- Деталі
- Категорія: Новини
Залучення роботодавців до навчального процесу: досвід ОПП “Економіка сталого бізнесу”
04.06.2025 у рамках програми залучення роботодавців до реалізації освітнього процесу за освітньо-професійною програмою «Економіка сталого бізнесу» відбулася лекція «Біоенергетика як стратегічний пріоритет біоекономіки: міжнародний досвід для України», яку провела наукова співробітниця Центру досліджень та трансферу знань «Управління сталим розвитком та змінами клімату» (FTZ-NK) Гамбурзького університету прикладних наук (HAW), к.е.н. Федорук Марія в рамках дисципліни «Cтала біоенергетика» для студентів магістерської програми “Економіка сталого бізнесу”.
Наукова співробітниця, к.е.н. Марія Федорук, випускниця аспірантури НЛТУ України за спеціальністю 08.00.06 – економіка природокористування та охорони навколишнього середовища (2019 p.), сьогодні веде дослідження у сфері екологічної економіки, спеціалізується на проблематиці якості довкілля, циркулярній економіці, енергоефективності, біоенергетиці та управлінні відходами. Дослідниця має досвід управління низкою міжнародних дослідницьких та освітніх проєктів, зокрема «Збереження природи та конфлікти в Україні» (2024) та «Ukraine Nature Network» (з червня 2024 року). У 2022р. FTZ-NK та кафедра екологічної економіки НЛТУ України, яка веде згадану магістерську програму, виконали освітній DAAD проєкт «Digital learning for sustainable development in Ukraine».
Цей досвід дозволив дослідниці легко встановити контакт з аудиторією. Спочатку к.е.н. М. Федорук представила досвід роботи FTZ-NK HAW, а також його наукові напрацювання за останні роки. Відтак вона розглянула досвід ЄС, і насамперед – Німеччини в області біоенергетики, тренди її розвитку і перспективи співпраці з Україною в цьому напрямі.
Лекція викликала жвавий інтерес у студентів, а також і викладачів різних ННІ, які приєдналися до лекції, адже біоенергетика має міждисциплінарний характер і потребує співпраці дослідників із різних галузей знань. Тож було задано чимало запитань, що сприяло активнішому засвоєнню результатів теоретичних досліджень. Сподіваємося, що така співпраця FTZ-NK, HAW, і кафедри економіки, туризму і рекреації буде продовжена в майбутньому.
Загвойська Л.Д.
Кафедра економіки, туризму та рекреації