Вшанували Героїв Небесної Сотні

photo 2021 02 19 21 20 51Щороку 20 лютого, відповідно до указу Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигів учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. Ці люди поклали своє життя у боротьбі з корумпованим режимом президента В. Януковича. Одним з цієї плеяди героїв є випускник Національного лісотехнічного університету Олександр (Сашко) Капінос.

photo 2021 02 19 21 24 48З початком Революції Гідності Сашко Капінос був активним її учасником, вступив у 35-ту штурмову сотню Майдану (Волинську Січ). За незламний дух отримав псевдонім «Кремінь». 19 лютого 2013 року його життя трагічно обірвалось внаслідок важких поранень, отриманих напередодні на Майдані. Причиною смерті став постріл беркутівця, зроблений з відстані двох метрів.

19 лютого біля меморіальної дошки на честь О. Капіноса на  вул. Залізняка 11, студенти та викладачі університету вшанували пам’ять   Героїв Небесної Сотні. Панахиду за  всіма загиблими у боротьбі за свободу і незалежність України відслужив отець Богдан Кулик.

А 22 лютого відбулася онлайн зустріч із учасниками Революції Гідності: Антоном Петрівським – добровольцем батальйону ОУН  та Василем Галамаєм – бійцем-парамедиком добровольчого медичного підрозділу «Госпітальєри». Гості згадували про протистояння  на Майдані, ділилися враженнями про події з передової,  відповідали на запитання студентів та викладачів. В кінці зустрічі гостей привітали учасники гуртка «Художнє слово» Марта Бордачевська  та Ольга Цундер, продекламувавши авторські вірші.

Незважаючи на те, що життєвий шлях Героїв Небесної Сотні  завершився передчасно, вони назавжди залишиться символом безкомпромісної боротьби та яскравим прикладом для наслідування для молодих українців.

photo 2021 02 19 21 20 33

Кафедра історії України, економічної теорії та права
к-т іст. наук, доц. Шептицька Л.Б.
Last modified on Вівторок, 02 березня 2021 12:33