У Сколівських Бескидах відновлюватимуть популяцію червонокнижного глушця

271752604 4711028635660098 2781721979279673101 n

За участю Національного лісотехнічного університету України, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Львівського ОУЛМГ, Інституту екології Карпат НАН України у 2021 році розроблено, погоджено та затверджено Програму збереження та відтворення глушця звичайного в Сколівських Бескидах на період до 2031 р. Даним проектом передбачено створення інформаційного еколого-просвітницького центру та вольєру з інкубатором в одному з лісництв парку для штучного розведення, вирощування та подальшого випуску в дику природу молодняку глушця.

Про це йдеться на сайті Укрінформ з посиланням на повідомлення пресслужби природного парку у Фейсбуці.

«Глушець або місцева назва в Карпатах - готур, занесений до Червоної Книги України, як рідкісний вид, що перебуває під загрозою зникнення. Причиною зміни чисельності стало зменшення площ і омолодження хвойних лісів, вирубування дерев на токовищах та поблизу них, випасання худоби, збільшення чисельності хижаків (куниця лісова, лисиця), браконьєрство, посилення фактору турбування в період токування та виведення молодняка. Для розв’язання цієї проблеми адміністрація парку прийняла рішення розробити та реалізувати регіональну Програму збереження та відтворення глушця в умовах Сколівських Бескидів», - йдеться у повідомленні.

271761762 4711028032326825 5997141313879862964 n«До цього часу немає чітких рекомендацій щодо розведення цього виду, тому для таких робіт буде залучено багато фахівців-біологів, зоологів, екологів а також ветеринарний супровід. На даному етапі йде вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду з питань вольєрного розведення глушця, вивчення літературних джерел з історії розведення та плануються ознайомчі поїздки у господарства, які займаються такими роботами», - додають працівники парку.

Глушець звичайний - вид птахів роду тетеруків, один із найбільших птахів Українських Карпат. Унаслідок численних атак браконьєрів цих птахів із кожним роком стає все менше. На сьогодні збереглося лише кілька токовищ, але чисельність кожного з них не перевищує 10-15 особин, тобто генофонд даного виду в Україні поступово вироджується. Глушець занесений до Червоної книги України (2009), а також охороняється Бернською Конвенцією про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

Джерело.

Фото: Національний природний парк «Сколівські Бескиди»/Facebook