У бою за Україну загинув доцент університету Юрій ДАДАК (український поет Юрій Руф)

dudak2dudak 1У бою за Україну з російськими окупантами 1 квітня 2022 року на Луганщині загинув доцент кафедри технологій лісопиляння, столярних і дерев’яних будівельних виробів, кандидат технічних наук Юрій Романович ДАДАК, відомий поет, громадський діяч та засновник літературно-просвітницького проєкту “Дух Нації’ (поетичне псевдо – Юрій Руф).

У перший же день широкомасштабної війни Юрій Романович вступив до лав 24 окремої механізованої бригади Збройних Сил України.

Юрій ДАДАК народився 26 вересня 1980 року в Бережанах на Тернопільщині. Виростав у Львові.

Повну загальну освіту здобув у 1997 році в Львівському ліцеї №93, а вищу – у Національному лісотехнічному університеті України у 2002 році за спеціальністю “Технологія деревообробки”, здобувши кваліфікацію інженера-технолога.

Після завершення аспірантури Національного лісотехнічного університету України, у 2008 році захистив дисертацію на тему “Підвищення ефективності пиловловлення в процесах оброблення деревини та деревинних матеріалів” на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.06 Технологія деревообробки, виготовлення меблів та виробів з деревини. Закінчив докторантуру Національного лісотехнічного університету України, працював над завершенням докторської дисертації.

З 2011 року обіймав посаду доцента кафедри технологій лісопиляння, столярних і дерев’яних будівельних виробів Національного лісотехнічного університету України. У своїй науковій діяльності працював над розробленням науково обґрунтованих нормативів витрат деревини у дерев’яному домобудуванні, наукових основ вловлювання та сепарування відходів у процесах механічного оброблення деревини, ефективних процесів очищення викидів деревообробних підприємств від деревного пилу.

З 2008 до 2014 року – заступник декана технологічного факультету з навчальної роботи (нині – Навчально-науковий інститут деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну). На високому науково-методичному рівні викладав навчальні дисципліни для студентів інституту.

Юрій Дадак провадив активну виховну, просвітницьку та громадську діяльність. У 2010 році – ініціатор створення в університеті конкурсу “Актуальне патріотичне мистецтво” (з 2015 року – Фестиваль “Актуальне патріотичне мистецтво”), у якому брали активну участь спочатку студенти-дизайнери, а пізніше й інші студенти університету. У 2015 році Юрій Дадак заснував Громадську організацію “Літературно-просвітницький проєкт “Дух нації”. Він був постійним ведучим Фестивалю нескореної нації “Холодний Яр”.

Юрій почав писати вірші з 14 років. Вибрав собі псевдонім “Юрій Руф” у 2011 році, коли готувалася до друку збірка “Багряна лірика”. Вважав свою поезію одним з видів поетичної пропаганди патріотизму, в якій УКРАЇНА ТА УКРАЇНЦІ прославлені як горда ДЕРЖАВА ТА НАЦІЯ.

Поціновувачі його творчості охрестили роботи Юрія Руфа поезією війни, описуючи її як “лінійку лінії фронту”, тобто поезію війни й патріотизму. Він був тим із митців, чия творчість сприяла патріотичному вихованню, підвищенню бойового духу, мотивувала та загострювала почуття національної гідності.

За життя поета друком вийшла низка збірок його віршів, серед яких: “Багряна лірика” (2012), “Час Революції” (2014), “На зламі епох” (2015), “Ваніль чи сталь?!” (2022). Вірші Юрія увійшли також до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок “Голос крові” (2013) і “Відлуння свинцевих громовиць” (2015).

Зокрема, збірка “На зламі епох” (2015) присвячена українським героям нинішньої російсько-української війни і містить вірші, що згадують окремих осіб, військові частини, українських воїнів, боїв та інших воєнних подій.

Останній допис Юрія Дадака з’явився на його фейсбук-сторінці 19 березня – це був вірш з передової на фронті. Він завжди оспівував у своїй поезії українські звитяги, був популяризатором усього українського і говорив: “Україна – понад усе”.

Колектив Національного лісотехнічного університету України висловлює глибоке співчуття директору Технологічного фахового коледжу ДВНЗ “Національного лісотехнічного університету України” ДАДАКУ Роману Михайловичу, завідувачці бібліотеки коледжу Надії Зенонівні, дружині Ірині, дочкам Роксоляні й Катерині, братові Віктору з приводу тяжкої втрати – смерті сина, чоловіка, батька і брата.

Юрій Дадак загинув смертю ГЕРОЯ, який до останнього подиху боронив рідну українську землю.

Пам’ять про цю СВІТЛУ ЛЮДИНУ, вірного сина України житиме в серцях кожного, хто його знав, а також у його пронизливих і патріотичних віршах.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

Last modified on Понеділок, 04 квітня 2022 08:10

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper