На запрошення МОН України ректор Університету виступив на Всеукраїнському освітньому форумі

IMG 2595Ректор Національного лісотехнічного університету України, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Загорський взяв участь у дводенному Всеукраїнському освітньому форумі “Нові виміри безпеки: виклики та рішення”, який відбувся 16-17 листопада 2022 року у Тернополі.

IMG 2596Відкрив Форум Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, який зазначив: “Заклад освіти – територія безпеки, саме тому Міністерство освіти і науки України ініціювало створення Концепції безпечного закладу освіти. За дорученням Прем’єр-міністра України над її розробленням нині працює міжвідомча група, яка аналізує теперішню ситуацію, вивчає міжнародний досвід з метою адаптації його до українських реалій, розробляє механізми упровадження. Кінцевою метою цієї Концепції є створення безпечних умов у закладах освіти для забезпечення ефективного очного освітнього процесу” (детальніше: https://t.me/SerhiyShkarlet/1702).

Основні спікери форуму: Голова Комітету Верховної Ради Сергій Бабак, радник-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, заступник Міністра молоді та спорту України Марина Потапенко, голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш, Тернопільський міський голова Сергій Надал, а також народні депутати, керівники департаментів (управлінь) освіти, міжнародні партнери МОН України та освітяни.

Щоб почути авторитетну думку ректорів України до слова був запрошений ректор Національного лісотехнічного університету України Володимир Загорський, який у своєму виступі зазначив: “Надзвичайно важливим є те, що Міністерство освіти і науки України напередодні прийняття важливих рішень запрошує до розмови керівників закладів освіти і науки з регіонів, щоб спільно з фахівцями галузі безпеки на рівні держави і Міністерства напрацювати цілісний документ, підходи до визначення пріоритетів та запропонувати вектори прикладання зусиль”.

Під час своєї доповіді “Створення безпечного освітнього середовища в умовах дії воєнного стану (з досвіду роботи НЛТУ України)” Володимир Загорський акцентував увагу присутніх на тому, що для подолання нових викликів безпеки необхідно консолідувати зусилля закладів вищої освіти, державних органів влади та громадянського суспільства, зміцнити матеріальну базу цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та системно працювати у напрямку національно-патріотичного виховання молоді. Ректор поділився досвідом діяльності Університету в умовах воєнного стану, поінформував які вживаються заходи безпеки та як відбувається освітній процес. Розповів про лісотехніків, які сьогодні служать у Збройних Силах України, та Героїв, які, на жаль, віддали своє життя за свободу та незалежність, захищаючи рідну землю від агресії рф, виборюючи право бути вільними сучасному і майбутньому поколінням українців. Саме батько одного з таких Героїв – Юрія Дадака (Руфа) – теж був присутнім на Форумі. Роману Дадаку, директору Технологічного фахового коледжу НЛТУ України, присутні висловили слова співчуття і поваги до подвигу сина-патріота, відомого поета та громадського діяча.

“Вірю, що ми всі спільно справимося з новими викликами, забезпечимо перемогу на фронті та безпечне освітнє середовище для нашої молоді”, – саме так завершив свій виступ ректор Університету Володимир Загорський.IMG 2594

Доцільно зазначити, учасники заходу обговорювали теми за трьома напрямками:

ОБ’ЄДНАНІ ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ

• Заклад освіти – територія безпеки
  • Спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі
  • Національно-патріотичне виховання як компонент безпеки
  • Динаміка розвитку антибулінгової програми «Дружній простір»
  • Партнерство ЮНІСЕФ у створенні безпечних умов навчання
  • Підтримка освіти і освітян у сьогоденні
  • Безпечне освітнє середовище: досвід Ізраїлю
  • Освіта Тернопільщини в умовах воєнного стану
  • Створення та функціонування класів безпеки: з досвіду Хмельницької області