Навчання в HNEEberswalde за программою «Еразмус +»

Саме навчання розпочалося не одразу, а з 10 жовтня. Перший тиждень був вступний: нас знайомили з викладачами, історією університету, одногрупниками, викладачі презентували програми майбутніх навчальних дисциплін. Ми брали участь у тім-білдінгу, робили спільні групові проекти, а наприкінці першого тижня відбулася вечірка на честь початку нового семестру.

Наступного тижня розпочався інтенсивний курс німецької мови, який був обов’язковим для всіх інтернаціональних студентів Університету Сталого розвитку. Так як ми троє не вивчали німецької раніше, це було досить важко. Ми й надалі щосереди продовжуємо відвідувати курси німецької мови, які триватимуть до кінця січня.

Також ми мали чудову нагоду ознайомитися з історією Еберсвальде, кожною його пам’яткою, вуличкою, цікавими діячами. Таку «мандрівку в часі» нам зробив мер міста, після чого місцеві студенти організували для інтернаціональних студентів «Welcome Evening». Вони зібралися нас в одній з аудиторій City campus і пригощали нас домашніми стравами і солодощами.

Ми з Уляною навчаємося на факультеті «GCM» (Global Change Management) , а Назар на факультеті FIT ( Forest information technology ). Мета курсу «GCM» знайти методи подолання проблем раціонального використання природних ресурсів в умовах глобальних змін та розробити цілеспрямовані рішення щодо переходу до Сталого розвитку. Цей семестр складається з 4 модульних дисциплін. Минулої п’ятниці ми завершили одну з них («Human wellbeing and development as result of ecological and social processes and services») і презентували наші проекти на фінальному екзамені. З понеділка в нас розпочалася наступна дисципліна «Fundamentals of systems functionality and change», - стверджує Христина Муравйова.

«Хотілося б особливо відзначити курс програмування, на якому навчився створювати аплікації Windows та мав змогу ознайомитись з мовою програмування vba та зараз продовжую роботу над створенням програми для обрахунку таксаційних показників.  Останній модуль стосувався управління базами даних, де довелось працювати і програмою Accessта вивчити основні принципи роботи SQLсервера.  Та все ж головним серед усіх цих предметів залишається ГІС, який нещодавно розпочався.

Також мені вдалося відвідати міжнародну виставку технологій в галузі дистанційного зондування та геоінформаційних систем INTERGEOв Гамбурзі.

Тут були представленні останні новинки в програмному забезпеченні, прилади для аналізу та обробки даних в 3D, безліч безпілотників дронів та іншого обладнання, була можливість поспілкуватися з представниками компаній Ersi, Trimble, Leicaта ін.», - розповідає Назар Стрелецький.

А наші вихідні ми проводимо у Берліні. Ми маємо можливість їздити туди безкоштовно, адже у нас є проїзний квиток до кінця семестру.

Христина Муравйова

Уляна Луцак

Назарій Стрелецький

Згідно результатів відбору на навчання за програмою «Еразмус +» .