Навчання за програмою Еразмус+ та програмами обміну в умовах карантину: враження студентки Діани Семенової

264418402 427392

Весняний семестр 2019-2020 н.р. суттєво запам’ятається студентам, викладачам та всім працівникам закладів освіти. В умовах карантину доводиться адаптуватися до дистанційного навчання та роботи.

8 студентів, які перебувають за програмами обміну закордоном, також навчаються дистанційно.  Ми попросили їх поділитись враженнями від навчання в умовах карантину та розповісти, які обмежувальні заходи застосовуються у містах перебування.

Діана Семенова, студентка гр. МО-41, перебуває на навчанні в Університеті Вальядоліду (Іспанія):

«Привіт! Я студентка 4 курсу, моя спеціальність «Менеджмент» («Менеджмент організацій та адміністрування»). Я мріяла поїхати вчитись за кордон з того часу, як вступила на навчання в університет, але постійно вагалась. Все ж, я вирішила прийняти участь в конкурсному відборі для отримання стипендії та навчання в Іспанії. Мене було обрано для навчання в Університеті Вальядоліду на курсі «International semester program in commerce». Я подала всі необхідні документи, підвищила свій рівень знань з англійської мови і поїхала вчитись в Іспанію на осінній семестр.

Навчаюсь в чудовому містечку Вальядолід. Заняття проходили в комфортних аудиторіях. Група моя складалась зі студентів з багатьох країн. Усі вони дружелюбні, щирі та добрі. З ними цікаво було спілкуватись та навчатись разом. Викладачі завжди відкриті для запитань та допомоги, інформацію доносили просто та зрозуміло.

Після півтора місяця мого навчання, 13 березня 2020 року в Іспанії був оголошений карантин і наше заняття в аудиторіях припинилось, натомість викладачі організували дистанційне навчання за допомогою віртуального середовища. Також викладачі проводять онлайн заняття на платформі Cisco Webex, де викладачі можуть пояснити тему, а студенти задати запитання чи внести доповнення. У віртуальному середовищі викладачі розміщують додаткові матеріали для вивчення і завдання, які студенти виконують та завантажують. Ми виконуємо різноманітні цікаві завдання: аналізуємо статті, робимо презентації та проекти, дослідження та письмові завдання навіть під час карантину. Університет продовжує виплату стипендій на карточки і допомагає студентам у вирішенні проблем, пов’язаних з виникненням карантину. Надається студентам уся необхідна технічна підтримка (ноутбуки, комп’ютери, веб-камери та доступ до інтернету) для повноцінного навчання онлайн.

В місті Вальядолід на період карантину заборонено виходити на вулицю без зайвої потреби. Також були відмінені усі маршрутні перевезення між містами, що унеможливило подорожі у вільний час. Перед початком карантину я встигла відвідати два чудових міста Більбао та Сеговію, кожне з яких було по-особливому чудовим. Але ми не припинили спілкування з групою. Ми зустрічаємось на онлайн уроках та організовуємо власні зустрічі у різних соціальних мережах.

Я дуже задоволена навчанням в Іспанії та готуюсь зараз до іспитів, які теж будуть організовані онлайн. Продовжую отримувати новий та корисний досвід і з нетерпінням чекаю закінчення карантину.»

Віталій Ковка та Орест Пінак,  студенти-лісогосподарі, які перебувають на навчанні за програмою Еразмус+ в Університеті Вальядоліду, змонтували коротке відео про навчання.

200006200408 196644

200006300587 197898