р., Гнідець Б.М., Солтис І.Ф., Бойко Л.Ф., Юшкевич О.Ю. У 1988 р. кафедру очолив доц. Яськевич Т.Р.
У 90-х роках кандидатські дисертації захистили Гой І.О., Лисик Б.В., Гурняк Г.В., Онишкевич В.М., а також розпочали педагогічну діяльність к. техн. н, доц. Горбачевський І.Я. (1998) та асистент Коркуна О.Є. (1993), а в 2000-х роках – к. техн. н., доц. Дідух І. В. (2003), к. фіз.-мат. н., доц. Турчин О.Ю. (2004), к. фіз.-мат. н., доц. Процах Н.П. (2008), асистент Сеник Ю.А. (2022). З 1995 р. завідувачем кафедри став д. техн. н., проф. Стадник М.М. У 1998 р. та 2002 р. під його керівництвом захистили кандидатські дисертації доценти Горбачевський І.Я. та Дідух І.В. У 2015 році доцент кафедри Процах Н.П. захистила докторську дисертацію. У 2019 році кафедра вищої математики увійшла до складу кафедри математики і фізики.
Кафедра фізики була одним із перших підрозділів, заснованих у структурі лісоінженерного факультету Львівського лісотехнічного інституту у 1945 р. З 1960-х рр. вона функціонувала на технологічному факультеті, а з 2019 року як секція у складі кафедри математики і фізики в навчально-науковому інституті інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. Її організатором і першим завідувачем (1945-1958) був доцент Дятлов Д.П., який в умовах повоєнного лихоліття зумів сформувати не тільки викладацький колектив кафедри і первинну навчально-лабораторну базу, а й основу наукової діяльності. Згодом у 1951 р. викладачі Броун М.Я. та Губа К.Ф. серед перших на кафедрі захистили кандидатські дисертації.
Формування навчально-лабораторної бази продовжили завідувачі кафедри: доценти Губа К.Ф. (1958-1960), Броун М.Я. (1960-1962), Третяк Д.І. (1962-1964), старші викладачі Кубецький А.Я., Горбатий Т.І., Ярема Б.П. (1964-1967), доценти Вайданич В.І. (1967-1983), Чорній З.П. (1983-1993), професор Вайданич В.І. (1993-2004), професор Чорній З.П. (2004-2015), доцент Салапак В.М. (2015-2019). У 2019 році кафедра фізики увійшла до складу кафедри математики і фізики.
Упродовж 1980-х рр. здійснено повне оновлення навчальних лабораторій. Зміст лабораторного практикуму відповідає навчальним програмам дисциплін. Було організовано і оснащено лабораторний практикум з новітніх розділів фізики, розроблено та запроваджено методику контролю самостійної роботи студентів, яка отримала високу оцінку Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти України (доценти Вайданич В.І., Довга Н.Д., Жеребецький С.К., Максимович Х.К., Пенцак Г.М., Чорній З.П., асистенти Батіг М.І., Белянінова Н.П., Криса А.І., Ткаченко Л.О., завідувач лабораторії Кизилов Ю.М.).
Водночас з навчальними були відкриті наукові лабораторії. На створеній науковій базі виконали дослідження і захистили кандидатські дисертації Максимович Х.К., Довга Н.Д., Щур Г.О., Кобринович М.С. (наукові керівники –Вайданич В.І., Чорній З.П.), Салапак В.М., Пірко І.Б. (науковий керівник Чорній З.П.). Сформувалися нові напрями досліджень: рентгеноспектральні методи вивчення електронної будови інтерметалічних сполук (доцент Яцик Б.М.). Нові технології навчання започаткував доцент Орищин Ю.М., який у 2006 році захистив докторську дисертацію. Продовжували розвиватися роботи з реформування вищої школи на засадах багаторівневої системи освіти, запровадження сучасних технологій у навчальний процес (Вайданич В.І.). Під керівництвом професора Чорнія З.П. працівники кафедри розробили комплексну методику вивчення монокристалічних систем із залученням окрім оптико-люмінесцентних ще й електричних, термоелектричних, фотоелектричних методик дослідження кінетики центрів забарвлення. За цією тематикою захищено більше десяти кандидатських дисертацій. Керівник цих аспірантів та здобувачів професор Чорній З.П. у 2001 р. захистив докторську дисертацію.
Сьогодні доценти Кобринович М.С. , Онуфрів О.Р., Салапак В.М. продовжують дослідження центрів забарвлення в кристалах галогенідів двовалентних металів.
Завідувач кафедри, д.т.н. професор Голубець Володимир Михайлович Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік ЛАН України. |
|
79044, м.Львів, вул. Ген. Чупринки 105 |
|
(032)239-27-90 |
|
Завідувач кафедри,
доктор технічних наук, професор
Голубець Володимир Михайлович
Заснована у 1988 році в результаті об’єднання двох кафедр – технології матеріалів і машинобудування та інженерної графіки. Першу з них з 1960 до 1986 р.р. очолював доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки Яцюк А.І., а з 1986 до 1988р.р. – кандидат технічних наук, доцент Романенчук М.В. Другу кафедру (інженерної графіки) з 1947 до 1975 р.р. очолював відомий вчений в галузі нарисної геометрії кандидат технічних наук, професор Королевич О.Й., а з 1975 до 1988р.р. – кандидат технічних наук, доцент Ткаченко М.М.
