Всесвітній день вишиванки

18 травня (четвер) 2023 р. о 14.00 перед адміністративним корпусом НЛТУ України відбудеться ФОТОФЛЕШМОБ “ПРИЙДИ У ВИШИВАНЦІ”

photo 2023 05 12 16 48 21 1

План заходів:

12.00 – Перегляд першого документального фільму про вишиті сорочки “Спадок нації”.

Режисер та оператор – Олександр Ткачук, автор ідеї та сценарист – Леся Воронюк (читальний зал соціально-економічної літератури, головний корпус університету, авдиторія 412).

14.00 – Фотофлешмоб “ПРИЙДИ У ВИШИВАНЦІ” (перед адміністративним корпусом НЛТУ України).

Інтерактивна фотовиставка «Вірити. Любити. Чекати», присвячена родинам військовополонених.

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати

Вишивати – оберігати

Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь по всій Україні вишивають сорочки захисникам з любов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.

Вишивати – вірити

Вишиті сорочки стали символом віри в період радянської окупації спочатку для українців на засланні в таборах, а згодом – і для дисидентів та українства загалом, яке передавало ідею про незалежність з покоління в покоління аж до 1991 року.

Вишивати – чекати

Українці вишивають сорочки та чекають на повернення з фронту і полону найдорожчих. Вишивають в очікуванні Перемоги.

Цього року Всесвітній день вишиванки припадає на 18 травня – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а також 18-20 травня – річниця виходу українських захисників із Азовсталі. Як і торік, ми закликаємо не проводити гучних заходів, утім, зосередитись на внутрішньому розумінні цінності вишитої сорочки як невід’ємної складової нашої культурної спадщини, що єднає українців крізь простір і час.

Вишиванка – у кожного вона своя. Але є одна найцінніша для всіх. Вишити, щоб вижити.

Вишиванка – генетичний код нації!