Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

facebook youtube 

 

 

 

 

Конкурси Еразмус+

Навчання студентів НЛТУ України в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде за програмою Євросоюзу Еразмус+

Двоє кращих студентів НЛТУ України Владислав Кислюк і Святослав Дудюк, які є учасниками академічної мобільності за програмою ЄС Еразмус+, діляться своїм досвідом про проходження навчання в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Федеративна Республіка Німеччина).
 IMG 1977
Владислав Кислюк, який навчається за міжнародною бакалаврською програмою "International Forest Ecosystem Management (B.Sc)" на факультеті лісу і навколишнього середовища, розповідає:
 
"За два місяці я зрозумів: те, що я вивчаю, - це моє"

Минуло вже кілька місяців з того моменту, коли відчуття ейфорії знесло мені голову від новини, що я отримав можливість навчатись пів року в Німеччині. Отож, довготривалі очікування та приємні передчуття позаду, а наш автобус вже стоїть на українсько-польському кордоні. Варто зауважити, що ще з перших годин подорожі в дійсно доросле та самостійне життя я вже зрозумів, що все в нас буде добре. Однією з причин було те, що кордон ми буквально проскочили без жодних перевірок з польської сторони, що як відомо, для них не характерно.

Після приїзду в країну пива та сосисок, мене чекав просто фонтан змішаних почуттів та емоцій: радість, здивування, захоплення, бажання відкривати щось нове та невідоме, а порою і розчарування. Все було змішане в одному величезному калейдоскопі, який не давав покою протягом всього періоду знайомства та адаптації.

Якщо ж говорити про сам навчальний процес, то він є не зовсім звичайним, у порівнянні з українською моделлю. Варто почати з того, що середній вік студента-бакалавра І курсу приблизно 20-22 роки. Це зумовлено тим, що переважна більшість випускників шкіл тривалий час подорожує, займається волонтерством, а також працевлаштовується на наступні кілька років. Це все робиться для того, щоб знайти своє покликання, провести певний період часу в своє задоволення. Їдуть німці не в сусідні країни, бо вони вже їх об’їздили протягом школи вздовж і впоперек, а в країни Африки, Америки, досить популярним напрямком є Австралія та Нова Зеландія. Наступною відмінністю є те, що для отримання ступеня бакалавра тут необхідно провчитись лише 3 роки, а не 4 так як в нас.

Під час навчального процесу величезний акцент робиться на свідомість та самостійність студентів, що має досить успішну практику, тому що це вже не діти, а цілком сформовані особистості, які в свої 22 вже дійсно знають чого хочуть добитись в цьому житті і роблять все для цього. Лекції не є обов’язковими для відвідування, але на них явка стабільно становить як мінімум 90%, а всі необхідні матеріали, для вивчення курсу, викладають у персональний онлайн-кабінет кожного студента. На семінарах це переважно обговорення тем, які інколи лише по дотичній мають відношення до вивченого матеріалу, робота в групах, щоб усі могли подискутувати і розібратись в матеріалі. Робиться акцент не на заучуванні непотрібних формул та визначень, які малоймовірно пригодяться в майбутній професії саме в такому аспекті, а навчають аналізувати інформацію, обробляти її, робити правильні висновки, які будуть ґрунтуватись на отриманих знаннях. Для прикладу, на одному з предметів, для нас замість нудних лекцій організовуються зустрічі з представниками німецьких та міжнародних екологічних організацій (FSC, GIZ, WWF), які розповідають про свою діяльність, внутрішню структуру компаній, а також про перспективи працевлаштування в цих організаціях для нас.

Erlebnis Europa e card

IMG 1342IMG 1484

Самі заняття проходять в досить демократичній обстановці. Викладачі ПРОСЯТЬ, щоб їх перебивали протягом лекції та зразу ж задавали питання, студент може прийти та піти в любий час, під час заняття дозволено їсти, пити, працювати з ноутбуком, планшетом чи телефоном, але це все відбувається в повній тиші. Конспекти ніхто не перевіряє, можна занотовувати тільки те, що для вас саме важливе і найбільше зацікавило, адже вже зразу після пари викладач на сайті розмістить презентацію та інші матеріали, для повторення та глибшого вивчення. Так-так, все правильно! Немає ЖОДНОГО заняття без презентацій та додаткових матеріалів для ознайомлення, з чого ви можете зробити висновок і про технічне забезпечення навчального закладу. Хоча студентам дійсно багато дозволено протягом заняття, якщо в нього немає поважних причин для запізнення, то він обов’язково прийде рівно за одну-дві хвилини до початку пари (німецька пунктуальність діє). Висновки робіть самі.

З 9 предметів що я маю, в 7 з них форма підсумкового оцінювання – виступ з власною презентацією на задану тему, з наступним обговоренням та запитаннями, і тільки з двох – письмовий екзамен.

Про мову. Навчання в мене ведеться виключно англійською мовою. Цією ж мовою відбуваються і всілякі обговорення, заходи. Всі афіші чи оголошення переважно дублюються (англійська та німецька мови). Є багато безкоштовних курсів, які дозволяють вивчати крім англійської, німецької (на який я записався і відвідую), також арабську, італійську, французьку, іспанську, португальську, нідерландську, польську та російську. В Німеччині незалежно від віку абсолютно всі вільно розмовляють англійською мовою, якщо ж людина не знає англійської, що трапляється досить рідко, то зразу ж запропонує спілкуватись однією-двома іншими європейськими мовами.

Навчатись перший місяць було не зовсім легко із-за великої кількості лексики вузького профілю, але швидко звикаєш і вивчивши стандартний набір слів, почуваєш себе набагато комфортніше. Просто величезна кількість іноземних студентів роблять життя ще веселішим та насиченішим. Перші дні – не десятки, а сотні нових знайомств з представниками з самих різних куточків світу: Казахстан, Бразилія, Франція, Мексика, Пакистан, Англія, США, Косово, Албанія, Польща, Узбекистан, Гана, Таджикистан та Камерун. Спілкування з іноземцями – це альтернативна освіта.

IMG 1807

За 2 місяці я зрозумів​:​ те​,​ що я вивчаю​,​ – це моє. Тісне спілкування тільки з представниками інших націй дуже змінює особистість, вчить ставитись до деяких речей простіше, а до людей – більш толерантно. Сам же університет навчає мислити більш масштабно, дає багато можливостей для різнобічного розвитку та значної переоцінки цінностей. Знаю точно, що я дуже вдячний Міжнародному офісу НЛТУ, дирекції ІЛСПГ та HNEE за надану можливість пожити півроку кардинально іншим життям, що в Україну я приїду зовсім іншою людиною, ніж був до проекту, а також те, що в житті всього можна досягти, але тільки за умови, якщо ти працюєш над собою.
 
Студент групи ЛГ-31  Владислав Кислюк
 
Святослав Дудюк, який навчається за міжнародною магістерською програмою "Global Change Management (M.Sc.) на факультеті лісу і навколишнього середовища, стверджує:
 
Навчання проходить дуже цікаво, все відбувається у формі воркшопів і групових обговорень. Уже був перший екзамен, де ми були поділені на групи і готували групову презентацію. Робота в групі - це дуже круто, але часто виникають суперечки, які іноді можуть перерости у конфлікти. Але, як говорять студенти і викладачі, цей тип співпраці готує нас до умов реального життя і роботи в команді.
 
Адаптація пройшла дуже легко, тут все створено для адаптаційних умов: вступний тиждень з безліччю різних атракцій, допомога з боку місцевих студентів, так званих "бадді". Після цього був тиждень інтенсиву з німецької мови, що певною мірою допомагає у повсякденному житті. 
 
Моя група складається зі студентів з різних країн світу (Пакистан, Казахстан, Таджикистан, Мексика, Іспанія, Сполучені Штати, Франція, Бразилія і Україна). Всі з різними бакалаврськими освітніми рівнями, тому дискусії деколи надзвичайно цікаві, а деколи бувають і нудні.
 
Загалом багато вражень і очікувань від освіти. Безліч спортивних секцій, які проходять в різні дні в дуже красивих залах (в нас лише профі мають доступ до таких). І звичайно багато вечірок і поїздок з групою, тому окрім навчання ніхто не забув, що таке студентське життя.
                   
Студент групи ЕКО-61м Святослав Дудюк
IMG 1396
 
International Office
Ukrainian National Forestry University
 
Russell Wilson Authentic Jersey