Випуск бакалаврів-дизайнерів 2019

Оголошується наказ про склад екзаменаційної комісії

Кінець червня 2019 року запам’ятається 47 студентам-четвертокурсникам кафедри дизайну: адже саме в ці жаркі дні вони захистили свої дипломні роботи і стали бакалаврами дизайну.

Цій події передували місяці творчих пошуків і вагань, серед багатьох варіантів проектних пропозицій слід було обрати найкращі та разом з керівниками «відшліфувати» їх. Дуже допомагає в цьому проведення попередніх захистів за два тижні до основних. Це дає студентам можливість вислухати думки авторитетних викладачів, уникнути прикрих помилок та представити свою роботу в найкращому вигляді. Адже наша спеціальність належить до мистецької галузі, яка вимагає досконалості. Студенти-дизайнери, 4 роки вивчаючи дисципліни образотворчого циклу, у випусковій роботі мають можливість застосувати одержані знання і повністю розкрити себе емоційно.

Голова ЕК Коропецький М.М. оголошує про початок захистівДипломну роботу бакалаври виконують в напрямку «Арт дизайн. Меблі для сидіння та відпочинку». При цьому керівники дослухаються до побажань студентів і не обмежують їх у творчих вподобаннях. Так, щороку є проекти з промислового дизайну, дизайну середовища, біо- та екодизайну тощо. Напрям «Арт дизайн» є цікавим для наших студентів можливістю створити не лише ужиткову масову річ, а дизайнерський твір ексклюзивного характеру. Яскравим прикладом цього є роботи Лілі Івашків (кер. – асист. Савка І.О.), Соломії Бенькалович та Назара Бондарчука (кер. – доц. Тарнавський В.М.), Марії Остапчук (кер. – доц. Макар З.Ю.), Влада Кожухаря (кер. – ст.викл. Прусак Ю.В.).

Троє випускників – Максим Вінтонів, Катя Кравчук та Аня Шепель дуже хотіли зробити щось корисне для нашого університету, тож під керівництвом завідувача кафедри дизайну, доцента Прусака В.Ф. взялися за проект дизайну вестибюля навчально-лабораторного корпусу («скляного») і представили в комплексній дипломній роботі своє сучасне бачення цього простору. Якщо його вдасться втілити в життя – це додасть привабливості нашому вузу.

Цікавий проект в напрямку футуристичного дизайну представив Влад Кожухар, який досконало володіє навиками комп'ютерного проектування в певних програмах.

Захищається Марян Долінський 1Крім виконання проекту, бакалаври представляють на захисті макет виробу, а дехто і виріб в масштабі 1:1. Це свідчить про те, що наші дизайнери можуть не тільки намалювати, а й виготовити виріб своїми руками.

Цього року захищались 37 студентів повної форми та 10 студентів скороченої форми навчання. Це наш найчисельніший курс за останні 5-6 років. Примітно, що навіть студенти, які не відзначалися великою старанністю за роки навчання, підтягнулися і представили хороші роботи. Тож і результати захисту чудові: на «відмінно» захистились 33 студенти, на «добре» - 13, на «задовільно» - 1. За креативність, досягнення високої образної виразності, інноваційної морфологічності виробів, якісно виконані проекти та експериментальні моделі Похвалою екзаменаційної комісії було відзначено роботи: Гнат Софії, Копинець Тамари (кер. - ст.викл.Прокопенко В.Л.); Пилипів Анни-Марії (кер. - ст.викл. Кантаровський Ю.П.); Івашків Лілі (кер. –асист. Савка І.О.); Гладкого Назарія (кер. - доц. Макар З.Ю.); Сушко Христини, Лозінської Ольги (кер. - ст. викл. Прусак Ю.В.); Бондарчука Назарія, Бенькалович Соломії (кер. - доц. Тарнавський В.М.), Вінтоніва Максима (кер. - доц. Прусак В.Ф.).

До речі, багато студентів цього курсу, крім успішного навчання, знаходили час і на цікаве і корисне дозвілля. Приймаючи участь у громадському студентському житті, були організаторами і активними учасниками «Вечора першокурсника», «Весни лісотехніка», святкування 145-річчя університету у Львівській опері та ін. (Сушко Х., Кравчук К., Шепель А., Кожухар В., Вінтонів М.).

Захист претендентки на диплом з відзнакою Копиненць ТамариГоловою екзаменаційної комісії було призначено відомого підприємця-виробника меблів, члена Асоціації меблевиків України, віцепрезидента з питань промислової і експортної політики, керівника регіонального представництва у Львівській області Коропецького Михайла Мафтейовича. Вітаючи студентів перед захистом, він звернувся до них з настановами: «Сьогодні ви представляєте перед комісією підсумок вашого 4-річного навчання. Ви є провідниками і майбутніми представниками нової меблевої індустрії, нових трендів. І в цьому ви повинні переконати як своїх працедавців, так і замовників. Захист бакалаврської роботи є відповідальним, але проміжковим стартом для вас. Ви повинні почути себе, інших, зауваження комісії, - і все це врахувати на майбутнє, щоб зрозуміти, як рухатися далі. Сьогодні, коли у нас є закон про обмеження продажу лісу-кругляку, фахівці (дизайнери, технологи) особливо потрібні у меблевій галузі. Іноземні фірми почали в Україні замовляти меблі з масиву, що відкриває великі можливості для розвитку галузі. Тому вам є де застосувати свої знання».

11 випускників цього курсу відмінно захистилися і підтвердили свої дипломи з відзнакою: Марія Костюк, Софія Гнат, Тамара Копинець, Іванна Волох, Наталя Хлян, Ліля Івашків, Назарій Бондарчук, Соломія Бенькалович, Софія-Андаль Мокрій, Христина Сушко і Оля Лозінська. Тішимося з того, що значна частина наших випускників-бакалаврів має намір продовжувати навчання і одержати ступінь магістра з дизайну.

Ст. викладач кафедри дизайну

Бехта Н.С.