IMG 80d4372619df2e65db7ac85658116dd1 V1На кафедрі дизайну НЛТУ України 28-29 червня 2022 р. відбулися захисти дипломних робіт першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 022 «Дизайн». 19 студентів повної та скороченої форм навчання представили екзаменаційній комісії свої дизайнерські розробки. Так як майже всі студенти перебували в Україні, захисти відбулися очно, лише двоє випускників захищалися дистанційно.

Голова екзаменаційної комісії – відомий дизайнер, випускник кафедри дизайну, засновник групи компаній «Varenycia Manufacture» Андрій Варениця у вступному слові наголосив, на чому слід зосередити захист своєї роботи, а саме – у чому полягає оригінальність та новизна дизайн-розробки. Аналізуючи кожну студентську роботу, він підкреслював позитивні сторони, декого критикував за надуманість ідей або невиправдану складність конструктивних рішень чи надмірність у застосовуваних матеріалах.

Тематика дипломних робіт була різна. Вони включали виконання проєкту дизайн-розробки, виготовлення моделі спроєктованого дизайн-об’єкта в матеріалі або віртуального об’єкту (3D-моделі) та пояснювальну записку. Усі записки пройшли успішно перевірку на анти плагіат. 

[gallery columns="4" filter="yes"] [gallery_item tag="joomla" src="/images/helix/gallery/300x200.png"/] [gallery_item tag="wordpress" src="/images/helix/gallery/300x200.png"/] [gallery_item tag="joomla, wordpress" src="/images/helix/gallery/300x200.png"/] [gallery_item tag="magento" src="/images/helix/gallery/300x200.png"/] [gallery_item tag="opencart" src="/images/helix/gallery/300x200.png"/] [gallery_item tag="magento, opencart" src="/images/helix/gallery/300x200.png"/] [gallery_item tag="joomla, magento, wordpress, opencart" src="/images/helix/gallery/300x200.png"/] [gallery_item tag="drupal" src="/images/helix/gallery/300x200.png"/] [/gallery]

zvolen2В рамках академічної мобільності за програмою Еразмус+ (напрям КА1) та відповідно до результатів конкурсного відбору, проведеного 8 червня 2022 року, науково-педагогічні працівники університету проходили стажування в Технічному університеті міста Зволена (Словацька Республіка) у період з 26 червня по 02 липня цього року.

zvolen1

Делегація НЛТУ України із завідувачем кафедри природоохоронних і лісогосподарських машин Технічного університету в Зволені, професором Йозефом Крілеком

До складу університетської делегації входили:

- Борис Микола Михайлович, проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв’язків, канд. техн. наук, доцент;

- Стиранівський Олег Андрійович, завідувач кафедри лісових машин, канд. техн. наук, доцент;

- Мачуга Олег Степанович, професор кафедри лісових машин, д-р техн. наук, доцент.

Програмою стажування передбачалися такі заходи:

 • зустрічі з керівництвом Технічного університету міста Зволена і провідними педагогами Факультету техніки цього ж університету для обговорення подальшої співпраці;
 • обговорення та аналіз результатів співпраці за 2020-2021 роки в організації академічної мобільності викладачів та студентів за програмою Еразмус+ (КА1);
 • формування пропозицій для розроблення та подання спільних проєктних заявок за програмою Еразмус+;
 • обговорення пропозицій для подання спільної проєктної заявки за програмою Еразмус+ щодо розроблення міжнародної освітньої програми подвійних дипломів;
 • пошук напрямів розширення контактів для майбутньої співпраці між університетами;
 • вивчення досвіду Технічного університету міста Зволена (для запровадження в нашому університеті) із таких напрямків роботи:
  • організації роботи з іноземними студентами;
  • звітності про результати міжнародної діяльності університету;
  • процедури та особливостей формування освітніх програм;
  • діяльності управлінських структур та інших структурних підрозділів.

IMG 20220614 WA0006В рамках академічної мобільності за програмою Еразмус+ та згідно з результатами конкурсного відбору, проведеного спільно НЛТУ і Познанським університетом, в період з 5.06 по 18.06.2022 р. я проходила стажування в цьому вузі.

Куратором мого стажування з польської сторони був dr hab. inż. Tomasz Krystofiak з відділення склеювання і опорядження деревини, кафедри науки про деревину і теплотехніки ф-ту лісового господарства і технології деревообробки.

Загалом в університеті навчається близько 12000 студентів, на факультеті за напрямом технології деревообробки – близько 300 студентів (раніше було до 1000). Стипендію отримують 10% студентів на кожному курсі. Стаціонарне навчання безкоштовне, заочне – платне, 1600-1700 злотих за семестр (400-600 $). На відміну від наших, польські заочники вчаться постійно, по суботах-неділях. Повторний курс вивчення дисципліни для стаціонарників – платний: 200 зл. за теоретичний курс, 300 зл. – якщо є і практичні заняття. Квоти на навчання в магістратурі немає – всі випускники-бакалаври (в них називаються «інженери») можуть продовжити навчання в магістратурі, причому без будь-яких іспитів. Детальніше про Познанський університет наук про життя можна прочитати на сайті університету: https://puls.edu.pl/ .

IMG 99685da973e6f45c56a52ac226bf7a0a V28 червня 2022 року вперше в Національному лісотехнічному університеті України відбулося відвідання квест-кімнати з тематикою: “Природа”. В ній взяли участь Володя та Сашко Шутяк. Хлопці з цікавістю та впевненістю пройшли всі завдання і відгадали ключове слово квесту. Деякі завдання виявились дуже легкими для хлопців, а інші - зайняли більше часу. Завдяки своїй логіці, учасники квесту успішно пройшли 10 підготовлених завдань і їм вдалося вийти з квест-кімнати вчасно та впевнено.

Висловлюємо щиру подяку за підтримку та довіру працівниці юридичного відділу, адвокатесі - Шутяк Софії Володимирівні та Богачук  Ірині Василівні за планування, підготовку та проведення квесту, який дозволяє привідкрити учасникам двері у світ науки! Дякуємо за постійну підтримку ректору Національного лісотехнічного університету України - Загорському Володимиру Степановичу, проректору з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв'язків - Борису Миколі Михайловичу та начальниці юридичного відділу - Гординській Наталії Богданівні, дякуємо за допомогу в організації приміщення для проведення квест-кімнати проректору з адміністративно-господарської роботи - Цинтилюку Юрію Ільковичу.

5330076198866369908 12129 червня 2022 року юні та активні діти працівників Національного лісотехнічного університету України, а саме: Софійка, Сашко, Іринка, Мартуся та Матвійко зібрались разом на кулінарний майстер клас. Учасники виготовляли імбирно-медові пряники. Майстерно чаклувала разом з учасниками керівниця сектору роботи з іноземними студентами відділу міжнародних зв'язків університету Соломія-Ірина Салабай, яка займається випіканням кондитерських виробів як хобі вже декілька років, і маючи значний досвід у цій сфері, змогла ним поділитись.

Майстер клас включав всі етапи виготовлення пряників: від замішування тіста та до смакування тістечок. Всі етапи ми робили разом з учасниками, повністю включаючи їх в процес. В кожен пряник діти вкладали свою креативність та любов і зробили їх по особливому смачними та оригінальними. Етап декорування був надзвичайно цікавим та захопив навіть дорослих, які з задоволенням долучилися. 

erasmus experience valladolid spainУніверситет Вальядоліду (University of Valladolid, Spain) запрошує на навчання аспірантів на  період  від 4 до 9 місяців, стипендія 1200 євро.

https://sede.uva.es/opencms/opencms/es/Tablones/Tablon_de_Anuncios/INVESTIGACION/tablon_4939.html

University of Valladolid opens a call to invite 5 PhD Ukrainian students for 4 months (can be extended up to 5 months more) Each month the stipend is 1200 €/month.

Оксана Романівна показує свої грядки, облаштовані у форматі змішаних. Принцип полягає у тому, що для еко­номії місця одні рослини ростуть поруч з іншими.

horod a0b02cd91f1235a509c5ebecc83b0b4e

Оксана Олейнюк-Пухняк – за освітою ландшафтний архітектор, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету. А вільний час вона присвячує дачі, що у селі Підрясному Львівської МТГ, на території кооперативу «Промінь». Тут уже трудиться понад 20 років.

