Всеукраїнська акція протесту профспілок

Також ФПУ (Федерація профспілок України) вимагає від уряду не підвищувати ціни на газ, паливо, тарифи на житлово-комунальні послуги, транспортні послуги.

Серед вимог профспілки працівників освіти і науки України:

1. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника  на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту».

2. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

3. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

4. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

5. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

profspilka 1  profspilka 2

Відповідну вимогу озвучив під будівлею Кабінету Міністрів голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. Делегати від профспілок різних галузей передали вимоги працівникам Кабінету Міністрів і оголосили ультиматум – впродовж місяця знайти компромісне рішення…

Від профспілки співробітників НЛТУ України в акції протесту взяли участь Шептицька Л.Б., Каратник Г.М. та Каркут О.І.

profspilka 3  profspilka 4

Завідувач кафедри