P101689416 травня 2019 року в Національному лісотехнічному університеті України відбувся флешмоб до Всесвітнього Дня вишиванки. Зібралося не так багато учасників, як очікувалося, але їх було достатньо для того щоб утворити карту України та заспівати гімн України. До свята долучилися студентство, професорсько-викладацький склад та ректорат лісотехнічного університету.

Вишиванка – національна святиня, що  несе в собі духовне багатство, високу мудрість, неперевершену культуру і традиційний зв’язок багатьох поколінь.

Перші  візерунки були відомі ще давнім трипільцям. Сорочку з орнаментами вишивки можна було зустріти  в Київській Русі,  вона оберігала запорожців,  з нею чумакували, її з  гордістю одягали   січові стрільці, у вишитих сорочках за волю України гинули воїни УПА та Герої Небесної Сотні.

Традиційно вишиванку виготовляють жінки.  Матері, кохані  чи сестри, у вишиванці намагаються закодувати щасливу  долю, радісне життя та достаток для тих, кому призначається вишиванка. Робота зазвичай  починається із молитви, через те  вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може трапитися у людському житті.

Сьогодні поява у багатьох українських містах і селах мільйонів людей у вишиванках  виглядає як справжній сплеск патріотизму, як пошанування українських традицій. Одягаючи вашиванку ми вкотре засвідчуємо свою приналежність до українського роду та нації. Вишиванка  в наш час це й один із брендів, за яким вирізняється українець у багатомірному  глобалізованому світі. Яскраві кольори, фантастичні візерунки-символи, багатство фантазії майстрів – усе це і є наша  вишиванка.
Вишиванка це ще й ознака приналежності  до  свідомої спільноти, яка усупереч всьому пробиває собі шлях і утримує ідентичність України.

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Кожен третій четрер травня  відзначається Всесвітній день вишиванки. Дата поки що не офіційна, це відносно нове народне свято. Але масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у  цей день, ви не побачите ніде. Нехай і в нас це починання стане традиційним.

Одягаймо вишиванку частіше. Передавайте її  своїм дітям та онукам, зберігайте як безцінну сімейну реліквію, адже  наша вишивка - це «молитва без слів»,  це  наш генетичний код, це наш національний оберіг.

Сьогодні  свято засвідчує єдність українців.

Єднаймося, бо в єдності наша сила.

Юлія Гербут

P1016800Сьогодні, 16 травня 2019 року у Національному лісотехнічному університету України відбулася олімпіада зі спеціальності "Деревообробні та меблеві технології" для випускників коледжів.

Урочисте відкриття олімпіади пройшло у залі засідань Вченої Ради університету. З вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор, професор Микола Адамовський та директор ННІ ДКТД, професор Володимир Маєвський.

Метою олімпіади є популяризація спеціальності «Деревообробні та меблеві технології», стимулювання творчого самовдосконалення і реалізації здібностей талановитих студентів, підвищення зацікавлення до поглибленого вивчення фахових дисциплін, а також залучення обдарованої молоді на навчання в НЛТУ України для здобуття освітнього ступеня бакалавра.

В олімпіаді взяли участь випускники коледжів: Кременецький лісотехнічний коледж, Житомирський технологічний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури, Коломийське ВПУ №14, Коломийський політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка», Технологічний коледж ДВНЗ “Національний лісотехнічний університет України”, Закарпатський лісотехнічний коледж ДВНЗ "Національний лісотехнічний університет України", Малинський лісотехнічний коледж.

Юлія Гербут

P1016624

У Національному лісотехнічному університеті України 15 травня 2019 року відбулося відкриття меморіальної дошки першому космонавтові України, Герою України, Почесному докторові Honoris Causa лісотехнічного університету Леонідові Каденюку.

Перед навчальним корпусом університету зібралися студенти львівських університетів, викладачі та співробітники лісотехнічного університету, духовенство, почесні гості Львова та області.

Урочистість розпочалася виконанням Державного гімну України.

Було озвучено Постанову Верховної Ради України від 19 червня 2018 року № 2266-VIII “Про увічнення пам’яті першого космонавта України, Героя України Леоніда Каденюка”.

Перший проректор університету, професор Микола Адамовський ознайомив присутніх з ухвалою Вченої ради Національного лісотехнічного університету України від 31 січня 2019 року про увічнення пам’яті першого космонавта України, Героя України, Почесного доктора Національного лісотехнічного університету України Леоніда Каденюка і запросив до слова ректора, академіка НАН України, доктора економічних наук, професора Юрія Туницю.

В своєму виступі ректор університету Юрій Туниця розповів про високі людські якості Леоніда Каденюка – великого патріота України, його вклад у дослідження космосу, а також поділився особистими враженнями про співпрацю з ним у питаннях екологічної безпеки Землі.

Обряд освячення меморіальної дошки здійснили Голова Центру студентського капеланства отець Юрій Остап’юк, капелан ЛНМУ ім. Данила Галицького Ігор Хомічак та парох Студентського храму рівноапостольного князя Володимира Національного лісотехнічного університету України отець Роман Довгань.

О. Юрій у своєму слові нагадав присутнім, що варто мати в собі дух воїна - прагнути реалізувати свої мрії, а також про те, що в нас є багато причин пишатися своїм українським корінням.

Студенти-лісотехніки поклали квіти до меморіальної дошки першому космонавтові України Леонідові Каденюку.

На урочистостях виступили: заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів; заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко; ректор Запорізького національного технічного університету, академік АН ВШ України, доктор технічних наук, професор   Сергій Бєліков; директор ННІ лісового і садово-паркового господарства, д.с.-г.н., професор Степан Миклуш; студент третього курсу ННІ деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну Юрій Бичук; автор меморіальної дошки, Народний художник України Ярослав Скакун.

Заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів наголосив, що Українська держава дала світу багатьох видатних людей, які працювали в різноманітних сферах, серед них — Леонід Каденюк. Він був не лише астронавтом, а й великим науковцем.

Про заслуги першого астронавта перед країною, його роль у вихованні молоді розповів ректор Запорізького національного технічного університету, професор Сергій Бєліков.

Урочисте відкриття меморіальної дошки першому космонавтові України, Герою України, Почесному докторові Національного лісотехнічного університету України Леонідові Каденюку завершилося виконанням Державного гімну України.

 

З 16 травня 2019 року до 19 травня 2019 року на 5-му каналі демонструватиметься сюжет про урочисте відкриття меморіальної дошки першому космонавтові України, Герою України, Почесному докторові Honoris Causa Національного лісотехнічного університету України Леонідові Каденюку.

Безымянный

Юлія Гербут

60152148 422759271856460 4759263401115385856 nНа запрошення ректора Трансільванського університету м. Брашов (Румунія) професора Іоана Васіле Абрудана та за підтримки ректора НЛТУ України, академіка НАН України Юрія Туниці у рамках співпраці між двома університетами, з 8 по 10 травня 2019 року учасники народного ансамблю танцю “Полонина” нашого університету відвідали цей знаний в Європі університет.

У складі делегації університету був завідувач кафедри екологічної економіки, доцент Іон Дубовіч.

Народний ансамбль танцю “Полонина” під орудою художнього керівника Оксани Коваль виступив перед студентами і викладачами Трансільванського університету, які високо оцінили українське мистецтво, виражене учасниками ансамблю в народних танцях і піснях.

Окрім участі в запланованому концерті, колектив народного ансамблю танцю “Полонина”, відвідав музичний концерт, який представили студенти і викладачі Музичного факультету Трансільванського університету м. Брашов. Учасники ансамблю мали змогу ознайомитися з історією та культурою повіту Брашов та інших регіонів Румунії. 

Вважаємо, що підтримка ректора НЛТУ України, академіка НАН України Юрія Туниці та ректора Трансільванського університету м. Брашов (Румунія) професора Іоана Васіле Абрудана щодо співпраці обох університетів не тільки у науковій, освітній та інформаційній сферах, але й у сфері національної культури і традиції, сприяє налагодженню тісних, дружних та добросусідських відносин між Україною і Румунією.

Україна, яка прагне вступити до ЄС, зобов’язана налагоджувати тісну співпрацю у сфері народної культури і традицій, насамперед, з сусідніми країнами ЄС не лише на загальнодержавному чи регіональному рівнях, але й на інституційному та галузевому рівнях.

 

І. Дубовіч,
Ю. Гербут

титул17 квітня 2019 року на кафедрі АКІТ НЛТУ в Лабораторії промислових контролерів "Unitronics Vision" відбувся фінальний етап конкурсу із програмування промислових контролерів "Unitronics Vision CUP" - 2019 серед студентів НЛТУ України. Співорганізатор та спонсор конкурсу ТОВ "Клінкманн-Україна" –  офіційний дистриб’ютор торгової марки Unitronics в Україні.

До участі у конкурсі зголосилися  16 студентів університету:  Паньків Андрій, Леонов Олександр, Котнюх Олег,  Савран Роман, Рибак Володимир, Билень Андрій, Куриляк Анна, Батурко Олег, Оршуляк Ігор, Панчишин Михайло, Майовець Олег, Чупіль Олег, Шпуляр Остап, Летнянчин Тарас, Торгоній Юрій, Шквирко Юрій.

titleCтуденти Освітньої програми менеджмент ЗЕД, групи МЗЕД-11 Роксолана Бойко та Іван Антосевич, переможці І етапу Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Економічна теорія», успішно представили НЛТУ України на ІІ етапі, який проходив з 22 по 24 квітня 2019 року в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова.

Загалом в олімпіаді прийняли участь студенти 1-4 курсів, які стали переможцями І етапу Олімпіади, що проводився у вищих навчальних закладах України, в яких вони навчаються. Були присутні понад 60 учасник з понад 35 вищих навчальних закладів України з таких міст як Київ, Запоріжжя, Миколаїв, Харків, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ,  Полтава, Вінниця, Тернопіль, Одеса, Дніпро, Суми, Житомир, Умань.

17426037 741338359379777 1931682119561997643 nМета форуму: актуалізація проблеми створення дружнього середовища для дитини на рівнях сім’я – громада – держава
Спікери: українські наукові та громадські діячі; спеціалісти в галузі дитячої соціально-психологічної та соціально-педагогічної практики.


Ми запрошуємо: викладачів та студентів фаху «соціальна робота», «соціальна педагогіка», «психологія»; представників громадських та державних організацій і установ.

T1zqmdSPHBHteilUrJgf.w6951«Хай небеса достойно веселяться, хай радіє земля,
хай святкує увесь світ видимий і невидимий,
бо Христос устав, радість вічна»

(Тропар 1 пісні канону).

Дорогі Лісотехніки , щиро вітаємо Вас з нагоди найбільшого християнського свята – Воскресіння Христового.

Бажаємо Вам щастя і радості, віри і благополуччя! Нехай чудесне свято Великодня принесе любов та світло у Вашу родину, щирість та добро у взаємини! Нехай Боже благословення буде запорукою миру на нашій землі та духовного відродження нашої держави.

Христос Воскрес!

58380602 823332008042090 2046300218575552512 n

Відкрита лекція керівника управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації Романа Матиса «Інвестиції: як і звідки залучати, стратегії і практичні кроки»

23 квітня на запрошення кафедри менеджменту ЗЕД в Національному лісотехнічному університеті України відбулась відкрита лекція керівника управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністраціїРомана Матиса «Інвестиції: як і звідки залучати, стратегії і практичні кроки»

k1 pandusКожна людина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти звичайних людей.

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.

 

В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей, яка забезпечує однакове ставлення до всіх людей, але створює спеціальні умови для дітей з особливими потребами.

конфДержавна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» планує проведення серед науково-педагогічних працівників, студентів закладів вищої освіти опитування на тему: «Впровадження автономності українських закладів вищої освіти в контексті європейського досвіду університетської автономії». Дослідження проводитиметься у квітні-червні 2019 року на умовах повної анонімності.

Респонденти зможуть заповнити анкету онлайн індивідуально у будь-який зручний для них час, відзначаючи відповідним чином вибраний ними варіант відповіді.

При цьому інформуємо, що участь в опитуванні є добровільною.

Посилання щодо опитування респондентів за допомогою електронної форми: науково-педагогічних працівників за адресою – https://bit.ly/2PfQfNC; студентів за адресою –https://bit.ly/2ZnMryq

Адреса

Національний лісотехнічний 
університет України
вул. Генерала Чупринки, 103, м.Львів, 79057
тел.: (032) 237 80 94, 237 79 88
E-mail: nltu@ukr.net

JoomShaper