imageAdamovskiyВідомому українському вченому в галузі канатного лісотранспорту, досвідченому організатору і новатору національної лісотехнічної освіти, активному громадському діячеві, першому проректорові Національного лісотехнічного університету України, професорові Миколі Григоровичу АДАМОВСЬКОМУ виповнюється 75 років.

В його особі, яка щедро увібрала життєдайне батьківське тепло і мудрість поліського краю, природно поєдналися три іпостасі: непересічний науковець і педагог, виважений, досвідчений і талановитий керівник та організатор, романтичний художник.

Микола Григорович Адамовський належить до когорти вітчизняних вчених, які внесли значний вклад у дослідження проблем міцності та надійності сталевих линв, а також у методику розрахунку і проектування линвових лісотранспортних систем. Впроваджений ним на підставі багатолітнього педагогічного і управлінського досвіду системний підхід до екологізації освіти реалізується шляхом: впровадження сучасних технологій навчання та наповнення навчальних програм новим змістом; введення екологічних знань у канву соціально-гуманітарних, фундаментальних, природничих, інженерних та професійно-орієнтованих дисциплін; формування синергетичного уявлення про світ, що диктується проблемами сталого розвитку.

reyting 2022 iІнформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2022 року.

У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України: "Топ-200 Україна""Scopus" та "Бал ЗНО на контракт", кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.

Цього року спільними здобутками колективу університету Лісотехніці вдалось посісти 75 позицію з поміж 250 ЗВО України. 

Назва закладу освітиМісце у загальному рейтингуБал ЗНО на контрактТОП 200 УкраїнаScopusПідсумковий бал

Національний лісотехнічний університет України

75 182 59 38 279


Отриманий узагальнений рейтинг підсумовує рейтингові місця навчальних закладів за версією "Топ-200 Україна", "Scopus" та "Бал ЗНО на контракт".

Джерело 

Screenshot 5

На виконання міжнародного проєкту “V4 Green Universities” (V4GU), фінансованого Вишеградським фондом, 22 червня 2021 р. на базі НЛТУ України відбувся науково-практичний онлайн семінар «Університети як осередки сталості та екологізації освіти».

Програмою семінару було передбачено обговорення й обмін досвідом із таких питань:

  • викладання курсу «Сталий розвиток» або інших курсів, базованих на парадигмі сталості;
  • виконання наукових проєктів за участю студентів, аспірантів та викладачів з проблем сталого розвитку та протидії змінам клімату;
  • впровадження практик енерго- і водоощадності, управління відходами, заходів боротьби зі змінами клімату, природоорієнтованих рішень на території студентських містечок;
  • співпраця з місцевими громадами та органами влади задля вирішення екологічних проблем та запровадження еко-інновацій.

До участі в семінарі зголосилося біля 50 учасників – представників університетів, наукових установ, органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін. Серед них: НЛТУ України, Національний університет імені Івана Франка, Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України», Національний університет "Києво-Могилянська академія», Національний транспортний університет, ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», Одеський державний екологічний університет, Український Католицький Університет, Комунальне некомерційне підприємство "Центр екології, туризму та сталого розвитку" Бориславської міської ради, Львівський національний аграрний університет, Львівська Національна Академія Мистецтв та інші.

Учасників семінару привітав і побажав плідної роботи проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків, координатор проєкту Микола Борис. 

Керівник робочої групи, голова комісії з екологізації освіти науково-методичної ради НЛТУ України професор кафедри екологічної економіки НЛТУ України Ігор Соловій виступив з програмною доповіддю «Сталість в університетах: сучасні тренди та можливості», запропонувавши напрями інтегрування принципів сталості у практику вітчизняних університетів. 

За матеріалами семінару вийшов збірник "Науково практичний семінар «Університети як осередки сталості та екологізації освіти»: матеріали семінару. Національний лісотехнічний університет України. Львів: НЛТУ України, 2022. 88 с."

 

erasmus experience valladolid spainУніверситет Вальядоліду (University of Valladolid, Spain) запрошує на навчання аспірантів на  період  від 4 до 9 місяців, стипендія 1200 євро.

https://sede.uva.es/opencms/opencms/es/Tablones/Tablon_de_Anuncios/INVESTIGACION/tablon_4939.html

University of Valladolid opens a call to invite 5 PhD Ukrainian students for 4 months (can be extended up to 5 months more) Each month the stipend is 1200 €/month.

Оксана Романівна показує свої грядки, облаштовані у форматі змішаних. Принцип полягає у тому, що для еко­номії місця одні рослини ростуть поруч з іншими.

horod a0b02cd91f1235a509c5ebecc83b0b4e

Оксана Олейнюк-Пухняк – за освітою ландшафтний архітектор, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету. А вільний час вона присвячує дачі, що у селі Підрясному Львівської МТГ, на території кооперативу «Промінь». Тут уже трудиться понад 20 років.

Пані Оксана дуже любить природу. Тож навіть ма­ючи міську квартиру, живе в селі. З одного боку – сад, де ростуть декоративні рослини, квіти, ві­чнозелені кущі, з іншого – невеликий город площею 120 кв. м. Але й на цьому обмеженому клаптику роди­на Пухняків вирощує стільки овочів, що вистачає на цілу зиму.

287921836 544939867364681 6938555157216210143 nНа кафедрі Ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології завершено захисти дипломних робіт освітнього рівня «бакалавр». Державними екзаменаційними комісіями були розглянуті випускні бакалаврські роботи за спеціальностями 191 «Архітектура і містобудування» та 206 «Садово-паркове господарство».

Голови екзаменаційних комісій професор Габрель М. (Національний університет «Львівська політехніка») та доцент Прокопів А. (Львівський національний університет ім. Івана Франка) відзначили актуальність та різноманітність тематик, що опрацьовувались здобувачами. Глибина опрацювання та деталі з проектування заслуговують на впровадження у реальність та використання на практиці розроблених проектів. Зокрема, тематика висвітлена Родич Наталією застосовуватиметься у розробленні Генплану населеного пункту на Яворівщині.

Кафедра Ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології обирає актуальні та сучасні тематики для наукових і практичних розроблень, які б використовувались територіальними громадами для сталого розвитку, формування біорізноманіття та охорони і збереження навколишнього природного середовища.

Наукова школа ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології, заснована професором Володимиром Кучерявим, і надалі активно розробляє нові проекти із озеленення та благоустрою різноманітних об’єктів урбанізованого середовища.

Оксана Олейнюк-Пухняк

rankЦентр міжнародних проєктів “Євроосвіта”, в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence оприлюднив наступний, шістнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України “Топ-200 Україна 2022”.

Національний лісотехнічний університет України піднявся в цьому рейтингу на 21 позицію вище, порівнюючи з рейтингом минулого року (з 80-ї на 59 позицію). Університет займає четверте місце серед 23 ЗВО Львівщини.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні та світі, яка зазнає глибинних змін, у тому числі в результаті впливу пандемії COVID-2019 та повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну. До уваги бралися напрацювання міжнародної Конференцієї IREG 2020 (Beijing Conference: “University rankings in the time of uncertainty”, 20-21 жовтня 2020 року), IREG 2021 (Джидда, Саудівська Аравія: “Effects of Rankings on Community and Society”, 15 і 16 листопада 2021 року) та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року).

Sc1

Базовими принципами визначення рейтингів університетів України були:

  1. Забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів (для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ; методика розрахунків університетських рейтингів є доступною для громадськості з метою перевірки отриманих результатів);
  2. Врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів (з цією метою їх робота сукупно оцінювалася на більш широкій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами);
  3. Пріоритетність євроінтеграційних процесів (виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (QS World University Rankings та інше) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників).

Аналіз критеріїв оцінювання в цьому році засвідчив істотний поступ університету в євроінтеграційних процесах (показник QS World University Rankings). Зокрема, 15 грудня 2021 року, оприлюднено щорічний рейтинг кращих університетів країн Європи та Центральної Азії на 2022 рік (QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings 2022), до якого увійшли 450 кращих закладів вищої освіти, зокрема 41 – з України. Національний лісотехнічний університет України вперше увійшов до цього рейтингу разом з 20-ма кращими українськими університетами, перебуваючи у трійці провідних львівських вишів (з Національним університетом “Львівська політехніка” і Львівським національним університетом імені Івана Франка).

Незважаючи на протиепідемічні заходи, пов’язані з пандемією COVID-19, в університеті здійснювалися академічні мобільності студентів і науково-педагогічних працівників до університетів Європи за програмою ERASMUS+.

Нині в університеті здобуває освіту понад 60 іноземних громадян з 15-ти країн світу (Німеччина, Італія, США, Польща, Азербайджан, Узбекистан, Туніс, Конго, Ліван, Лівія, Єгипет, Ефіопія, Палестина та інші).

Слід сказати, що наші студенти постійно стають переможцями і призерами Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей.

Слід відзначити якісний кадровий потенціал університету. На 25 кафедрах працюють 42 доктори (професори) і 195 кандидатів наук (доцентів). Серед них – академік і член-кореспондент HAH України, заслужені діячі науки і техніки України, заслужені працівники освіти України, заслужені діячі мистецтв та заслужені художники України, лауреати державних премій України та Міжнародної премії Міжнародної спілки лісових дослідницьких організацій (IUFRO). Загальна чисельність НПП з вченими званнями і науковими ступенями по університету складає 78%. За питомою вагою працівників вищої кваліфікації університетові належить одне з провідних місць серед усіх закладів вищої освіти України.

Є успіхи колективу в науково-видавничій діяльності. В університеті видаються три наукові фахові видання України, віднесені до категорії “Б” (Науковий вісник НЛТУ України; Ефективність державного управління; Наукові праці Лісівничої академії наук України), два науково-практичні видання (Лісове господарство, лісова, паперова і деревообробна промисловість; журнал “Український ліс”), газета Освіта лісівнича, матеріали конференцій, семінарів тощо).

Високо оцінені досягнення колективу університету в науково-дослідній діяльності. У новому щорічному рейтинзі українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus університет посідає досить високе 38 місце.

Завдяки злагодженій, професійній роботі всього колективу лісотехніків у інформаційному середовищі університету, вебсистемах університету та в інтернет-просторі Національному лісотехнічному університету України вдалося піднятися на 50 позицій і посісти 83 сходинку згідно з результатами нового рейтингу Webometrics.

Screenshot 1

Заслуговує уваги такий аспект, як цитованість наукових праць вчених університету у високорейтингових наукових виданнях (показник Nature Index).

Університет має істотні здобутки в досягненні Цілей Сталого Розвитку ООН (показник THE University Impact Rankings). За результатами 2021 року університет вчетверте увійшов до міжнародного рейтингу UI Green Metric World University Ranking і  традиційно посів перше місце серед університетів України, а серед освітніх установ світу – 223 місце з-поміж 956 університетів із 95 країн.

Профорієнтаційна робота у Вінницькому ОУЛМГ. Вступна кампанія – 2022.

r1На базі Вінницького ОУЛМГ відбулась онлайн нарада «Профорієнтаційна робота Вінницького ОУЛМГ. Вступна кампанія –2022».

Лісівники Вінниччини з великою відповідальністю ставляться до інформаційно-просвітницької роботи. В області при лісгоспах діє 50 учнівських лісництв. Це один із найвищих показників в Україні, гордість лісівників Вінниччини. І хоч не всі діти оберуть професію лісівника, проте ці знання, здобуті в учнівському лісництві, залишать вплив на все життя молодої людини.

Цими словами начальник Вінницького ОУЛМГ Анатолій Бондар розпочав онлайн нараду «Профорієнтаційна робота Вінницького ОУЛМГ. Вступна кампанія –2022». Цього разу профорієнтаційний захід відбувся за участі Ігоря Ребезнюка, директора Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, академіка академії будівництва України, доктора технічних наук, професора Національного лісотехнічного університету України, м. Львів.

Також до участі в нараді у форматі ZOOM-конференції приєдналися директори, головні лісничі, лісничі держлісгоспів ВОУЛМГ, директори загальноосвітніх шкіл області, педагоги-наставники учнівських лісництв, члени учнівських лісництв, школярі та абітурієнти, представники інших навчальних закладів, відділів освіти ОТГ області.

Ігор Тарасович Ребезнюк приїхав на зустріч зі Львова на рідну Вінниччину. Розповів, як у 1980 році його, складальника пиломатеріалів Дохнянського цеху переробки деревини, підтримав Бершадський лісгоспзаг, невеликим доповненням до стипендії давши такий потужний стимул і, як наслідок, – путівку у професійному житті. Він переконаний, що на державному рівні мають і сьогодні підтримувати здібних студентів.

Ігор Тарасович представив свій виш як заклад, який 150 років готує спеціалістів із глибокими знаннями, у тому числі і в галузі лісового господарства. У презентації «Розширення та поглиблення співпраці Національного лісотехнічного університету України з Вінницьким ОУЛМГ» професор коротко представив структуру навчального закладу, охарактеризував підрозділи, інститути, відпочинкову базу для студентів, розповів про унікальне в Україні студмістечко. Зупинився окремо на кадровому потенціалі  університету і міжнародній діяльності викладачів і студентів. Підсумовуючи, п. Ребезнюк окреслив напрямки розширення та поглиблення співпраці між НЛТУ України та Вінницьким ОУЛМГ. Зреалізовуючи перший профорієнтаційний крок у співпраці, професор проінформував про введення цього року спрощеної системи вступу для ряду спеціальностей, у тому числі й лісівничих.

Також професор Ребезнюк І.Т. представив втілення свого багаторічного напрацювання – книгу «Українське наукове слововживання». Він подарував очільнику лісівників Вінниччини свою працю та аудіозбірник авторських пісень.

Анатолій Омелянович теж зробив відповідний подарунок – книгу, видану до 100-річчя управління, «Лісове господарство Вінниччини: становлення і майбутнє».

Урочистим та приємним моментом наради було нагородження юних лісівників-переможців Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт, який організовано Товариством лісівників України, присвяченому 100-річчю від дня народження Байтали Василя Дем’яновича, Міністра лісового господарства України, уродженця Вінниччини.

Наприкінці такої насиченої наради Ігор Ребезнюк виконав під акомпанемент гітари свої авторські пісні на патріотичну тематику. Побажав усім нам найшвидшої Перемоги, а абітурієнтам – приїхати на навчання до Львова, у Національний лісотехнічний університет України, відчути атмосферу справжнього центру Європи, культурного осередку України.

IMG 5b0129b9bf5e986c3912a72a97a84ffa VУ п’ятницю (10 червня) у «Музей лісової фауни», який знаходиться на вул. О. Кобилянської 1, завітали учні шостого класу (керівник Олена Козак) ліцею № 52 ім. М. Лобачевського. У музеї, який збудований із сосни кедрової європейської (Pinus cembra L.), знаходиться колекція експонатів ссавців і птахів фауни України. Збір колекцій музею було започатковано ще за часів Львівської крайової школи лісового господарства, значна частина експонатів того періоду знаходиться у музеї і зараз.

Учням було проведено екскурсію. Вони ознайомилися із фауною природних зон і регіонів України. Учні з увагою слухали про особливості біології та поведінки фонових видів тварин, які поширені у лісі, полі, водно-болотних угіддях, населених пунктах. Компактне розміщення експонатів у шафах дає змогу порівнювати представників, що належать до одного ряду чи родини. Учням доступно пояснили відмінності у поширені, етології птахів родини Воронячі. Звернули увагу на дуже рідкісні види і види птахів та звірів, що потребують особливих заходів охорони, зокрема: пугач, дрохва, беркут, ведмідь бурий, кіт лісовий, видра річкова, горностай та інші. Питання, які були задані учнями, стосувалися диких тварин, які поширені у їхньому регіоні, особливостям перебування у лісі у «сезон тиші», різних заходів з охорони птахів і звірів.

Павло Хоєцький,
фото Олена Козак

Сторінка 1 із 51

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper