Відповідно до Угоди про наукову та творчу співпрацю між Національним природним парком “Північне Поділля” та НЛТУ України відбулося чергове засідання науково-технічної ради

pivnichne

 

27 жовтня відбулося чергове засідання Науково-технічної ради Національного природного парку “Північне Поділля”. Як відомо, відповідно до попередньо укладеної угоди науковим куратором Національного природного парку “Північне Поділля” є наш Університет, зокрема уповноважена на це професорка кафедри ботаніки та недеревних ресурсів лісу НЛТУ України, доктор біологічних наук, професорка Мирослава Сорока.

До оновленого складу Науково-технічної ради Національного природного парку “Північне Поділля” ввійшли працівники парку, представники Департаменту екології Львівської обласної військової адміністрації, установ-землевласників і землекористувачів, а також кваліфіковані науковці різного профілю із Національного лісотехнічного університету України, Львівського національного університету імені Івана Франка та Державного природознавчого музею Національної академії наук України. Науково-технічна рада Національного природного парку “Північне Поділля” у своєму складі має професійні групи лісівників, таксаторів, ботаніків, зоологів, географів, що дозволяє всесторонньо розглядати наукові питання та проводити комплексні наукові дослідження.

 

Вперше Науково-технічна рада Національного природного парку “Північне Поділля” стала міжнародною – до її складу включено багатолітнього наукового консультанта НЛТУ України, професора Університету Природничого в Любліні, доктора габілітованого Анджея Возьняка, саме під його керівництвом проведено оцифрування історичних гербаріїв Гербарію НЛТУ (LWFU) та створено 3D скан-фототеку органів рослин у фондах кафедри ботаніки та недеревних ресурсів лісу. Професор Анджей Возьняк має багаторічний досвід у галузі екології та збереження біорізноманіття в умовах інтенсивної господарської діяльності, тому його знання значно підвищать якість наукових досліджень у Національному природному парку “Північне Поділля”. Під його керівництвом ще у 2015 році на території Парку закладено моніторингові ділянки для фіксації змін степових біотопів, складу і структури рослинних угруповань і біологічної активності грунту, дослідження на яких продовжуватимуться за новими європейськими методиками.

На засіданні розглянули такі важливі питання: функціонування Національного природного парку “Північне Поділля”, обговорення і затвердження підсумків роботи за 9 місяців 2022 року (доповідала в.о. директора Національного природного парку “Північне Поділля” М. Єргуньова); про погодження лімітів доповів заступник директора – начальник відділу державної охорони ПЗФ В. Сурмай; про погодження платних послуг у сфері туристичної діяльності Національного природного парку “Північне Поділля” на 2023 рік доповів начальник відділу рекреації М. Шишка; про затвердження результатів атестації наукових співробітників науково-дослідного відділу доповіла начальник науково-дослідного відділу Г. Паньковська. Для оперативного реагування на нагальні проблеми Науково-технічна рада Національного природного парку “Північне Поділля” створила окреме бюро, на розгляд якого виноситимуться питання, які належать до її компетенції.

 

 

Last modified on Понеділок, 07 листопада 2022 11:38

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр комунікації

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper