- Деталі
- Категорія: Новини
Участь команди НЛТУ України у проєкті HORIZON CircHive: нові результати та досягнення
Дослідницька міжкафедральна група Національного лісотехнічного університету України продовжує активно працювати у складі міжнародного проєкту HORIZON “CircHive - Developing & piloting biodiversity footprinting & natural capital accounting via a 'beehive' of sectoral hubs, for sustainable transition to a circular EU bioeconomy” (CircHive), який спрямований на розвиток та удосконалення методів оцінки біорізноманіття та природного капіталу в контексті формування циркулярної економіки та досягнення сталого розвитку. У рамках проєкту, що фінансується програмою Horizon 2020, опубліковано низку важливих публічно доступних звітів, що мають як наукове значення для академічної спільноти, так і практичне для бізнесу, державного сектору та широкої громадськості.
Перші публічні звіти проєкту CircHive:
- Звіт D1.1 «Описовий звіт баз даних біорізноманіття» («Descriptive report of the Biodiversity Databases»)
Метою цього звіту є визначення ключових визначень і концепцій щодо біорізноманіття, узагальнення наявних даних та баз даних, пов'язаних з обліком біорізноманіття та природного капіталу, узагальнення результатів, надання вказівок щодо їх використання у формі електронної таблиці, що містить бази даних, і надання загальних вказівок і рекомендацій. Зокрема, звіт надає рекомендації щодо використання таблиць даних, створених проєктом CircHive,які охоплюють такі аспекти, як стан екосистем, розширення екосистем, екосистемні послуги, чинники впливу та види. - Звіт D2.1 «Синтез підходів до обліку природного капіталу та біорізноманіття для приватного та публічного секторів» (Synthesizing landscape of approaches for natural capital accounting & biodiversity footprinting for private & public sectors)
Цей звіт підсумовує результати картування методів для оцінки біорізноманіття, охоплюючи 10 методів обліку природного капіталу, 31 метод оцінки життєвого циклу та 5 методів на основі вхідних-вихідних моделей. Всі методи описані в додатку до звіту з детальними рекомендаціями щодо їх використання, а також можливостями та обмеженнями кожного з них.
Роль команди НЛТУ України в розробці результатів:
Команда НЛТУ України координує діяльність Biomaterials Hub, активно долучилась до розроблення звітів, а також бере участь у подальшому напрацюванні стандартів і рекомендацій, які сприятимуть впровадженню сталих практик в управлінні природними ресурсами. Спільно з європейськими партнерами працює над інтеграцією оцінки природного капіталу в процеси державної політики та корпоративної звітності підприємств.
Запрошуємо всіх стейкхолдерів ознайомитися зі звітами, доступними для завантаження на сайті проєкту CircHive, а також приєднатися до міжнародної спільноти BeeHive для отримання актуальних новин, участі у конференціях та вебінарах та інщих майбутніх заходах.
Підготувала команда CircHive:
Кійко О.А.
Соловій І.П.
Ільків М.М.
Пелюх О.Р.
Челепіс Т.О.
Лавний В.В.