243553785 379629520467916 3243288920849432852 nНародний ансамбль народного танцю Національного лісотехнічного унверситету України “Полонина” під керівництвом Оксани Коваль були на гастролях у сонячній Болгарії. Колектив студентів та випускників взяли участь у Міжнародному фестивалі “Sunny Olympia” впродовж з 8 по 15 серпня, який проходив у місті Кранево. Традиційно фестиваль проходить в Молодіжному центрі «Валко» / готель «Фрегата», курорт Кранево, Болгарія. Його учасниками стали колективи з багатьох країн, серед яких Білорусія, Молодова, Сербія, Албанія, Македонія, Україна та інші. 

Фестиваль «Сонячна Олімпія» - це прекрасна можливість відпочинку і оздоровлення, а також демонстрація творчості, спілкування з однодумцями, передача творчого досвіду і знайомство з досягненнями інших колективів. Унікальність фестивалю «Сонячна Олімпія» в тому, що виступи ансамблів на сцені Молодіжного центру «Валко» чергуються з яскравими анімаційними проектами, що дозволяють учасникам з різних країн познайомиться один з одним, а також дізнатися про культуру та традиції Болгарії. Кількість концертних виступів чітко збалансовано з можливістю відпочинку. Фестиваль об'єднує талановитих дітей і молодь в одному творчому союзі, сприяючи встановити дружніх контактів між колективами з різних країн і показати неповторні барви своєї держави, продемонструвати національний колорит культури своєї країни, проявити себе таким, яким є кожен.

Окрім того, учасники ансамблів отримали масу гарних вражень, відпочили на теплому морі, відвідували цікаві місця, грали в ігри. Досвід і традиції проведення фестивалю доводять, що «Сонячна Олімпія» - місце незабутніх зустрічей, прояви і досягнення успіхів у творчості, гучних овацій, нових друзів, яскравих вражень.

Оксана Коваль, Ірина Господарисько, Володимир Яркун

IMG 20211008 111650 resized 20211008 124709290Секція фізичного виховання кафедри філософії, соціології та культурології з 13 по 18 вересня організувала традиційну першість Національного лісотехнічного університету з кросу присвячену Міжнародному дню студентського спорту.

У змаганнях взяли участь понад 160 студентів на дистанціях 1000 метрів (хлопці) та 500 метрів (дівчата).

Переможцями першості інститутів стали:

ІЛСПГ – Ігор Русин,  гр. ЛГ-11;   Софія Дума,  гр.ЛГ-11;

ІМАКІТ – Остап Кравець, гр. ГМЛ – 11;   Софія Старжинська, гр. ЛІ-11;

ІДТД – Володимир Шарабуряк, гр. ДТ-12;   Анна Демко, гр. Д-11;

ІЕЕМ – Марян Гасинець, гр. ЕК-11;   Діана Бицька, гр. ЕК-11.

Переможці та призери фінальних забігів першості університету

1000 м.(хлопці)

1 місце – Мар'ян Гасинець, гр. ЕК-11; час (3.07,8)

2 місце – Ігор Русин, гр. ЛГ-11;                  (3.08,7)

3 місце – Денис Орєхов, гр. ЛГ-11;            (3.09,5)

500 м. (дівчата)

1 місце – Христина Луньо, гр. ЛГ-11;        (1.45,4)

2 місце – Софія Дума, гр. ЛГ-11;                (1.46,2)

3 місце – Діана Бицька, гр. ЕК-11;              (1.51.0)

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів!

голова спортивного клубу Лісотехнік,
ст. викл. кафедри філософії, соціології та культурології
Віктор Гураль

Шановні колеги!

Кафедра менеджменту та маркетингу 
Національно лісотехнічного університету України
запрошує Вас взяти участь у

Міжнародній науково-практичній конференції

«Виклики та перспективи розвитку міжнародного бізнесу та вищої освіти»,

яка відбудеться 28-29 жовтня 2021 року.

Конференція проводиться з нагоди 25-річчя відкриття спеціальності 
«Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ

 1. Проблеми та перспективи розвитку теорії і практики управління міжнародним бізнесом та інноваціями в контексті сталого розвитку.
 2. Сучасний стан, проблеми та перспективи соціальної, політичної, економічної інтеграції України, країн Балтійського регіону та ЄС.
 3. Виклики та перспективи розвитку освітнього процесу в світі.
 4. Тенденції, інституційне середовище та проблеми міжнародної співпраці в сучасних умовах.
 5. Вплив розвитку сучасних комунікаційних засобів на міжнародну співпрацю. 
 6. Маркетингові аспекти міжнародного бізнесу.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська, російська.

Детальнішу інформацію подано у Інформаційному листі.

Dear Colleagues

UKRAINIAN NATIONAL FORESTRY UNIVERSITY
DEPARTMENT OF MANAGEMENT AND MARKETING 
invites you to participate in

International Scientific and Practical Conference

«CHALLENGES AND PROSPECTS FOR THE INTERNATIONAL BUSINESS AND HIGHER EDUCATION DEVELOPMENT»

28-29 October 2021

Special Conference for 25th Anniversary of the Specialty
«International Business Management»

Conference languages – Ukrainian, English, Polish, Russian

DIRECTIONS OF THE CONFERENCE

 1. Problems and prospects for the development of international business management theory, practice and innovations in the context of Sustainable Development
 2. State, problems and prospects of social, political, economic integration of Ukraine, the Baltic States and the EU.
 3. Challenges and prospects for the development of education in the global context.
 4. Trends, institutional environment and problems of international cooperation in modern conditions.
 5. Development of the communication apps and media, and their impact on international cooperation.
 6. Marketing aspects of international business.

Please check for detailed information here (Information Letter)

IMG 20191026 145717

 

Сердечно вітаємо вас із професійним святом – Днем працівників освіти. Ваша професія є унікальною – велике мистецтво й щоденна жертовна праця.

Висловлюємо щиру вдячність за педагогічну працю та відповідальне ставлення до свого покликання. Внесок працівників лісотехнічного університету у  вдосконалення підготовки нової генерації фахівців України є безумовним та вагомим.

Від усієї душі бажаємо Вам, шановні освітяни, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги, відчуття повноти і неповторності життя, невичерпних творчих сил і довгої людської пам’яті.

Адміністрація

IMG 15dbb7002f75ebd94304672dc7664785 V

Народний ансамбль народного танцю "Полонина" Національного лісотехнічного університету України на запрошення Західно-українського грецького національно-культурного товариства імені Константина Корніактоса 25 вересня 2021 взяв участь у фестиваль грецької культури "Мега йорти" (Велике свято) в м. Маріуполь. 

Маріуполь зустрів колектив "Полонини" хорошою погодою та гарним настроєм. Гості свята, українські греки різних територіальних громад спілкувалися з представниками Західно-українського грецького товариства. Містяни спілкувалися про історію, життєпис та культуру західної України із студентами НЛТУ України. Неочікуваною приємністю стала щедрість машинобудівника пана Миколи, який пригостив колектив Полонини домашнім національним грецьким пирогом.

У Маріупольському міському парку імені Гурова колектив Полонини взяв участь в театралізованій ході грецьких товариств, художніх колективів, молоді, активу Федерації грецьких товариств України. На гостей свята чекали виставки народної творчості, подвір'я - українське, грецьке, козацьке, ромське, книги грецьких авторів, національна кухня, майстер-класи з виготовлення виробів, приготування страв грецької кухні, виступи найкращих художніх колективів представників різних національностей та спортивні змагання. Всі охочі могли відвідати фестивальне містечко, де кожна спільнота демонструвала свої національні страви та рукодільні вироби.

Ансамбль народного танцю Полонина на головній сцені в Маріупольському парку виконали Закарпатський народний танець "Березнянка" та Грецький народний танець "Зонарадікус" за що були нагородженні кубком та Дипломом за високий художній рівень виконавчої та професійної майстерності, активну участь у культурній програмі та гала-концерті Всеукраїнського фестивалю грецької культури "Мега Йорти" ім.Доната Патричі, присвяченого 30-річчю Незалежності України.

Дякуємо за організацію та співпрацю керівнику ансамблю хореографу Оксані Коваль, голові Федерації Олександрі Проценко-Пічаджи, співробітникам Федерації та всім меценатам.

Емоції та душа Греції, її гостинність надовго залишуться в наших серцях!

Ευχαριστώ πολύ!

Володимир Яркун

Application tip 5aНабір на стипендію Chevening вже відкрито!

Chevening – можливість для всіх амбітних людей, які хотіли б отримати стипендію на ступінь магістра у Великій Британії. Нам цікаві представники різних спеціальностей і ми не ставимо обмежень на вік кандидатів. Дедлайн - 2 листопада 2021 року.

Chevening – це програма уряду Сполученого Королівства, якою скористалось вже більше 450 українців і більш ніж 50.000 людей по всьому світу. Програма Chevening надає повну стипендію, що покриває навчання (зазвичай однорічні магістерські програми), проживання, переліт і візу.

Ваша спеціальність та вік не важливі – кожен має шанс!

Що потрібно, щоб стати стипендіатом/стипендіаткою?

 • Лідерські якості
 • Диплом бакалавра
 • Щонайменше 2 роки досвіду роботи
 • Впевнено спілкуватись англійською мовою (Chevening не ставить конкретних вимог, все залежить від університету і обраної навчальної програми)

Аби податися на програму, заявку потрібно заповнити до 2 листопада 2021 року. Водночас потрібно вступити на навчання в університеті в Великій Британії до 14 липня 2022 року. Після завершення навчання стипендіати зобов’язані повернутись до України щонайменше на 2 роки.

Вичерпна інформація про програму і процес подачі документів знаходиться на ресурсі https://www.chevening.org/.

Більше про програму і стипендіатів Chevening в Україні на сторінці Посольства Британії в Україні. З додатковими питаннями про програму або з запитом на організацію презентації про програму можна звертатись до Юлії Кондрушенко, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

2021 09 23Цього року Ботанічному саду Національного лісотехнічного університету України виповнилося 30 років. Створений він Постановою Ради Міністрів Української РСР № 33 від 22. 02. 1991р. і згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 584 від 12.10.1992 р. «Про зміну деяких рішень Уряду України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про природно-заповідний фонд України» оголошений як об’єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення у складі трьох колекційних об’єктів: дендрарію – вул. Ольги Кобилянської, 1, дендропарку – вул. Ген. Чупринки і арборетуму – с. Страдч Яворівського р-ну.

Серед головних завдань Ботанічного саду визначено: збереження та поповнення колекцій генофонду живих рослин місцевої й світової флори; проведення науково-дослідних робіт із вивчення їх росту і розвитку в регіоні, включаючи лісівничо-ботанічні особливості; ведення обліку колекційного фонду Саду та флористичного різноманіття інших об’єктів.

Ботанічний сад НЛТУ України – єдиний в Україні ботанічний сад лісівничо-ботанічного спрямування. Окрім традиційного для ботанічних садів напрямку робіт також вивчається, як в подальшому ведуть себе деревні інтродуценти в насадженнях, куди їх ввели.

Ботанічна таксономія та таксономічні уточнення. При інвентаризації рослин виявилися проблеми з українськими таксономічними назвами та їх відповідниками на інших мовах. Відповідні напрацювання Ботанічного саду доповідалися на 3-ох міжнародних науково-практичних конференціях з української наукової термінології. У 2001 році за ініціативи та активної участі Ботанічного саду разом із 2-ма кафедрами НЛТУ України було видано «Словник таксономічних назв деревних рослин (українською, латинською, російською, англійською, німецькою мовами)» об’ємом 148 сторінок тиражем 1000 примірників.

За рекомендацією Ради ботанічних садів і дендропарків України уточнено таксономічну приналежність більше 40 деревних рослин. У спеціальній ботанічній літературі було виявлено помилковий опис морфологічної будови плоду кельрейтерії волотистої. Проведено його уточнення. Також виявили і описали унікальну особину дуба червоного як його бородавчастостовбурову відміну.

Колекційний фонд живих рослин Ботанічного саду. Колекційні рослини розміщені на трьох об’єктах, по яких за результатами інвентаризації дендрофлори сформована електронна база даних та електронний варіант картографічних матеріалів.

На території дендрарію проінвентаризовано 177 видових і внутрішньовидових таксонів деревно-чагарникових рослин, дендропарку –422 таксони, арборетуму – 212 таксонів.

2021 09 23 1

Туєва алея в арборетумі

Всього колекція дендрофлори Ботанічного саду представлена 5233 деревно-чагарниковими рослинами 515 таксономічних назв.

Колекція трав’янистих рослин становить 500 таксонів.

На даний час проводяться чергові біжучі уточнення складу колекційного фонду. На базі облікованих рослин ведеться вивчення феноритміки, рівень адаптації та особливості росту і розвитку цих рослин.

Дослідження фізіолого-біохімічних ознак адаптації деревних рослин різних таксонів до впливу деградованого урбогенного середовища показало, що особини малостійких видів реагують більшими змінами в показнику рН гомогенату листя (ΔPH), тоді як стійкіші – реагують у меншій мірі. У результаті проведених досліджень вибудовано ряд стійкості дерев 48 таксонів.

Вивчення феноритміки деревних рослин. Були започатковані фенологічні спостереження для вивчення феноритму розвитку деревних рослин та встановлення рівня їх адаптації. Серед деревних інтродуцентів найдовший період вегетації характерний для рослин північноазійського, далекосхідного і північноамериканського походження. Встановлено, що за період 1991-2000 рр. фенолаги їх вегетації досить стабільні: коефіціент їх варіації не перевищує 10%, а показник точності досліду знаходиться в межах 7%, що для феноритміки рослин є достатньо високим показником. Однак, дослідження останнього десятиліття показують певне їх збільшення, що, швидше за все, є відображенням кліматичних змін.

2021 09 23 2

Фенофаза масового цвітіння смородини криваво-червоної

За 30-річний період виявлено тенденцію більшої варіабельності середніх фенодат початку цвітіння дуже ранньоквітучих рослин порівняно з іншими феногрупами. Встановлено, що 97% інтродукованих деревних рослин Ботанічного саду мають високий та хороший рівень адаптації до низьких температур холодного періоду року.

Згідно феноспостережень повного ступеня акліматизації набули 12,3% деревних інтродуцентів, добре акліматизувалися 73,5%, задовільного рівня акліматизації досягли 11,0%, слабкого ступеня – 2,6%, відсутні реальні ознаки акліматизації у 0,6%.

2021 09 23 4

Динаміка показників метеофакторів

Із 2014 р. простежується стійка тенденція до зростання температури повітря. Для опадів цей  тренд є менш вираженим, проте навіть у цьому випадку виникає їх дефіцит у зв'язку з підвищеним випаровуванням. Найбільш критичними є кліматичні особливості 2015, 2019 та 2020 рр., коли спостерігались одночасно і позитивні аномалії температури і негативні аномалії опадів. За таких умов у більшості рослин відбувся збій феноритміки, скоротився період вегетації та значно погіршились вегетаційні та генеративні процеси в рослинних організмах.

Вивчення стійкості деревно-чагарникових рослин. Стійкість залежить від абіотичних та біотичних факторів. Серед перших – температурні фактори, дефіцит вологості, пошкодження вітром і мокрим снігом. Найсуттєвішу шкоду завдають вітер і сніг, так як із ним дуже складно (практично неможливо) боротися. Серед біотичних факторів – пошкодження ентомофауною та фітозахворювання. Пошкодження ентомофауною переважно вузько специфічне. Серед пошкодженнь представниками фітофлори найнебезпечніші дереворуйнівні гриби, які призводять до деструкції деревини та зниження механічної стійкості і довговічності деревних рослин. А це несе загрозу аварійності дерев. Запропоновані нами підходи дозволяють встановлювати рівень небезпечності їх для відвідувачів. А відтак – і почерговість проведення відповідних господарських заходів.

2021 09 23 5

Заселення дерев омелою білою

В останні десятиліття значного рівня набуло експансивне заселення деревно-чагарникових рослин особинами омели білої. У першу чергу це стосується урбоценозів та лісосмуг. Ботанічним садом показано причини такого явища, його сучасний розвиток та небезпечна екологічна перспектива за умови пасивного ставлення до цього.

Великовікові особини парків. Дослідивши деревні інтродуценти та автохтонні види ряду присадибних парків Львівщини виявили у них цікаві великовікові (понад 100 років) дерева. У Підгірцівському парку – особини 10 таксонів, у Журавнівському – 9, у Роздільському – 11, у Вишнянському – 13, у парку села Переможне – 13. Інтродуковані види пройшли довготерміновий період пристосування до місцевих умов, а отже можуть служити добре перевіреними адаптаційними зразками .

Про потенційну деревну продуктивність насаджень деревних інтродуцентів. Встановлено, що серед одновидових біогруп арборетума, які є прототипами лісових насаджень, у віці близько 50 років, найкращі показники росту відмічено у модрини японської та польського різновиду модрини європейської – Іе клас бонітету. Значні темпи росту та відносну продуктивність, що характеризується Іb класом бонітету, показали: дуб червоний, ясен пенсільванський, та автохтонний вид – ялиця біла, яка виявилася продуктивнішою від 3-ох інтродукованих видів цього роду.

Серед п'ятихвойних сосен за висотою домінує сосна румелійська – Іс клас бонітету. Проте, в останні кілька років спостерігається загнивання кореневої системи її особин і вивертання їх вітром. Серед кедрових сосен найкращі показники у сосни кедрової корейської – Іb клас бонітету.

2021 09 23 6

Насадження  рівновершинної відміни туї західної
в арборетумі як прототип лісового

Проведені дослідження виявили, що потенційна продуктивність насаджень туї велетенської в рівнинній частині Львівщини може виражатися І класом бонітету, а рівновершинної відміни туї західної – ІІ класом. Цікаво, що в останнього таксону туї завдяки великій густоті стояння стовбурів у 50-річному віці формується значний запас стовбурової деревини – 420 м3/га.

У парку туристичної бази «Карпати» на Сколівщині досліджували великовікові особини (130-140 років) сосни жорсткої, тсуги канадської та настовбурченої відміни кипарисовика горохоплодого вікової групи 130-140 років. Ці ж види обстежували в парках с. Вишня, с. Підгірці (Стрийські), с-ща Журавно та дендрарію Ботсаду. Із всіх об’єктів згадані інтродуценти найкраще ростуть в парку турбази в умовах долини річки Опір, де вони виявилися стійкими, досягли значних біометричних показників та високої декоративності. Крім того, особини сосни жорсткої та настовбурченої відміни кипарисовика горохоплодого за цими показниками та високими споживчими властивостями деревини, дозволяють зробити висновок про доцільність створення експериментальних лісових культур в річкових долинах північно-східного мегасхилу нижньогірського регіону Карпат.

 

Гіркокаштан звичайний за 200-літню історію в культурфітоценозах регіону показав себе стійким невибагливим високодекоративним видом, завдяки чому широко увійшов в асортимент зелених насаджень. Проте, в останні роки відбулося пошкодження його балканською охридською міллю, що в кінцевому результаті спричиняє відмирання листя дерев та призводить до втрати їх життєздатності та декоративності. Заміна ж вражених дерев особинами стійких до молі видів гіркокаштана нереальна через дефіцит посадкового матеріалу.

2021 09 23 7

Відносно стійка особина гіркокаштана звичайного
у порівнянні із малостійкою

Виходячи з того, що рівень враження гіркокаштана звичайного охридською міллю та зниження його декоративності на даний час стабілізувався і в окремі роки навіть зменшився, для масового міського озеленення доцільно проводити селекційний відбір більш стійких екотипів цього виду. 

Також приступили до вивчення лісівничо-ботанічних особливостей функціонування складних великовікових насаджень Розточчя. Серед них 140-річне сосново-модринове насадження, яке відзначається високою повнотою та середнім, як для модрини, запасом. Модриновий елемент лісу середньоповнотний і формувався без достатнього впливу підгону. Клас бонітету як для модрини відносно низький – 1-ий.

2021 09 23 8

Схема розташування дерев на
пробній площі у 140-річному
сосново-модриновому
лісовому насадженні

У підпорядкованих ярусах переважають дуб звичайний та тіньовитривалі породи – бук лісовий і липа серцелиста. Насадження середньопродуктивне (818 м3/га), життєздатне, з унікальними породним складом і структурою. Подальше вивчення його і ряду інших великовікових – у перспективі.

Природне поновлення деревних інтродуцентів. Встановлено, що генеративним шляхом природно поновлюються третина інтродукованих деревних рослин арборетуму. Частина видів також природно розмножується вегетативно.

На порядку денному в найближчі десятиліття повинно стояти питання вивчення комплексної адаптації деревних інтродуцентів в умови регіону. Останнє зумовлено тим, що відомі непоодинокі випадки, коли представники нових видів, введені в місцеві фітоценози, проявляють інвазивні властивості.

Вивчення лісових мохоподібних. Переважна більшість таксонів мохоподібних, виявлених на ділянках арборетуму Ботанічного саду НЛТУ України у с. Страдч та на території арборетуму Познанського Природничого Університету у с. Зєльонка (де проводилося стажування на запрошення польської сторони) становили мохи. Лише п’ята частина цієї групи рослин – печіночники.

2021 09 23 9

Квітування чемерника гібридного

Спостереження за нововведеними декоративними трав’янистими рослинами відкритого ґрунту показали, що переважна їх більшість може успішно рости, цвісти і плодоносити у Львові в умовах культури. При цьому, розміри вегетативних та генеративних органів, а також кількість суцвіть та квіток на рослині в умовах культури збільшується. Для більшості вивчених видів рослин властива задовільна насіннєва продуктивність, а це важливий фактор для введення їх у культуру.

Також проводилося спостереження за унікальною дольодовиковою лучно-степовою рослинністю Лисої гори, а також гір Підлиська і Сипуха (Гологори, Золочівщина). Встановили, що таксономічний склад раритетних видів рослин тут неухильно деградує.

Біохімічні дослідження рослинної сировини окремих лікувальних видів отриманої з культури у порівнянні з природним середовищем виявили незначну різницю за вмістом біологічно активних речовин.

2021 09 23 10

Видання і наукові публікації співробітників Ботанічного саду

Великий відрізок часу пройшов від часу створення Ботанічного саду НЛТУ України. За цей час виконано ряд науково-дослідних робіт державного замовлення. Це роботи по наступних загальнодержавних тематиках. 

 1. „Еколого-біологічний аналіз колекційного фонду Ботсаду УкрДЛТУ”.
 2. „Еколого-біологічні особливості та агротехніка вирощування рідкісних і перспективних видів рослин Ботанічного саду УкрДЛТУ ”.
 3. „Лісівничо-біологічні особливості вітчизняних та інтродукованих видів флори ботанічного саду НЛТУ України та прилеглих територій.

Працівниками Ботанічного саду підготовлено 1 докторську та захищено 6 кандидатських дисертацій.

Вийшло у світ близько 500 наукових публікацій. За цей час відбулися суттєві зміни у штатному розписі Саду. При його заснуванні штат складався із більш як 90 одиниць. На сьогодні штатних одиниць – 17, із них у науковому підрозділі – відділу лісівничо-ботанічних досліджень – 4 одиниці. Зрозуміло, що за цих умов досить складно таким числом співробітників виконувати всі покладені на Сад обов’язки із науково-природоохоронної роботи.

2021 09 17 13.37.0011 вересня для участі у воркшопах та семінарах «Змішане навчання», організованих в рамках проекту "Спільне цифрове майбутнє", до Університету сталого розвитку Еберсвальде  прибула делегація викладачів з НЛТУ України на чолі з керівником проекту від НЛТУ України професором Василем Лавним.

Тиждень воркшопів за тематикою "Змішаного навчання" розпочав д-р Гаральд Бендер. Експерт здійснив огляд змішаного навчання, окреслив цілі, методи та підхід (MOMBI) до змішаного навчання. Виділив етапи та ролі, наголосив на слабких місцях змішаного навчання. Окреслив особливості сучасних навчальних середовищ, компетенції 21 століття / компетенції 4С, А також запропонував сценарії змішаного навчання.

Проф. др. Дірк Іфенталер через онлайн конференцію у Zoom виклав матеріал про нові медіа в академічному навчанні, приклади та найефективніші підходи які застосовуються в Universität Mannheim  та Curtin Universitу.  Доповідь експерта була присвячена новим навчальним носіям інформації, інструментам та платформам, а також - форматам навчання (синхронним/асинхронним). 

Проф. др. Дірк Іфенталер широко окреслив поняття медіадидактики - лінійні та нелінійні навчальні підходи, індивідуальні та адаптивні шляхи навчання (Аналітика навчання, ШІ та системи рекомендацій). 

Третій день стажування був присвячений огляду та практичному застосуванню платформи H5P з якою команду викладачів з НЛТУ України ознайомила Мірелла Зейдлер. Вона представила новий засіб створення інтерактивного навчального контенту та показала приклади створення контенту на платформі H5P, а також запропонувала механізми інтеграції елементів H5P в контент системи Moodle. Ознайомила із розширеними можливостями в H5P. 

 

Викладений матеріал опрацьовувався у підгрупах, з демонстраціями та обговоренням на пленарних засіданнях.

У четвер Ігор Соловій з Орестом Кійком здійснили огляд курсу GPDM - "Green Project Development and Management". Ментор Райнхард Хеггеманн схвалив роботу професорів НЛТУ України, дав позитивні відгуки та рекомендації. Цього дня Райнхард Хеггеманн презентував віртуальні кімнати для проведення занять у Moodle, надав рекомендації щодо управління курсами, створення та обєднання вмісту у Moodle та інструментів для спільгої роботи.

Завершальний день був присвячений доопрацюванню змішаної навчальної структури курсу  "Green Project Development and Management" - робота в групах, коучинг, фланкінг. Команда викладачів та менторів завершили змістовну концепцію курсу.

Супровід учасників протягом всього періоду підвищення кваліфікації здійснювали координатор проекту від HNEE Ангела Діхте та аспірант кафедри ІТ Олексій Сінкевич від НЛТУ України.

17 вересня відбулось нагородження учасників сертифікатами про проходження міжнародного стажування (3 кредити ECTS) та сертифікатами виконавця міжнародного проекту "Joint Digital Future Project"A Ukrainian-German Partnership for digital supported Learning and Teaching.

Володимир Яркун

Посада – завідувач кафедри.

Наукові ступені – кандидат педагогічних наук – 2009 р.,

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

Вчене звання – доцент кафедри іноземних мов – 2015 р.

Контакти:

вул. Ген. Чупринки, 105, к.714
+38-032-258-42-52,
+38-032-258-42-42
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Дисципліни

 • Іноземна мова
 • Іноземна мова за професійним спрямуванням
 • Поглиблене вивчення іноземної мови за професійним спрямуванням
 • Ділова іноземна мова
 • Іноземна мова для академічних цілей

Освіта

 • Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка (1996 – 2001). Спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Англійська мова і література та німецька мова і література».
 • Аспірантура: Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка (2004 – 2009), теорія і методика професійної освіти.
 • Тема дисертації: «Інформаційні технології в процесі реалізації мовних стратегій у вищій школі».
 • Диплом кандидата наук – 18 листопада 2009 р.

Досвід роботи:

 • Викладач англійської мови у Самбірському педагогічному училищі імені І. Филипчака (2001 – 2004).
 • Навчання в аспірантурі (2004 – 2009).
 • Асистент кафедри української та іноземних мов НЛТУ України (2009 – 2012).
 • Старший викладач кафедри іноземних мов НЛТУ України (2012 – 2014).
 • Завідувач кафедри іноземних мов Національного лісотехнічного університету України (2014 р. і до сьогодні).

   Довготермінові доручення та громадська діяльність

 • Член Вченої ради НЛТУ України.
 • Член Методичної ради НЛТУ України.
 • Голова предметної комісії для прийому вступних випробувань до аспірантури.
 • Голова екзаменаційної комісії для прийому вступних іспитів до магістратури.
 • Керівник науково-методичного семінару кафедри іноземних мов.
 • Член конкурсної комісії по відбору на навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників за кордон.

   Професійні інтереси

Дослідження засобів модернізації та інтенсифікації навчально-виховного процесу в сучасній вищій школі, комунікативна лінгвістика, використання комп’ютерних та Інтернет-технологій в процесі вивчення іноземних мов.

Основні публікації

 1. Ванівська О.І. Навчальний посібник. Англійська мова. The Learning Curve / О.І. Ванівська, В.П. Наконечна, Д.М. Дубравська, О.М. Ванівська. Львів: “Новий світ – 2000”, 2012. 200 с. 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кол. (ключі-відповіді).

 2.  Ванівська О.М. Навчальний посібник Англійська мова за професійним спрямуванням для студентів-екологів. English for Specific Purposes: Ecology / О.М. Ванівська, Р.Б. Преснер, І.М. Мосій. Львів: ТзОВ “Графік Стар”, 2015. 362 с.
 3.  Ванівська О.М. Навчальний посібник English for Specific Purposes: MECHANICS: Англійська мова за професійним спрямуванням / О.М. Ванівська, В.В. Лентяков, Р.Б. Преснер. Львів : СПОЛОМ, 2018. 174 с. : іл., табл. – Бібліогр.: с. 172 (9 назв).

 4.  Vanivska Oleksandra, Vanivska Оlga. Differentiating the Terminology in the field of Public Administration: Functional Approach. Science and Education a New Dimension: Philology. VI (53). Issue: 182. 2018. P. 62–64.

 5.  Ванівська О.М., Подоляк З.Р., Преснер Р.Б. «Business English: Словник-довідник з Ділової англійської мови». Львів: НЛТУ України, 2019. 227 с.

 6.  Ванівська О.М. Вживання неологізмів у сучасному медійному політичному дискурсі / О.М. Ванівська, О.О. Пуга // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Філологія. №46 Том 1. 2020. С. 66–70.

 7.  Koryagin, V., Blavt, O., Vanivska, O., Stadnyk, V. (2020). Potential of New Technologies in Providing Efficiency of Pedagogical Control. Teorìâ ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ, 20(1), 25–31. 

 8.  Ванівська О.М. Екологія лісу / Forest Ecology: навч. посібник для студ. ВНЗ / С.Л. Копій, О.М. Ванівська, Р.Б. Преснер, І.В. Фізик, В.В. Лентяков, М.Л. Копій, В.Р. Крупський. Львів: Вид-во РВВ НЛТУ України, 2021. Ч. 1. 184 с. 

 9.  Ванівська О.М. Екологія лісу / Forest Ecology: навч. посібник для студ. ВНЗ / С.Л. Копій, О.М. Ванівська, Р.Б. Преснер, О.А.Чаплик, О.М. Клименко, В.В. Лентяков, О.О. Мелещук, В.М. Сухович, В.О. Агій, М.М. Іващишин. Львів: Вид-во РВВ НЛТУ України, 2021. Ч. 2. 260 с.

 10. Ванівська О.М. English for Business Communication / Англійська мова для ділового спілкування: підручник / О.М. Ванівська, З.Р. Подоляк, Р.Б. Преснер. Львів: РВВ НЛТУ України, 2021. 574 с.

З метою вивчення обізнаності та ставлення до проблем виявлення та супроводу розвитку обдарованої особистості, Інститут обдарованої дитини НАПН України проводить опитування серед педагогічної спільноти, здобувачів освіти та батьків. Опитування є анонімним, результати дослідження будуть оприлюднені лише в узагальненому вигляді.

Просимо долучитися до опитування педагогічних працівників та здобувачів освіти Вашої області.

Опитувальник для педагогічних працівників за посиланням: https://forms.gle/mtk2uVyTxsCfuMf1A

Опитувальник для викладачів закладів вищої освіти за посиланням: https://forms.gle/AbyPLiAZrFb1Gfzt9

Опитувальник для учнів за посиланням:  https://forms.gle/bmBBPcvmhaUJrHhF7

Опитувальник для батьків за посиланням: https://forms.gle/Q6Vw6bX899yJFUPh9

Відповідальна за проведення опитування кандидат педагогічних наук, завідувач відділу обдарованості М. Ю. Мельник (моб. тел.: (097) 861-10-10, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).

Дякуємо за співпрацю!

Сторінка 1 із 44

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper