Успішно завершилось навчання студентів-лісотехніків в Іспанії

66598275 421563341783887 6370019859606011904 nЗ середини лютого до кінця червня 2019 року студенти кафедри Лісопромислового виробництва та лісових доріг НЛТУ України навчалися за програмою обміну Erasmus+ в Університеті міста Вальядолід (UVa, Іспанія). Ірина Браговська, Тарас Челяпіс, Стас Горзов – це трійка лісотехніків, яка цілий семестр здобували новий досвід, покращували фахові знання та рівень англійської мови в Іспанії.

Ірина Браговська, студентка групи ІН-31, поділилася з нами своїми враженнями від навчання в Університеті міста Вальядолід та поїздки загалом: «В Університеті міста Вальядолід навчалася лише я. В сусідньому містечку Паленсія, що 20 хвилин їзди швидкісним поїздом від Вальядолід, навчалися – Тарас Челяпіс (ст.гр. ЛІ-51) та Стас Горзов (ст.гр. ЛІ-31)».

Як так сталося, що ти поїхала вчитися в Іспанію?

На початку другого семестру 2 курсу я отримала емейл від моєї кафедри, про можливість навчатися в Іспанії. Ця ідея видалася мені дуже цікавою та перспективною. Однією з умов навчання за програмою обміну Erasmus+ є знання англійської мови на рівні В1, В2. З першого курсу навчання в НЛТУ я приділяла багато уваги англійській, тому вирішила спробувати. Як завжди, найнуднішою частиною в підготовці було збір документації, але це було того варте. Адже через пів року прийшла позитивна відповідь на мою заяву до Університету міста Вальядолід, що в Іспанії.

Як проходило знайомство з групою, привикання до чужого універу, міста?

Навчання почалось майже одразу після оформлення всіх необхідних документів, так як я зробила все швидко, то в мене був час на адаптацію. Знайомитися було легко, адже всі дуже відкриті та щирі. Всі ми були в чужій країні, університеті, а в таких умовах люди швидше знаходять собі друзів. На початку мого перебування в Іспанії досить незвично було з мовою. Дивно було постійно чути англійську та іспанську, і не чути рідної української, але я досить швидко привикла. Місто невелике проте надзвичайно затишне, в ньому є все, що потрібно для цікавого життя.

Які стосунки з викладачами та одногрупниками були?

Стосунки були дуже класні. З одногрупниками ми гуляли разом у вільний від навчання час, робили проекти і звичайно, допомагали один одному. Однак була сильна конкуренція, адже моя група складалася не лише з бакалаврів, а ще й з магістрів і PhD. Це була здорова конкуренція, яка стимулювала більше вчитися і старанніше працювати. Викладачі дуже відкриті та толерантні, вони залюбки допоможуть тобі та проконсультують. З ними і посміятися можна, і пожартувати, та одночасно вони дуже вимогливі.

Звідки були твої одногрупники?

В нашій групі було близько 35 людей і всі були з різних країн – Єгипет, В'єтнам, Азербайджан, Нова Зеландія, Австралія, Грузія, Киргизстан, Німеччина, Франція, Бельгія, Казахстан, Вірменія, Індія, Японія. Ми всі там були як одна велика сім'я, то тепер маю друзів ще й в Білорусії, Росії, Албанії, Чехії та Фіджі.

Як проходило навчання? Чи тяжко було? Чи був вільний час?

Навчання було досить інтенсивним, дуже багато нової інформації, тому треба було посидіти в бібліотеці і плідно попрацювати. Проте нам був дуже цікавий світ за межами університету і ми старалися знайти вільний час для того, щоб більше дізнатися про країну в якій навчалися. Ми завжди охоче подорожувала Іспанією, адже це дуже красива і атмосферна країна.

Як проходили пари? Чи багато було лекцій і практичних занять?

Пари були дуже цікавими і живими. На кожну пару ми готували презентацію, а за активність викладачі відводили додаткові бали. Тому не лише викладачі розмовляли і ділилися досвідом, а й студенти багато розповідали. Можу сказати, що по відчуттях було більше практичних занять. Тому що пара могла початися з теорії, а закінчитися вивченням якоїсь програми. Або нам давали завдання, для виконання якого переводили в кабінет з потрібними приладами і розбивали по мікрогрупах, щоб ми зробили розрахунки і підготували звіт.

Ви здавали якісь екзамени чи диплом захищали?

Як правило ми здавали кінцеві проекти з кожного предмету і презентували перед цілим класом, був лише один екзамен. Один з проектів який в мене був, рахувався як дипломна робота для деяких студентів, проте з коротшими об'єктами дослідження тому, що в мене були набагато коротші терміни. Його не обов'язково було обирати мені, але мене дуже цікавив цей топік, тому я вирішила кинути собі такий виклик. І зробила це успішніше ніж більшість тих кому це справді було потрібно.

Які знання привезла? Чи не жалієш, що поїхала на навчання в незвідану країну?

Під час навчання в Університеті міста Вальядолід я оволоділа новими інженерними програмами, освоїла зовсім новий для мене напрям виробництва – адитивне виробництво. Також викладачі цього університету дали нам сильні знання про відновлювальні технології і показали на прикладі, в них дуже сильна база для практики. Звісно покращила свою англійську і трохи вивчила іспанську. Звичайно, що не шкодую, мені дуже сподобалося навчання в Університеті міста Вальядолід, та й жити в Іспанії було неймовірно. Скажу більше, безмежно хочу повернутися туди. Дякую рідній кафедрі та університету, за можливість професійного розвитку.

 

Юлія Гербут

Перемикач мови

Адреса

Національний лісотехнічний 
університет України
вул. Генерала Чупринки, 103, м.Львів, 79057
тел.: (032) 237 80 94, 237 79 88
E-mail: nltu@ukr.net

JoomShaper