20 сходинок поступу Лісотехніки у рейтингу “Топ-200 Україна 2022”

rankЦентр міжнародних проєктів “Євроосвіта”, в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence оприлюднив наступний, шістнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України “Топ-200 Україна 2022”.

Національний лісотехнічний університет України піднявся в цьому рейтингу на 21 позицію вище, порівнюючи з рейтингом минулого року (з 80-ї на 59 позицію). Університет займає четверте місце серед 23 ЗВО Львівщини.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні та світі, яка зазнає глибинних змін, у тому числі в результаті впливу пандемії COVID-2019 та повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну. До уваги бралися напрацювання міжнародної Конференцієї IREG 2020 (Beijing Conference: “University rankings in the time of uncertainty”, 20-21 жовтня 2020 року), IREG 2021 (Джидда, Саудівська Аравія: “Effects of Rankings on Community and Society”, 15 і 16 листопада 2021 року) та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року).

Sc1

Базовими принципами визначення рейтингів університетів України були:

  1. Забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів (для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ; методика розрахунків університетських рейтингів є доступною для громадськості з метою перевірки отриманих результатів);
  2. Врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів (з цією метою їх робота сукупно оцінювалася на більш широкій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами);
  3. Пріоритетність євроінтеграційних процесів (виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (QS World University Rankings та інше) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників).

Аналіз критеріїв оцінювання в цьому році засвідчив істотний поступ університету в євроінтеграційних процесах (показник QS World University Rankings). Зокрема, 15 грудня 2021 року, оприлюднено щорічний рейтинг кращих університетів країн Європи та Центральної Азії на 2022 рік (QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings 2022), до якого увійшли 450 кращих закладів вищої освіти, зокрема 41 – з України. Національний лісотехнічний університет України вперше увійшов до цього рейтингу разом з 20-ма кращими українськими університетами, перебуваючи у трійці провідних львівських вишів (з Національним університетом “Львівська політехніка” і Львівським національним університетом імені Івана Франка).

Незважаючи на протиепідемічні заходи, пов’язані з пандемією COVID-19, в університеті здійснювалися академічні мобільності студентів і науково-педагогічних працівників до університетів Європи за програмою ERASMUS+.

Нині в університеті здобуває освіту понад 60 іноземних громадян з 15-ти країн світу (Німеччина, Італія, США, Польща, Азербайджан, Узбекистан, Туніс, Конго, Ліван, Лівія, Єгипет, Ефіопія, Палестина та інші).

Слід сказати, що наші студенти постійно стають переможцями і призерами Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей.

Слід відзначити якісний кадровий потенціал університету. На 25 кафедрах працюють 42 доктори (професори) і 195 кандидатів наук (доцентів). Серед них – академік і член-кореспондент HAH України, заслужені діячі науки і техніки України, заслужені працівники освіти України, заслужені діячі мистецтв та заслужені художники України, лауреати державних премій України та Міжнародної премії Міжнародної спілки лісових дослідницьких організацій (IUFRO). Загальна чисельність НПП з вченими званнями і науковими ступенями по університету складає 78%. За питомою вагою працівників вищої кваліфікації університетові належить одне з провідних місць серед усіх закладів вищої освіти України.

Є успіхи колективу в науково-видавничій діяльності. В університеті видаються три наукові фахові видання України, віднесені до категорії “Б” (Науковий вісник НЛТУ України; Ефективність державного управління; Наукові праці Лісівничої академії наук України), два науково-практичні видання (Лісове господарство, лісова, паперова і деревообробна промисловість; журнал “Український ліс”), газета Освіта лісівнича, матеріали конференцій, семінарів тощо).

Високо оцінені досягнення колективу університету в науково-дослідній діяльності. У новому щорічному рейтинзі українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus університет посідає досить високе 38 місце.

Завдяки злагодженій, професійній роботі всього колективу лісотехніків у інформаційному середовищі університету, вебсистемах університету та в інтернет-просторі Національному лісотехнічному університету України вдалося піднятися на 50 позицій і посісти 83 сходинку згідно з результатами нового рейтингу Webometrics.

Screenshot 1

Заслуговує уваги такий аспект, як цитованість наукових праць вчених університету у високорейтингових наукових виданнях (показник Nature Index).

Університет має істотні здобутки в досягненні Цілей Сталого Розвитку ООН (показник THE University Impact Rankings). За результатами 2021 року університет вчетверте увійшов до міжнародного рейтингу UI Green Metric World University Ranking і  традиційно посів перше місце серед університетів України, а серед освітніх установ світу – 223 місце з-поміж 956 університетів із 95 країн.

Last modified on Четвер, 16 червня 2022 10:20

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper