Навчання за програмою Еразмус+ в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина): враження студента Любомира Міца

1Вперше я дізнався про програму  Еразмус+, коли я був на 4 курсі моєї бакалаврської програми. Я чекав близько 6 місяців на оголошення конкурсного відбору. Протягом цього часу я спілкувався з учасниками даної програми і отримав багато позитивних відгуків. Після цього я ще більше загорівся бажанням спробувати свої сили у навчанні закордоном. На цей час у мене вже був достатній рівень англійської для даної поїздки. У травні 2018 року я заповнив всі необхідні документи і відправив їх у відділ міжнародних зв’язків. Також я зареєструвався і здав іспит з англійської мови на рівень В2. Після того я прийшов на співбесіду, де були представники з відділу міжнародних зв’язків, кафедри англійської мови, представники інститутів та проректор. Всього декілька учасників з інших інститутів, які подавали документи на інші програми. Я підготував презентацію на довільну тему для того, щоб перевірити мій рівень англійської і моє вміння презентувати. Співбесіда пройшла для мене успішно. Через тиждень дізнався, що мене обрали на цю програму. Звичайно, радості не було меж, оскільки, такий шанс може випасти тільки раз у житті. Після цього в мене була співбесіда по Skype з представником приймаючої сторони, який також перевіряв мій рівень знання англійської мови. Звичайно, не без хвилювання, проте я успішно пройшов цей етап.

Після отримання усіх необхідних документів я відправився в Німецьке посольство і отримав піврічну навчальну візу.

3У вересні 2018 року, попрощавшись з рідними та друзями, я відправився в таку бажану для себе подорож. Туди я відправився автобусом, оскільки це хороший варіант по ціні. Уже в самому містечку мене зустрів німецький студент на ім’я Генрік, допоміг мені поселитись в гуртожитку, відкрити банківський рахунок, а також оформити всі необхідні документи уже в Університеті сталого розвитку м.Еберсвальде.

Місто Еберсвальде розташоване приблизно на відстані 40 км від Берліна. Це дуже затишне і мальовниче містечко оточене лісами.

Мене поселили в гуртожитку на першому поверсі. Це трьох кімнатна квартира і кожен студент має свою власну кімнату, ванна і кухня є спільними, тому проживання було дуже комфортним. В кімнаті є доступ до безлімітного інтернету.

Біля гуртожитку є два великі безкоштовні для студентів спортзали для занять спортом. Також в самому містечку є багато відкритих футбольних майданчиків.

В міжнародному офісі мене зустріли дуже тепло і після підписання усіх необхідних документів я міг приступити до навчання. Університет має два корпуси. Один корпус розташований в центрі міста. Я навчався в лісовому корпусі, що на окраїні міста.

Навчальний семестр починається наприкінці вересня і закінчується в кінці лютого.

7Найкращим було те , що кожних вихідних на протязі всього навчання, Еразмус+ студентам організовували екскурсії в різні цікаві місця, і подорожуючи ми знайомились, спілкувалися, і цікаво проводили час. Ми брали учать у різноманітних конкурсах, пробували кухню різних країн.

Протягом навчання я дуже часто відвідув Берлін та був у багатьох визначних місцях цього міста. Я не мав ніяких транспортних витрат, оскільки усім студентам видають студентський квиток, з яким вони можуть подорожувати по всьому Бранденбурзькому регіоні.

Протягом цього семестру я знайшов багато друзів та отримав незабутній досвід, який змінив моє життя у кращу сторону.

Хотів би подякувати всім, хто допоміг мені здійснити цю поїздку, а особливо Адамовському Олександру Миколайовичу, який доклав дуже багато зусиль щоб ця поїздка відбулася, підтримував мене на протязі всього часу перебування закордоном, а також усьому відділу міжнародних зв’язків НЛТУ.

Я рекомендую усім студентам попробувати свої сили у цій програмі. Не втратьте свій шанс! Оскільки програма Еразмус+ відкриває величезні можливості для вашого розвитку та самореалізації.

Міц Любомир

Студент ІЕЕМ