Враження студентів від навчання в партнерських університетах!

Четвертий рік поспіль студенти НЛТУ України мають можливість навчатись за програмою Еразмус+ у європейських університетах-партнерах. У цьому семестрі 4 лісотехніків перебувають на навчанні в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина) та в Університеті Вальядоліду (Іспанія).

Ми попросили їх поділитись враженнями від процесу їх навчання.

Колісник Богдан, Лісове господарство, 5 курс, перебуває в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

1zobr«Університет сталого розвитку м. Еберсвальде зустрів нас дружньою та привітною атмосферою. Перші тижні були присвячені знайомству із структурою навчання, соціальним життям та колоритом Німеччини, тому вони промайнули непомітно і прийшов час для справжнього навчання.

Перше, що відразу помічаєш - свобода дій та свобода вибору. Ти сам обираєш які додаткові курси відвідувати та як розпланувати свій день. Ця свобода також виражається в поведінці студентів протягом заняття. Цілком нормально під час пари вийти за кавою, або смакувати шоколадку.

Друге, що впадає у вічі - усе навколо стимулює тебе до самонавчання та самовдосконалення. Зручні бібліотеки, комп’ютерні зали, кімнати для роботи в групах та відпочинку роблять твоє навчання в після лекційний час невимушеним та легким.

2zobrІноземців в університеті сталого розвитку завжди було багато, не виключенням є і мій напрям навчання (FST ( forestry systems transformation)). Близько 70% студентів в групі - іноземці , з усіх куточків земної кулі. Така інтернаціональна структура дає можливість розширити світогляд та перейняти міжнародний досвід.

Під час навчання чи здачі іспиту немає ніяких особливих вимог до студентів з інших країн, проте і на «поблажки» чекати не варто.

Також особливістю цієї навчальної програми є робота в усталених групах (20-25 людей), що для Німеччини є доволі нетиповим. Особисто для мене це дало можливість швидше знайти друзів та знайомих.

Якщо коротко підсумувати початок навчання, то я можу сказати, що цілковито задоволений, та сподіваюся що подальше навчання буде таким ж цікавим та корисним.»

Калинич Таїсія, Екологія, 3 курс, перебуває в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

4zobr«Я прибула до Еберсвальде, місця навчання на подальший семестр, наприкінці вересня.

Перед початком самих лекцій у всіх студентів  був ще тиждень для ознайомлення з університетом та містом. Протягом цього тижня була можливість звикнути до атмосфери та знайти нові знайомства.

Якщо говорити про навчання, то воно суттєво відрізняється від української системи навчання. Недостатньо лише відвідувати лекції і вчити конспект. Є багато таких предметів, де основа навчання саме самостійне опрацювання предмета. Ще є цікавим те, що багато викладачів та професорів з самого початку кажуть, який відсоток від цілого навчання займають лекції та самостійне додаткове вивчення предмету. Для користування студентам виділена університетська бібліотека з незліченною  кількістю книжок, які можуть допомогти краще засвоїти матеріал або знайти відповідь на якесь питання.

6zobrТакож протягом лекцій часто відбуваються міні дискусії, де кожен може запитати все, що цікавить стосовно лекції або цілого предмета загалом.

Особисто в мене всі лекції викладаються німецькою. З часом я пристосувалася і сприймати інформацію на лекціях стало легко.

Групи бакалаврських програм є досить великими. Моїми одногрупниками в основному є німці, але є кілька студентів з інших країн. Всі є привітними і завжди готові допомогти.

На даний момент, я задоволена навчанням в Університеті сталого розвитку в м. Еберсвальде і сподіваюсь, що здобуду тут неабиякий науковий та життєвий досвід, а також отримаю тільки позитивні емоції.»

Горзов Станіслав, Лісова інженерія, 4 курс, перебуває в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)

8zobr«Я прибув в Університет сталого розвитку м. Еберсвальде наприкінці вересня, з початком моєї навчальної мобільності за програмою «International Forest Ecosystem Management». На даний момент пройшло приблизно два місяці з мого приїзду і я з великою радістю готовий поділитися своїми думками.

В мене дуже приємні і теплі враження про колектив університету. Усі викладачі та студенти раді вітати усіх міжнародних гостей і завжди відкриті для спілкування та співпраці.

Програма навчання передбачає активну роботу групами з ціллю підготовки доповідей, презентацій та інших проектів з багатьох предметів. Як результат, є можливість виконувати складні та об’ємні завдання, отримуючи дуже цінний досвід роботи в команді, котрий, на мою думку, надзвичайно цінний.

9zobr

Додатково, в університеті м. Еберсвальде, часто відбуваються заходи, під час котрих запрошені гості проводять презентації на теми досліджень та ведення лісового господарства. Враховуючи велике різноманіття гостей, що представляють власні бачення та вирішення актуальних проблем національного та міжнародних рівнів, я з надзвичайною зацікавленістю та задоволенням відвідую дані заходи.

Загалом, я дуже щасливий знаходитися в Еберсвальде та навчатися за програмою мобільності, тому я впевнений, що після її завершення я буду мати ще більше позитивних емоцій!

Заблоцький Владислав, Лісове господарство, 5 курс, перебуває в Університеті Вальядоліду (Іспанія)

«В загальному все добре. Мій кампус знаходиться в м. Паленсія – невелике містечко не далеко від м. Вальядолід. Навчання дуже інтенсивне та на кожний предмет по три-чотири викладачі, що дає змогу більш глибше вивчити предмет. В групі нас є троє людей, що є позитивним з точки зору того, що легше отримати консультацію у викладачів і вони можуть приділити кожному більше уваги.  Одним словом – мені все подобається!»

10zobr

Інженер ВМЗ Шевченко Іванна