Перший українець – дійсний член Міжнародної академії науки про деревину

logo fellow

Нещодавно відбулася знакова подія для України – відомий науковець, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри технологій деревинних композиційних матеріалів, целюлози та паперу Національного лісотехнічного університету України Павло Бехта представив Україну в престижній інституції – Міжнародній академії науки про деревину (The International Academy of Wood Science – IAWS).

Вибори нових членів Академії відбуваються один раз в рік шляхом таємного голосування дійсними членами Академії, які представляють різні континенти та країни. Цього року за високі наукові досягнення та відданість розвитку науки про деревину саме професор Павло Бехта обраний дійсним членом цієї Академії, а отже, Україна вперше за всю історію увійшла до асамблеї вчених у галузі деревини.

Колектив Університету пишається здобутками почесного науковця у світовому науковому просторі і щиро вітає з високими досягненнями професора Павла Бехту!

img fellow

Міжнародна академія науки про деревину (The International Academy of Wood Science – IAWS – https://www.iaws-web.org/) є некомерційною асамблеєю вчених у галузі деревини, яка охоплює всі галузі науки про деревину з пов’язаними з ними технологічними напрямками, та забезпечує представництво в усьому світі. Академія була заснована і отримала свою назву в Парижі 2 червня 1966 року.

Деревина є настільки складним матеріалом, що її дослідженням займаються багато галузей науки. Дослідження деревини та деревинних матеріалів проводяться майже 100 років у багатьох відомих лабораторіях по всьому світу, тому основною метою заснування Академії, безсумнівно, було сприяння подальшому науковому прогресу та стимулювання міжнародного співробітництва в цій галузі.

Основними принципами та причинами створення IAWS були:

• Догляд за лісами, в тому числі одержання лісової продукції;
  • Охорона водозборів і атмосфери;
  • Врахування зростаючого (повільно) споживання деревини, виробництво нових видів деревинних матеріалів;
  • Співпраця біологів, фізиків, хіміків, математиків і технологів для створення платформи для наукових дискусій, публікацій і виступів, залучення талановитих дослідників і технологів, у тому числі академічної молоді.

Завдання IAWS полягають в тому, щоб:

• Сприяти високому рівню досліджень і технологій деревини;
  • Презентувати дослідження та науку про деревину на міжнародних/національних зустрічах власних та інших організацій;
  • Звертати увагу урядів, парламентів, промисловості, асоціацій, преси тощо на важливість науки про деревину та її дослідження;
  • Сприяти публікації досліджень членів IAWS у Quarterly Review.

Станом на 2021 рік Академія представлена 594 членами з 47 країн (див. таблицю). Найбільше представництво в Академії мають США (147), Японія (58), Канада (44), Німеччина (42), Франція (36) і Китай (32). Наші європейські країни-сусіди – Польща (7), Румунія (4), Словаччина (3), Латвія (3), Чеська республіка (2).

Australia

Hungary

Romania

Deceased fellows

*За винятком результатів виборів 2022 року.

img maps 2

Last modified on Понеділок, 19 грудня 2022 14:31