Пані Оксана дуже любить природу. Тож навіть ма­ючи міську квартиру, живе в селі. З одного боку – сад, де ростуть декоративні рослини, квіти, ві­чнозелені кущі, з іншого – невеликий город площею 120 кв. м. Але й на цьому обмеженому клаптику роди­на Пухняків вирощує стільки овочів, що вистачає на цілу зиму.

image3Шановні студенти, оголошується конкурс на участь у навчальній практиці разом зі студентами Університету сталого розвитку м. Еберсвальде (УСРЕ), яка буде відбуватися у Румунських Карпатах з 30 липня по 14 серпня 2022 року. Всі витрати пов’язані з проїздом та проживанням під час практики будуть компенсовані УСРЕ. Орієнтовний план практики наведено нижче англійською мовою. До участі запрошуються всі студенти (всіх освітньо-професійних програм та рівнів освіти НЛТУ України), які матимуть статус студента та матимуть можливість залишати територію України станом на серпень 2022 року. Ваша участь дозволить Вам отримати нові знання з природоохоронної справи, хорошу мовну практику та здобути нові знайомства з іноземними студентами. Спільна практика з УСРЕ та НЛТУ України відбувається з 2016 року. За цей час кілька учасників з боку НЛТУ України вступили в магістратуру УСРЕ. 

1На кафедрі Менеджменту та маркетингу 21-24 червня 2022 року пройшли захисти дипломних робіт освітнього рівня «бакалавр». Державною екзаменаційною комісією були розглянуті випускові роботи бакалаврів спеціальності 073 «Менеджмент» за освітніми програмами «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та «Менеджмент організацій і адміністрування». Загалом було представлено 44 роботи на широку тематику зі сфери менеджменту. Студенти проявили кращі вміння представляти, обґрунтовувати та захищати свої рішення.

Голова екзаменаційної комісій, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, доктор економічних наук, професор Анатолій Дейнека відзначив актуальність та різноманітність тематики, інноваційність досліджень та розробок, які стосувались не лише підприємств лісової сфери, а й інших галузей економіки України. Більшість проектів були спрямовані на розширення співпраці підприємств України із європейськими партнерами. 

287921836 544939867364681 6938555157216210143 nНа кафедрі Ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології завершено захисти дипломних робіт освітнього рівня «бакалавр». Державними екзаменаційними комісіями були розглянуті випускні бакалаврські роботи за спеціальностями 191 «Архітектура і містобудування» та 206 «Садово-паркове господарство».

Голови екзаменаційних комісій професор Габрель М. (Національний університет «Львівська політехніка») та доцент Прокопів А. (Львівський національний університет ім. Івана Франка) відзначили актуальність та різноманітність тематик, що опрацьовувались здобувачами. Глибина опрацювання та деталі з проектування заслуговують на впровадження у реальність та використання на практиці розроблених проектів. Зокрема, тематика висвітлена Родич Наталією застосовуватиметься у розробленні Генплану населеного пункту на Яворівщині.

Кафедра Ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології обирає актуальні та сучасні тематики для наукових і практичних розроблень, які б використовувались територіальними громадами для сталого розвитку, формування біорізноманіття та охорони і збереження навколишнього природного середовища.

Наукова школа ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології, заснована професором Володимиром Кучерявим, і надалі активно розробляє нові проекти із озеленення та благоустрою різноманітних об’єктів урбанізованого середовища.

Оксана Олейнюк-Пухняк

 

Рисунок2У четвер, 09.06.2022 р. у рамках міжнародної співпраці кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій (кафедра АКІТ) Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ України) та кафедри комп'ютерних наук (Department of Computer Science) державного Університету Рован  (Rowan University (RU), США, м. Глассборо, штат Нью-Джерсі) завідувачем кафедри, доктором комп'ютерних та інформаційних наук (Ph.D. in Computer and Information Sciences), професором Василем Гнатишиним прочитано в режимі онлайн для співробітників та студентів кафедри АКІТ лекцію на тему: “Основи безпеки комп’ютерних мереж”. Після завершення лекції між її учасниками відбувся плідний обмін фаховими Рисунок1думками. Лектор дав відповідь на значне число запитань за тематикою лекції та ознайомив студентів з організацією і проведенням навчально-наукової роботи як в Університеті Рован, так і на кафедрі комп'ютерних наук цього навчального закладу.

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2019 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр веб-комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper