Кафедра технологій захисту навколишнього середовища і деревини, безпеки життєдіяльності та соціальних комунікацій

logo_tzns

Завідувач кафедри д.т.н. професор Кшивецький Богдан Ярославович

вул. Максима Залізняка, 11, Львів, Львівська область, Україна

(032)238-45-02, (032)238-44-99

tzns.nltu.edu.ua

f kshyvetskyj1

Завідувач кафедри,
доктор технічних наук, професор
Кшивецький Богдан Ярославович

Кафедра здійснює підготовку фахівців:

Бакалавр:

• 183 Технології захисту навколишнього середовища
  • 187 Деревообробні та меблеві технології

Магістр:

• 187 Деревообробні та меблеві технології (спеціалізація Технології деревообробки)

Підготовка бакалаврів за спеціальністю 187 Деревообробні та меблеві технології здійснюється на базі середньої освіти та  за скороченим терміном для випускників технікумів та коледжів, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за спорідненою спеціальністю „Обробка деревини” (на держбюджет) та іншими спеціальностями (на контракт).

Кафедра бере участь в підготовці фахівців усіх спеціальностей університету за денною і заочною формою навчання.

Тематика наукових досліджень

Тематика наукових досліджень кафедри відповідає пріоритетним напрямкам розвитку науки і техніки, зокрема першому напрямку – фундаментальні дослідження з найважливіших (для деревообробної галузі промисловості) проблем природничих наук. Вказаний напрямок базується на основі досліджень і розробки прогресивних енерго- і матеріалоощадних технологій та сучасного обладнання в лісопильно-деревообробному виробництві, в процесах сушіння, теплової та захисної обробки деревини. Проведено дослідження та розроблено рекомендації щодо впровадження енергозберігаючих технологій сушіння пиломатеріалів.

Кафедра ТЗНС і Д, БЖД та СК ефективно використовує в своїх наукових дослідженнях експериментальні установки, на яких були виконані кандидатські дисертації співробітниками, аспірантами і здобувачами кафедри. Зокрема, на кафедрі успішно використовуються експериментальні установки по дослідженню конвективного і вакуумно-діелектричного сушіння деревини, термічного оброблення деревинних композиційних матеріалів і термічної модифікації масивної деревини.

Тематика наукової і науково-технічної діяльності кафедри ТЗНС і Д, БЖД та СК відповідають пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки України, зокрема проводяться дослідження за такими пріоритетними напрямками:

1. Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології.
  2. Функціональні дослідження із найважливіших проблем природничих, суспільних і гуманітарних наук, збереження навколишнього середовища (довкілля).
  3. Розвиток теорії еколого-енергоощадного оброблення деревни та деревинних матеріалів.

IMG 5594 e144303738599411
 Колектив кафедри