Кафедра технологій захисту навколишнього середовища і деревини, безпеки життєдіяльності та соціальних комунікацій

logo_tzns

Завідувач кафедри д.т.н. професор Кшивецький Богдан Ярославович

вул. Максима Залізняка, 11, Львів, Львівська область, Україна

(032)238-45-02, (032)238-44-99

tzns.nltu.edu.ua

f kshyvetskyj1

Завідувач кафедри,
доктор технічних наук, професор
Кшивецький Богдан Ярославович

Кафедра здійснює підготовку фахівців:

Бакалавр:

Магістр:

Підготовка бакалаврів за спеціальністю 187 Деревообробні та меблеві технології здійснюється на базі середньої освіти та  за скороченим терміном для випускників технікумів та коледжів, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за спорідненою спеціальністю „Обробка деревини” (на держбюджет) та іншими спеціальностями (на контракт).

Кафедра бере участь в підготовці фахівців усіх спеціальностей університету за денною і заочною формою навчання.

Тематика наукових досліджень

Тематика наукових досліджень кафедри відповідає пріоритетним напрямкам розвитку науки і техніки, зокрема першому напрямку – фундаментальні дослідження з найважливіших (для деревообробної галузі промисловості) проблем природничих наук. Вказаний напрямок базується на основі досліджень і розробки прогресивних енерго- і матеріалоощадних технологій та сучасного обладнання в лісопильно-деревообробному виробництві, в процесах сушіння, теплової та захисної обробки деревини. Проведено дослідження та розроблено рекомендації щодо впровадження енергозберігаючих технологій сушіння пиломатеріалів.

Кафедра ТЗНС і Д, БЖД та СК ефективно використовує в своїх наукових дослідженнях експериментальні установки, на яких були виконані кандидатські дисертації співробітниками, аспірантами і здобувачами кафедри. Зокрема, на кафедрі успішно використовуються експериментальні установки по дослідженню конвективного і вакуумно-діелектричного сушіння деревини, термічного оброблення деревинних композиційних матеріалів і термічної модифікації масивної деревини.

Тематика наукової і науково-технічної діяльності кафедри ТЗНС і Д, БЖД та СК відповідають пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки України, зокрема проводяться дослідження за такими пріоритетними напрямками:

1. Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології.
  2. Функціональні дослідження із найважливіших проблем природничих, суспільних і гуманітарних наук, збереження навколишнього середовища (довкілля).
  3. Розвиток теорії еколого-енергоощадного оброблення деревни та деревинних матеріалів.

IMG 5594 e144303738599411
 Колектив кафедри