Студентський конкурс до Дня захисника України та свята Покрови

2019

IMG 20190912 102958 011

14 жовтня в Україні святкують День захисника України. Це – свято усіх тих, хто любить Україну, хто тілом, серцем і душею відчув свою відповідальність і причетність до оборони України.

Від козацьких часів і до сьогодення нам не бракувало лицарів, які захищали рідну землю і перемагали ворогів. Але жодна перемога не закріпить цілісність держави без всенародної підтримки, без належної шани та уваги до своїх захисників.

Напередодні свята ми знову повертаємося до цих подій не лише для того, щоб висловити повагу та підтримку нашим захисникам, а насамперед, щоб отримати від них те невичерпне джерело сили, знання та досвід, які так потрібні у наш нелегкий відповідальний час розбудови самостійної Української держави.

3 метою виховання активної громадянської позиції у середовищі студентів, залучення молоді до патріотичного життя в НЛТУ України підбили підсумки "Студентського конкурсу актуального патріотичного мистецтва" до Дня захисника України та свята Покрови. Конкурс проподиться в НЛТУ вже не вперше. Свою історію він починає із 2010 року, коли студенти технологи, в основному дизайнери, предствляли свої мистецькі твори на кафедрі дизайну. Тоді ж, вперше, конкурс відвідала Ольга Ільків - зв'язкова Романа Шухевича.

Цього ж року конкурс відвідали справжні патріоти України, воїни, захисники, ветерани та волонтери. Також цього разу перед конкурсом відбулась виставка із зразками озброєння. 

Ведучим та ідейним натхненником конкурсу, вже традиційно, є доцент університету Юрій Дадак.

ve4ir 2148На конкурсі студенти представили виконання пісень, декламацію власних авторських віршів, а також були такі, хто виражає свій патріотизм у картинах. Конкурс відкрила студентка групи ОА-21 Оксана Голінчак з авторським віршем "Лист Солдату". Вірша "Герої не вмирають" декламувала студентка групи ОА-21 Марта Марич. Емоційним був Андрій Бугай, який представив вірш "Мати солдата" не менш зворушливим було виконання вірша Ольгою Цундер - "За що я люблю Україну". Пісня "Ми - Україна" у виконанні студентки групи ЕКс-11 Анастасії Катрич пронесла у собі великий потік енергії, що не дозволить зламатися. Із захопленням зал слухав пісню "Ми за МИР" у виконанні студентки групи Д-21 Марти Бодачевської. 

Традиційним для конкурсу є участь викладачів нашого закладу. Цього року вірш випускника університету - "Повертайтесь додому" - прочитала Світлана Шлемкевич. А дует бандуристок Нелі Лук'янчук та Марії Щербяк зачепив струни кожного серця композицією "Кленова балада".

ve4ir 2257Традиційно в конкурсі ми не визначаємо призових місць, адже конкурс виражає, швидше, не мистецьку складову, а громадянську позицію. Тим не менше, нагороди учасники конкурсу отримують. 

Впродовж багатьох років у ці дні в НЛТУ України відбувається мистецький проект “Студентський конкурс актуального патріотичного мистецтва”, який уже став традиційним. Засновником і організатором цього проекту є доцент кафедри технологій меблів і виробів з деревини Юрій Дадак.

9 жовтня 2019 року в рамках цього проекту було організовано виставку військового озброєння від Громадської організації “Військово-патріотичний вишкіл “Патріот”. Студенти мали змогу ознайомитися із зразками зброї, почути цікаву інформацію про стан озброєння української армії та поставити свій автограф з побажаннями на прапорі для Першої окремої штурмової роти ДУК ПС, який буде передано на передову.

Сам конкурс, що проходив у конференц-залі університету, розпочався із привітання учасників, що виголосив доцент Юрій Дадак.

ve4ir 2033Учасники конкурсу актуального патріотичного мистецтва були нагороджені подарунками. А поміж глядачами були розіграні призи   (футболки, книжки, квитки в театр, музичні диски групи “Тінь сонця” та ін.).

Цікаво та зворушливо було презентовано книжку “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту”. Один із співаторів історичної хронології –луганчанин Сергій Глотов, розповів про те, що спонукало до написання книги, а боєць 80-ї окремої десантно-штурмової  бригади Дмитро Павлюк (захисник аеропорту та очевидець подій) розповів про найнапруженіші моменти даної операції. Автор подарував декілька примірників книги учасникам конкурсу і науково-технічній бібліотеці університету.

Тривалими аплодисментами зустрічали присутні соліста українського київського фольк-метал-гурту “Тінь сонця” Сергія Василюка. Він виконав декілька пісень та запросив на концерт гурту, що відбудеться у Львові 3 листопада.

ve4ir 2265В гості до лісотехніків завітали 16 бійців Cхідного фронту, які брали участь у бойових діях 2014-2016 років. Повернувшись до цивільного життя, вони залишилися зразковими та успішними громадянами, кожен у своїй сфері: лікарі, підприємці, юристи, викладачі, громадські діячі. Кожен з них на своєму місці продовжує розбудовувати Україну.

На завершення перший проректор університету, професор Адамовський М.Г. подякував учасникам і організаторам свята і наголосив, що “кожен український воїн – це частина нашої свободи, нашої честі, нашого імені у світі”. Він закликав студентів бути справжніми професіоналами своєї справи і патріотами України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв, які загинули на Сході України, боронячи нашу землю від російського агресора.

З нами Господь і правда! Слава Україні!

 

Любов Шептицька та Володимир Яркун

Last modified on Неділя, 20 жовтня 2019 01:15

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper