P1017889Станом на ранок 18 липня  приймальна комісія Національного лісотехнічного університету України отримала 1811 заяв від вступників – на базі повної загальної середньої освіти та освітнього ступеня «молодший спеціаліст». Освітній ступінь бакалавра на денній формі навчання бажають здобувати в НЛТУ більше 1500 абітурієнтів, та більше 200 – на заочній.  

ТОП-5 спеціальностей, які користуються найбільшим попитом:

 • Комп’ютерні науки
 • Менеджмент організацій і адміністрування
 • Інформаційні системи та технології
 • Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
 • Облік і оподаткування

Також велика кількість заяв надходить на спеціальності: Екологія, Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, Деревообробні та меблеві технології, Лісове господарство, Економіка підприємства.

Цього року найбільшу цікавість серед абітурієнтів-2019 викликала спеціальність Комп'ютерні науки в інституті деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну. Саме її найчастіше обирають вступники при подачі заяв на вступ до Національного лісотехнічного університету України, говорить відповідальний секретар приймальної комісії Роман Оріховський.

Нагадаємо, прийом документів на 1 курс закінчуємо 22 липня о 18 годині.

Юлія Гербут

25758 new iОсвіта.ua складено щорічний консолідований рейтинг українських вишів.

Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України у 2019 році охоплює 240 закладів вищої освіти, а також містить 7 підрейтингів: «Кращі класичні університети України», «Кращі приватні виші», «Кращі київські виші», «Кращі виші регіонів України», «Кращі педагогічні виші», «Кращі медичні університети України», а також «Кращі навчальні заклади областей України».

Як і минулого року, в якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу вишів України, використані рейтинги університетів: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких використовує різні критерії оцінювання закладів вищої освіти.

Зокрема, методика рейтингу «Топ-200 Україна», що складається Центром міжнародних проектів «Євроосвіта», базується на використанні відкритих даних прямих вимірів та експертних висновків фахівців у галузі вищої освіти і головних ринків праці України.

Відповідно до цієї методики діяльність закладів вищої освіти оцінюється за допомогою інтегрованого індексу. Цей індекс містить три комплексні складові: індекс якості науково-педагогічного потенціалу, індекс якості навчання та індекс міжнародного визнання.

Результати «Рейтингу «Scopus» базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються закладом освіти або його педагогічними працівниками у наукових виданнях.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких в 2018 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Зазначений рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, в яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця закладів освіти за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт».

За результатами Консолідованого рейтингу 2019 року, незмінним лідером рейтингу залишається Київський національний університет ім. Шевченка, який очолює таблицю рейтингу третій рік поспіль.

Друге місце рейтингу посів Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського, що у цьому році посунув на третю сходинку Харківський національний університет ім. Каразіна.

Четверте місце консолідованого рейтингу посів Львівський національний університет ім. Франка.

П’яту сходинку рейтингу поділили Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Національний медичний університет ім. Богомольця.

Другий львівський виш у ТОП-10 рейтингу — Національний університет «Львівська політехніка» — опинився на сьомому місці.

Одеський національний університет ім. Мечникова та Львівський національний медичний університет Ім. Данила Галицького посіли відповідно восьме та дев’яте місце.

Замикає десятку лідерів Дніпровський національний університет ім. Гончара.

Сьогодні розмовляла з абітурієнтами, які вже мають один диплом – диплом молодшого спеціаліста, і вони вирішили продовжити своє навчання саме в Національному лісотехнічному університету України.

P1017863Випускниця Прикарпатського лісогосподарського коледжу Христина Оліфіренко вирішила продовжити навчання в НЛТУ України на спеціальності Садово-паркове господарство.

Чому обрала саме таку спеціальність?

На цій спеціальності потрібно багато малювати і креслити, а малювати я дуже люблю. Ще вона пов’язана із рослинами, які я теж люблю, ну і звичайно, допомагає розвивати свою творчість. Спеціальність Садово-паркове господарство є надзвичайно цікавою, тому і обрала саме її!

Звідки дізналася про НЛТУ?

Дізналася в коледжі, саме там нам розказували про НЛТУ. Після закінчення коледжу в нас є два варіанти, де навчатися дальше – у Львові чи у Франківську. Я, зі своїм одногрупником, вирішила приїхати в лісотехнічний щоб подивитися на університет. Тут нам провели цікаву екскурсію, показали університет та ботанічний сад, нам все сподобалься і ми вирішили поступати в НЛТУ.

Чим займаєшся у вільний час?

Звичайно, що малюю та ще люблю співати. Співала в коледжі і в університеті хочу продовжити цим займатися.

P1017852Кравець Віталій, випускник Новороздільського державного політехнічного коледжу, разом із своїми друзями обрав НЛТУ України для продовження навчання на спеціальності Комп’ютерні науки.

Чому саме НЛТУ України обрав для продовження навчання?

В коледжі розказували про цей університет і знайомі, які тут навчаються, порекомендували нам поступати саме сюди.

Які маєш захоплення окрім навчанням?

Я займаюся боксом. В коледжі вдавалося поєднювати навчання і спорт, то сподіваюся, що й в університеті мені це вдасться.

Юлія Гербут

Оголошується наказ про склад екзаменаційної комісії

Кінець червня 2019 року запам’ятається 47 студентам-четвертокурсникам кафедри дизайну: адже саме в ці жаркі дні вони захистили свої дипломні роботи і стали бакалаврами дизайну.

Цій події передували місяці творчих пошуків і вагань, серед багатьох варіантів проектних пропозицій слід було обрати найкращі та разом з керівниками «відшліфувати» їх. Дуже допомагає в цьому проведення попередніх захистів за два тижні до основних. Це дає студентам можливість вислухати думки авторитетних викладачів, уникнути прикрих помилок та представити свою роботу в найкращому вигляді. Адже наша спеціальність належить до мистецької галузі, яка вимагає досконалості. Студенти-дизайнери, 4 роки вивчаючи дисципліни образотворчого циклу, у випусковій роботі мають можливість застосувати одержані знання і повністю розкрити себе емоційно.

Голова ЕК Коропецький М.М. оголошує про початок захистівДипломну роботу бакалаври виконують в напрямку «Арт дизайн. Меблі для сидіння та відпочинку». При цьому керівники дослухаються до побажань студентів і не обмежують їх у творчих вподобаннях. Так, щороку є проекти з промислового дизайну, дизайну середовища, біо- та екодизайну тощо. Напрям «Арт дизайн» є цікавим для наших студентів можливістю створити не лише ужиткову масову річ, а дизайнерський твір ексклюзивного характеру. Яскравим прикладом цього є роботи Лілі Івашків (кер. – асист. Савка І.О.), Соломії Бенькалович та Назара Бондарчука (кер. – доц. Тарнавський В.М.), Марії Остапчук (кер. – доц. Макар З.Ю.), Влада Кожухаря (кер. – ст.викл. Прусак Ю.В.).

Троє випускників – Максим Вінтонів, Катя Кравчук та Аня Шепель дуже хотіли зробити щось корисне для нашого університету, тож під керівництвом завідувача кафедри дизайну, доцента Прусака В.Ф. взялися за проект дизайну вестибюля навчально-лабораторного корпусу («скляного») і представили в комплексній дипломній роботі своє сучасне бачення цього простору. Якщо його вдасться втілити в життя – це додасть привабливості нашому вузу.

Цікавий проект в напрямку футуристичного дизайну представив Влад Кожухар, який досконало володіє навиками комп'ютерного проектування в певних програмах.

Захищається Марян Долінський 1Крім виконання проекту, бакалаври представляють на захисті макет виробу, а дехто і виріб в масштабі 1:1. Це свідчить про те, що наші дизайнери можуть не тільки намалювати, а й виготовити виріб своїми руками.

Цього року захищались 37 студентів повної форми та 10 студентів скороченої форми навчання. Це наш найчисельніший курс за останні 5-6 років. Примітно, що навіть студенти, які не відзначалися великою старанністю за роки навчання, підтягнулися і представили хороші роботи. Тож і результати захисту чудові: на «відмінно» захистились 33 студенти, на «добре» - 13, на «задовільно» - 1. За креативність, досягнення високої образної виразності, інноваційної морфологічності виробів, якісно виконані проекти та експериментальні моделі Похвалою екзаменаційної комісії було відзначено роботи: Гнат Софії, Копинець Тамари (кер. - ст.викл.Прокопенко В.Л.); Пилипів Анни-Марії (кер. - ст.викл. Кантаровський Ю.П.); Івашків Лілі (кер. –асист. Савка І.О.); Гладкого Назарія (кер. - доц. Макар З.Ю.); Сушко Христини, Лозінської Ольги (кер. - ст. викл. Прусак Ю.В.); Бондарчука Назарія, Бенькалович Соломії (кер. - доц. Тарнавський В.М.), Вінтоніва Максима (кер. - доц. Прусак В.Ф.).

До речі, багато студентів цього курсу, крім успішного навчання, знаходили час і на цікаве і корисне дозвілля. Приймаючи участь у громадському студентському житті, були організаторами і активними учасниками «Вечора першокурсника», «Весни лісотехніка», святкування 145-річчя університету у Львівській опері та ін. (Сушко Х., Кравчук К., Шепель А., Кожухар В., Вінтонів М.).

Захист претендентки на диплом з відзнакою Копиненць ТамариГоловою екзаменаційної комісії було призначено відомого підприємця-виробника меблів, члена Асоціації меблевиків України, віцепрезидента з питань промислової і експортної політики, керівника регіонального представництва у Львівській області Коропецького Михайла Мафтейовича. Вітаючи студентів перед захистом, він звернувся до них з настановами: «Сьогодні ви представляєте перед комісією підсумок вашого 4-річного навчання. Ви є провідниками і майбутніми представниками нової меблевої індустрії, нових трендів. І в цьому ви повинні переконати як своїх працедавців, так і замовників. Захист бакалаврської роботи є відповідальним, але проміжковим стартом для вас. Ви повинні почути себе, інших, зауваження комісії, - і все це врахувати на майбутнє, щоб зрозуміти, як рухатися далі. Сьогодні, коли у нас є закон про обмеження продажу лісу-кругляку, фахівці (дизайнери, технологи) особливо потрібні у меблевій галузі. Іноземні фірми почали в Україні замовляти меблі з масиву, що відкриває великі можливості для розвитку галузі. Тому вам є де застосувати свої знання».

11 випускників цього курсу відмінно захистилися і підтвердили свої дипломи з відзнакою: Марія Костюк, Софія Гнат, Тамара Копинець, Іванна Волох, Наталя Хлян, Ліля Івашків, Назарій Бондарчук, Соломія Бенькалович, Софія-Андаль Мокрій, Христина Сушко і Оля Лозінська. Тішимося з того, що значна частина наших випускників-бакалаврів має намір продовжувати навчання і одержати ступінь магістра з дизайну.

 Ст. викладач кафедри дизайну

 Бехта Н.С.

P1017815Сьогодні, 10 липня 2019 року о 9.00 год у фойє головного корпусу НЛТУ України приймальна комісія університету розпочала прийом документів для осіб на основі повної загальної середньої освіти. З цього дня абітурієнти можуть подавати заяви та документи до Національного лісотехнічного університету України.

  

Довідка абітурієнта

 Прийом документів проводиться:

Із 10 липня до 22 липня 2019 р. – для осіб на основі повної загальної середньої освіти, які вступають тільки на основі сертифікатів ЗНО.

Із 10 липня до 16 липня 2019 р. – для осіб, які вступають на основі творчих конкурсів (напрями «Дизайн», «Архітектура та містобудування»), співбесіди, вступних іспитів.

Щодо електронних кабінетів, то їх цього року можна створювати до 30 серпня.

 

Перелік необхідних документів для вступу:

 • документ про освіту і додаток до нього; 
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (виданий у 2017 - 2019 рр., Іноземна мова 2018 - 2019 рр.); 
 • 4 кольорових фотокартки розміром 3x4 см;
 • копії документів, які дають право на пільги; 
 • копія 1, 2 і 12 сторінок паспорта;
 • копія довідки ДПА про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • копія приписного посвідчення (або військового квитка);
 • папка-швидкозшивач, 2 конверти з марками, 1 конверт формату А5. 

Паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), приписне свідоцтво (військовий квиток) та оригінал документа про освіту і додатка до нього вступник подає особисто.

 

Перелік конкурсних предметів (вагових коефіцієнтів) за спеціальностями при вступі у 2019 році

1

Для того щоб дізнатися про спеціальні умови участі в конкурсному відборі та графік вступних випробувань переходьте на сайт Приймальної комісії НЛТУ України.

 

Юлія Гербут

erasmus2020flagЗа результатами конкурсного відбору для навчання студентів в Університеті сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина) за програмою Євросоюзу Еразмус+ (напрям КА1) від 04 червня 2019 р. стипендії отримали 4 студенти НЛТУ України.

Для навчання впродовж семестру на бакалаврській програмі «Міжнародний менеджмент лісових екосистем»:

 1. Калинич Таїсія Іванівна
 2. Горзов Станіслав Вікторович

Для навчання впродовж семестру на магістерській програмі «Трансформація лісових систем»:

 1. Заблоцький Владислав Олександрович
 2. Колісник Богдан Зіновійович

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Відділ міжнародних зв’язків

66598275 421563341783887 6370019859606011904 nЗ середини лютого до кінця червня 2019 року студенти кафедри Лісопромислового виробництва та лісових доріг НЛТУ України навчалися за програмою обміну Erasmus+ в Університеті міста Вальядолід (UVa, Іспанія). Ірина Браговська, Тарас Челяпіс, Стас Горзов – це трійка лісотехніків, яка цілий семестр здобували новий досвід, покращували фахові знання та рівень англійської мови в Іспанії.

Ірина Браговська, студентка групи ІН-31, поділилася з нами своїми враженнями від навчання в Університеті міста Вальядолід та поїздки загалом: «В Університеті міста Вальядолід навчалася лише я. В сусідньому містечку Паленсія, що 20 хвилин їзди швидкісним поїздом від Вальядолід, навчалися – Тарас Челяпіс (ст.гр. ЛІ-51) та Стас Горзов (ст.гр. ЛІ-31)».

Як так сталося, що ти поїхала вчитися в Іспанію?

На початку другого семестру 2 курсу я отримала емейл від моєї кафедри, про можливість навчатися в Іспанії. Ця ідея видалася мені дуже цікавою та перспективною. Однією з умов навчання за програмою обміну Erasmus+ є знання англійської мови на рівні В1, В2. З першого курсу навчання в НЛТУ я приділяла багато уваги англійській, тому вирішила спробувати. Як завжди, найнуднішою частиною в підготовці було збір документації, але це було того варте. Адже через пів року прийшла позитивна відповідь на мою заяву до Університету міста Вальядолід, що в Іспанії.

Як проходило знайомство з групою, привикання до чужого універу, міста?

Навчання почалось майже одразу після оформлення всіх необхідних документів, так як я зробила все швидко, то в мене був час на адаптацію. Знайомитися було легко, адже всі дуже відкриті та щирі. Всі ми були в чужій країні, університеті, а в таких умовах люди швидше знаходять собі друзів. На початку мого перебування в Іспанії досить незвично було з мовою. Дивно було постійно чути англійську та іспанську, і не чути рідної української, але я досить швидко привикла. Місто невелике проте надзвичайно затишне, в ньому є все, що потрібно для цікавого життя.

Які стосунки з викладачами та одногрупниками були?

Стосунки були дуже класні. З одногрупниками ми гуляли разом у вільний від навчання час, робили проекти і звичайно, допомагали один одному. Однак була сильна конкуренція, адже моя група складалася не лише з бакалаврів, а ще й з магістрів і PhD. Це була здорова конкуренція, яка стимулювала більше вчитися і старанніше працювати. Викладачі дуже відкриті та толерантні, вони залюбки допоможуть тобі та проконсультують. З ними і посміятися можна, і пожартувати, та одночасно вони дуже вимогливі.

Звідки були твої одногрупники?

В нашій групі було близько 35 людей і всі були з різних країн – Єгипет, В'єтнам, Азербайджан, Нова Зеландія, Австралія, Грузія, Киргизстан, Німеччина, Франція, Бельгія, Казахстан, Вірменія, Індія, Японія. Ми всі там були як одна велика сім'я, то тепер маю друзів ще й в Білорусії, Росії, Албанії, Чехії та Фіджі.

Як проходило навчання? Чи тяжко було? Чи був вільний час?

Навчання було досить інтенсивним, дуже багато нової інформації, тому треба було посидіти в бібліотеці і плідно попрацювати. Проте нам був дуже цікавий світ за межами університету і ми старалися знайти вільний час для того, щоб більше дізнатися про країну в якій навчалися. Ми завжди охоче подорожувала Іспанією, адже це дуже красива і атмосферна країна.

Як проходили пари? Чи багато було лекцій і практичних занять?

Пари були дуже цікавими і живими. На кожну пару ми готували презентацію, а за активність викладачі відводили додаткові бали. Тому не лише викладачі розмовляли і ділилися досвідом, а й студенти багато розповідали. Можу сказати, що по відчуттях було більше практичних занять. Тому що пара могла початися з теорії, а закінчитися вивченням якоїсь програми. Або нам давали завдання, для виконання якого переводили в кабінет з потрібними приладами і розбивали по мікрогрупах, щоб ми зробили розрахунки і підготували звіт.

Ви здавали якісь екзамени чи диплом захищали?

Як правило ми здавали кінцеві проекти з кожного предмету і презентували перед цілим класом, був лише один екзамен. Один з проектів який в мене був, рахувався як дипломна робота для деяких студентів, проте з коротшими об'єктами дослідження тому, що в мене були набагато коротші терміни. Його не обов'язково було обирати мені, але мене дуже цікавив цей топік, тому я вирішила кинути собі такий виклик. І зробила це успішніше ніж більшість тих кому це справді було потрібно.

Які знання привезла? Чи не жалієш, що поїхала на навчання в незвідану країну?

Під час навчання в Університеті міста Вальядолід я оволоділа новими інженерними програмами, освоїла зовсім новий для мене напрям виробництва – адитивне виробництво. Також викладачі цього університету дали нам сильні знання про відновлювальні технології і показали на прикладі, в них дуже сильна база для практики. Звісно покращила свою англійську і трохи вивчила іспанську. Звичайно, що не шкодую, мені дуже сподобалося навчання в Університеті міста Вальядолід, та й жити в Іспанії було неймовірно. Скажу більше, безмежно хочу повернутися туди. Дякую рідній кафедрі та університету, за можливість професійного розвитку.

Юлія Гербут

S154002326 червня 2019 року Міністерство освіти і науки України провело серію регіональних нарад щодо вступної кампанії 2019 року та Умов прийому до закладів вищої освіти. У нараді, яка відбулася в Національному лісотехнічному університеті України, взяли участь фахівці МОН, керівники вишів, відповідальні секретарі приймальних комісій та адміністратори ЄДЕБО.

Головний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Шаров Олег роз’яснив особливості вступу на молодшого спеціаліста, бакалавра, магістра та доктора філософії. Він також розказав про зміни, які відбулися в Умовах прийому з моменту їхнього затвердження у 2018 році.

Переглянути відео регіональної наради, що проходила в НЛТУ України можна тут.

  

Юлія Гербут

У період 17-21 червня 2019 року доценти Національного лісотехнічного університету Уляна Башуцька та Олег Часковський в рамках програми Erasmus+ «Staff Mobility for Training» прийняли участь у блоковому модулі «Лісова рекультивація ландшафтів» (професор Шпатгельф) (рис.1). П’ятиденний модуль складався із циклу лекцій, семінарів, роботи у групах та екскурсії на об’єкти лісової рекультивації.

1

P1017799В залі засідань Національного лісотехнічного університету України 27 червня відбулося чергове засідання Вченої ради університету, на якому було розглянуто безліч питань.

Заслухали доповідь заступника директора ННІ ІМАКІТ доц. Гасія О.Б. про студентську науково-дослідну роботу у Навчально-науковому інституті інженерної механіки автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

Про еколого-економічну підготовку кадрів для сталого розвитку доповів завідувач кафедри екологічної економіки доц. Дубовіч І.А.

Директори навчально-наукових інститутів та завідувачі кафедр представили обрані кандидатури за конкурсом на посади науково-педагогічних працівників та присвоєння вчених звань.

Про призначення іменних стипендій та премій студентам у І семестрі 2019-2020 навчального року розказав керівник навчально-наукового відділу доц. Салабай Р.Г., а також про проект Положення про порядок ліквідації академічної заборгованості студентами Державного вищого навчального закладу «Національний лісотехнічний університет України».

Вчена рада рекомендувала до друку рукописи навчальних посібників, чергового номера збірника наукових праць «Науковий вісник НЛТУ України» за 2019 р.

P1017750  P1017759  P1017768 

Юлія Гербут

Щиро вітаємо вас з визначним національним святом – Днем Конституції України! Нехай ця урочиста подія сповнює вас життєдайною силою, натхненням, спонукає до новаторських ідей та їх успішної реалізації. Бажаємо успіхів і плідної праці на благо нашої Альма матер та українського народу. З Днем Конституції України!den konstitutsii

P101760921 червня у Національному лісотехнічному університеті України відбувся семінар на тему: «Стратегія розвитку біоекономіки Львівської області».  В обговоренні цього питання взяли участь науковці Національного лісотехнічного університету України, Львівського національного аграрного університету, Академії Наук України, НУ «Львівська політехніка», керівники промислових підприємств, громадських організацій, представники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства і заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

Завдання семінару:

 • здійснити ситуаційний аналіз – ідентифікувати ситуацію, в якій знаходиться біоекономічний сектор Львівської області;
 • сформувати основне завдання (візію) розвитку біоекономіки Львівщини;
 • окреслити пропозиції до загальної стратегії розвитку Львівської області на період 2020-2027 роки.

Адреса

Національний лісотехнічний 
університет України
вул. Генерала Чупринки, 103, м.Львів, 79057
тел.: (032) 237 80 94, 237 79 88
E-mail: nltu@ukr.net

JoomShaper