Школа Володимира Патика: палітра діалогу

14 грудня 2023 року (четвер) о 16:00 у Львівському палаці мистецтв відкривається виставка творів учнів, викладачів, послідовників та прихильників «Школи емоційного живопису» Володимира Патика.

fb patyk1

 

 

 Десять років – сто імен. До експозиції виставки "Школа Володимира Патика: палітра діалогу" увійдуть понад 200 живописних творів!

2013-го року відомий львівський живописець, Народний художник України Володимир Патик (1926-2016) започаткував «Школу емоційного живопису», яка завдяки активній діяльності професійних Львівських митців-педагогів продовжила втілення творчої парадигми художника. Сьогодні діяльність школи втілена у численних проєктах та відображена у тематичних виставках значно розширилася.

Завдяки довгостроковій ініціативі творчої майстерні Роксолани та Остапа Патиків з 2017 року творчий діалог митців з Володимиром Патиком – це щорічні виставки, конференції, тематичні пленери в мальовничому маєтку художника в озерному волинському Краї, що не лише об’єднали, різні покоління митців з різних куточків України і Світу, а й сформували  широку палітру діалогу з митцем, що втілюється в найрізноманітніших теоретичних та практичних  видових і жанрових мистецьких практиках.

Початок діалогу в експозиції – серія шкіців (ескізів) Володимира Йосиповича Патика, виконана впродовж мандрівок Європою на початку 90-х рр. ХХ ст. символізує «початок творення» – невпинну щоденну роботу митця над пошуком образів, ракурсів, композиційних рішень. І як бачимо, робив це Володимир Патик вкрай віртуозно. Серія ескізів, що виконана у техніці пастелі, олівця, експонується вперше.

Продовжує палітру діалогу з митцем серія «вільного та емоційного» малярства учнів молодшої «Школи емоційного живопису ім. Володимира Патика». Творча атмосфера майстерні митця, вміння «побачити», яке завжди спонукало до творчості Володимира Патика яскраво втілилося у «вміння творити» у щирому, почаcти наївному мистецтві «наймолодших». В експозиції також представлені твори професійних митців-педагогів Школи, що впродовж 10 років підтримували високопрофесійний академічний вишкіл у школі.

«Між фарбою та кольором» – творче кредо представників та представниць старшої «Школи емоційного живопису ім. Володимира Патика», що відкривають наступний вектор експозиційного діалогу. Формалістичні натюрморти – довготривалий пошук колористичної  експресії, такої характерної для Володимира Патика, а «квіти» – провідний інструмент  «Воскресіння»  натури.

Живою метафоричною та символічною «мовою натури» рефлексують різножанрові та полістилістичні твори експозиції, створені впродовж проведення семи пленерів  (2018-2023) імені Володимира Патика у мальовничих Мельниках на Волині і на Закарпатті. Натхнення природою – життєдайне кредо кожного митця. Налагодження  діалогу з Володимиром Патиком через інтерпретацію натури тут вкрай різноманітне: експресивне та монотонне, професійне та стихійне, академічне та спонтанне, індивідуальне, авторське та колективне, довершене та почасти недомовлене, але завжди актуальне та креативне для формування «школи».

Найколоритніша палітра діалогу з Володимиром Патиком, представлена в експозиції – живописні твори 2022-2023 рр. Остапа Патика. Творчий діалог вчителя та учня, батька та сина, засновника та послідовника, та найголовніше стійкої позиції митця в реаліях системи та активної позиції митця в реаліях війни.

Загалом, виставка «Школа Володимира Патика: палітра діалогу» має на меті простежити провідні засади продовження традицій живописної спадщини Володимира Патика, виявити та популяризувати ціннісні орієнтири творчості сучасних українських митців, інспіровані громадянською позицією та творчістю художника: митця, патріота, громадянина, батька. 

Також в рамках виставки «ШКОЛА ВОЛОДИМИРА ПАТИКА: ПАЛІТРА ДІАЛОГУ» заплановано низку активностей: круглий стіл, кураторські екскурсії, майстер-класи. Слідкуйте за анонсами на наших сторінках у соцмережах.

 

Запрошуємо на відкриття виставки!

Коли: 14 грудня 2023 року (четвер) о 16:00 год.

Де: Львівський палац мистецтв (м. Львів, вул. Коперника, 17)

Виставка триватиме до 14 січня 2024 року.

Вхід на відкриття вільний!

Під час роботи експозиції квитки можна придбати в касах Палацу.

 

Графік роботи Львівського палацу мистецтв:

вт-нд з 11:00 до 17:30 (понеділок – вихідний день)

Організатори проєкту: Благодійна організація «Фонд імені Володимира Патика»

Партнери проєкту: Західний регіональний науково-мистецький центр Національної академії мистецтв України, PM Gallery

 

Контакти:

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook: patyk.charityfoundation

Instagram: patyk.charityfoundation

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2023 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/nltu.edu.ua

Підтримка

Центр комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper