В НЛТУ України відбувся семінар щодо розроблення стратегії біоекономіки Львівської області

P101760921 червня у Національному лісотехнічному університеті України відбувся семінар на тему: «Стратегія розвитку біоекономіки Львівської області».  В обговоренні цього питання взяли участь науковці Національного лісотехнічного університету України, Львівського національного аграрного університету, Академії Наук України, НУ «Львівська політехніка», керівники промислових підприємств, громадських організацій, представники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства і заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

Завдання семінару:

• здійснити ситуаційний аналіз – ідентифікувати ситуацію, в якій знаходиться біоекономічний сектор Львівської області;
  • сформувати основне завдання (візію) розвитку біоекономіки Львівщини;
  • окреслити пропозиції до загальної стратегії розвитку Львівської області на період 2020-2027 роки.

Із вступним словом до учасників семінару звернувся модератор заходу, завідувач кафедри Технології меблів та виробів з деревини, д.т.н., професор Орест Кійко, який зазанчив, що у Львівській області зосереджений великий біоекономічний потенціал. Він запропонував власні пропозиції щодо стратегії розвитку біоекономіки Львівської області:

1. Основна проблема – відсутність усвідомлення важливості біоекономіки як провідного напряму соціо-економічного розвитку області. Потрібна потужна промокомпанія пріоритетності розвитку біоекономіки для Львівської області. Залучення потужних медіа ресурсів: соціальні мережі, телебачення, газети, конференції, дні біоекономіки тощо. Важливою є чітко розроблена стратегія популяризації та формування свідомого ставлення до переваг для населення від розвитку біоекономіки.
  2. Створення центру підтримки розвитку біоекономіки у Львівській області.
  3. Деревний ресурс як найвагоміший у біосекторі Львівської області – підготовка пропозицій щодо розробки «Закону про ринок деревини» (рівні правила для всіх).

Результати аналізу біоекономіки Львівської області представив асистент кафедри Технології меблів та виробів з деревини Михайло Ільків. Він проаналізував потенціал регіону, продемонстрував присутнім ефективності роботи лісового, аграрного та харчового секторів.

Старший викладач кафедри Економіки підприємства Мирослава Якуба розказала про ситуаційний аналіз біоекономічного сектору Львівської області. Вона наголосила, що серед різних методів ситуаційного аналізу було обрано SWOT-аналіз, як найпоширеніший на практиці. Метод SWOT- аналізу розшифровується як: Strengths (сильні) Weaknesses (слабкі) Opportunities (можливості) Threats(загрози).

За умовами SWOT-аналізу учасників семінару було поділено на 4 групи, для того щоб кожна сформувала по 5 найсуттєвіших позицій сильних та слабких сторін, загроз та можливостей біоенергетики регіону. Після чого присутні колективно сформувати оціночну  матрицю ситуаційного аналізу із запропонованих характеристик.

Юлія Гербут

Last modified on Понеділок, 22 липня 2019 14:03