З 1988 до 1993 р.р. завідувачем кафедри технології матеріалів та інженерної графіки був к.т.н. доцент Романенчук М.В. З 1993р. кафедру очолює професор Голубець В.М. У 2014 р. кафедра технології матеріалів та інженерної графіки перейменована у кафедру технології матеріалів і машинобудування.
Завідувач кафедри, к.т.н. доцент Борис Ярославович Бакай |
|
79044, м. Львів, вул. Природна, 19, оф.29, Навчальний корпус №6. |
|
|
|
Завідувач кафедри,
кандидат технічних наук, доцент
Бакай Борис Ярославович
Кафедра здійснює підготовку фахівців:
Освітній рівень “БАКАЛАВР”:
- освітньо-професійна програма “Промисловий інжиніринг” спеціальності 131 Прикладна механіка;
- освітньо-професійна програма “Лісова інженерія” спеціальності 205 Лісове господарство.
Освітній рівень “МАГІСТР”:
- освітньо-професійна програма “Промисловий інжиніринг” спеціальності 133 Галузеве машинобудування;
- освітньо-професійна програма “Лісова інженерія” спеціальності 205 Лісове господарство.
Випускники освітньо-професійної програми “Промисловий інжиніринг” є фахівцями з організаційно-управлінської, господарської та інноваційної діяльності промислових підприємств, зокрема з інформаційно-технічного опрацювання виробничих об'єктів і процесів, розроблення й модернізування машин та устатковання, упровадження ефективних методів організування виробництва, надання інженерно-консультаційних послуг і мають велику перспективу для працевлаштування.
Випускники освітньої професійної програми “Лісова інженерія” є фахівцями з організування та керування лісогосподарськими виробництвами, зокрема з інженерії лісогосподарських і складських робіт, дорожнього будівництва й транспорту, проектування процесів та устатковання, логістики, відновлювальних джерел енергії, інформаційно-комунікаційних технологій і технологій захисту довкілля з можливістю працевлаштування на підриємствах лісового господарства та первинного переробляння деревини.
Завідувач кафедри, к.т.н., доцент Стиранівський Олег Андрійович |
|
м. Львів, вул. Природна,19, корпус № 6 |
|
|
|
+38 (032) 258 42 69 |
|
Завідувач кафедри,
кандидат технічних наук, доцент
Стиранівський Олег Андрійович
Кафедра здійснює підготовку фахівців:
Бакалавр (повна та скорочена форма навчання):
- Прикладна механіка
- Галузеве машинобудування
Магістр:
- Галузеве машинобудування
Доктор філософії і доктор наук:
- Машини для земляних, дорожніх та лісотехнічних робіт
На кафедрі впроваджуються передові технології навчання з сучасним методичним та технічним забезпеченням. У матеріально-технічне забезпечення кафедри входять 8 лабораторій, кабінет правил дорожнього руху, парк дорожніх і транспортних машин, автополігон.
Практичне готування бакалаврів завершується отриманням прав водія категорії В.
Завідувач кафедри, к.т.н., доцент Озимок Юрій Іванович |
|
79057 м. Львів, вул. Максима Залізняка, 11А, корпус №2А, |
|
|
|
(032)238-45-04 |
|
Завідувач кафедри,
к.т.н., доцент
Озимок Юрій Іванович
Кафедра здійснює підготовку фахівців:
Бакалавр (повна та скорочена форма навчання):
- Прикладна механіка
- Галузеве машинобудування
Магістр:
- Галузеве машинобудування
Доктор філософії і доктор наук:
- Машини для земляних, дорожніх та лісотехнічних робіт
Кафедра є випусковою із спеціальності „Галузеве машинобудування” освітньо-професійна програма „Інжиніринг, машини деревообробної промисловості” та спеціальності „Прикладна механіка" освітньо-професійна програма „Технічний сервіс". Спеціальності акредитовані за четвертим рівнем акредитації.
Бакалаври отримують хорошу фундаментальну підготовку, здобувають робітничу професію з підготовлення дереворізальних інструментів до роботи, мають знання з основ технічної експлуатації та ремонту деревообробних машин і автоматичних ліній.
Бакалавр може працювати механіком дільниці або цеху, менеджером з обладнання, технологом з інструменту, конструктором першої категорії, лаборантом та на інших посадах.
Магістри отримують завершену фахову підготовку з проведення наукових досліджень, моделювання технологічних процесів, можуть отримати навики програмування сучасними засобами, мають підготовку з ділової іноземної мови, здобувають навики технічної творчості і виконання педагогічної роботи у вищих навчальних закладах ІІ і ІІІ рівня акредитації.
Магістри можуть працювати на посадах головних спеціалістів (головний механік, головний енергетик, головний інженер), начальників відділів (конструкторського, виробничого), старшими спеціалістами (старший механік, старший конструктор, менеджер з охорони праці) та інших посадах для спеціалістів деревообробних, меблевих, тарних, плитних підприємств. Крім того вони можуть працювати в науково-дослідних лабораторіях, в установах зовнішніх відносин підприємств із закордонними фірмами, бути керівниками підприємств, відомств. Магістри є першими претендентами для навчання в аспірантурі.