Кафедра технології меблів і виробів з деревини

tmvd1

Завідувач кафедри, д.т.н. професор Кійко Орест Антонович

м.Львів, вул. Залізняка, 11, к.21

(032) 238-45-04, (098) 721-95-13

tmvd.nltu.edu.ua

12231400 999188483437318 53786823 n1

Завідувач кафедри,
доктор технічних наук, професор
Кійко Орест Антонович

Кафедра здійснює підготовку фахівців:

За освітньо-професійними програмами спеціальності 187  “Деревообробні та меблеві технології“.

Бакалавр (повна та скорочена форма навчання):

Магістр:

PhD (аспірантура):

Кафедру технології меблів та виробів з деревини було засновано у 1946 р.  у складі факультету механічної технології деревини, де готували інженерів за спеціальністю «Технологія деревообробки». З 2011 р. вона називається «Кафедра технології меблів та виробів з деревини» (ТМВД).

Кафедра ТМВД є однією з випускових кафедр ННІ ДТД за спеціальністю 187 «Деревообробні та меблеві технології» галузі знань 18 «Виробництво та технології».

На кафедрі є належно оснащена навчально-лабораторна база: спеціалізовані лабораторії для виконання лабораторних робіт та проведення науково-дослідної роботи студентів; навчальна майстерня, де студенти отримують необхідні практичні навички; науково-дослідні лабораторії для проведення наукових досліджень студентами, магістрами, аспірантами та викладачами кафедри.

Сьогодні навчально-виховний процес на кафедрі ТМВД забезпечують 11 висококваліфікованих викладачів, з них 2 професори, 5 доцентів, кандидатів технічних наук, 1 ст. викладач та 3 асистенти.

За останні 30 років на кафедрі захищено дві докторські та 28 кандидатських дисертацій.

Колектив кафедри проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження з проблем:

• технологій деревооброблення і меблевого виробництва;
  • удосконалення процесу опорядження та створення сучасних лакових композицій;
  • створення клейових композицій для склеювання деревини і деревни; кластерний аналіз.
  • модифікування деревини, клейових та опоряджувальних матеріалів;
  • створення і аналізу лісових кластерів;
  • абразивного оброблення деревини і деревних матеріалів;
  • розроблення технології використання пнево-кореневої та екстрагованої деревини для виробництва ДСП;
  • удосконалення науково-технічної термінології в галузі деревооброблення;
  • біоконверсія органічних відходів лісо- й агропромислового комплексу у біогаз та екологічно чисті органічні добрива.

Національний лісотехнічний
університет України