Урочисте відкриття пам’ятних дощок Героям України

IMG 2051У перший день листопада в Національному лісотехнічному університеті України відбулося урочисте відкриття пам’ятних дощок Героям України Олександру Капіносу та Юрію Дадаку, які віддали найцінніше – своє життя, за свободу та незалежність, захищаючи рідну землю, виборюючи право бути вільними сучасному і майбутньому поколінням українців.

На знак пошани за полеглими Героями сучасності напередодні Вчена рада Університету ухвалила встановити меморіальні дошки у холі лекційного корпусу, де навчалися і працювали Юрій Дадак та Олександр Капінос. Двоє молодих і відважних патріоти, громадські діячі, поети, сподвижники національної ідеї, якими пишається вся Україна, які загинули у протистоянні ворогу, який розпочав війну проти вільного і незалежного народу.

Олександр Капінос (псевдо “Кремінь”) – Герой України, Герой небесної сотні, громадський діяч, випускник нашого Університету, один з найактивніших учасників Мовного Майдану 2012 року та Революції Гідності, був членом 35-ї штурмової сотні “Волинська січ”, на жаль, втратив життя 18 лютого 2014 року, отримавши поранення під час зіткнень на вулиці Грушевського. 21 листопада 2014 року йому присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.

Юрій Дадак (Юрій Руф) – доцент кафедри технологій лісопиляння, столярних і дерев’яних будівельних виробів нашого Університету, відомий поет, громадський діяч, засновник концептуального літературного проєкту “Дух Нації”, патріот України. З перших днів повномасштабної війни добровольцем поповнив ряди 24-ї механізованої бригади імені Короля Данила Збройних Сил України, загинув від кулі ворога 1 квітня 2022 року на Луганщині.

Указом Президента України від 14 травня 2022 року “Про відзначення державними нагородами України” за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі (посмертно) було нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня. За клопотанням Вченої ради Університету, рішенням Львівської міської ради на сесії 30 червня 2022 року вулиця Некрасова у м. Львові перейменована на вулицю Юрія Руфа.

IMG 2047IMG 2042Юрій Дадак-Руф присвятив вірш пам’яті Сашкові Капіносу:

Ти твердо йшов дорогою життя,
Обрав свій шлях і до кінця не схибив.
За Україну кликав ритм серцебиття
Ти чув цей поклик та зробив свій вибір.

По собі залишивши добрий слід,
Віддав гаряче серце Батьківщині.
Твоя душа біля Святих воріт
Вітала Сотню звичним: «Слава Україні!»

До слова були запрошені: ректор Університету Володимир Степанович Загорський, заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Львович Зубач, в.о. голови Франківської районної адміністрації міста Львова Ігор Богданович Савка, голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Григорівна Яцейко, побратим Юрія Руфа, військовослужбовець Збройних сил України, депутат Львівської міської ради Ігор Шолтис, а також друзі та знайомі загиблих.

Настоятель Студентського храму Рівноапостольного князя Володимира, капелан Національного лісотехнічного університету України отець Богдан Кулик здійснив церемонію освячення меморіальних дощок.

Над дизайном дощок працювали викладачі кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України Володимир та Юрій Прусаки.

Пам’ять про загиблих земляків завжди буде в наших серцях. Вічна слава нашим Героям!

Інформаційний сюжет

“Урочисте відкриття пам’ятних дощок героям Олександру Капіносу та Юрію Дадаку” який відзняв телеканал “ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ” можна переглянути за посиланням https://fb.watch/gEr_g9q-LV/

Last modified on Понеділок, 07 листопада 2022 07:43