У лісотехнічному університету відбувся флешмоб до Всесвітнього Дня вишиванки

P101689416 травня 2019 року в Національному лісотехнічному університеті України відбувся флешмоб до Всесвітнього Дня вишиванки. Зібралося не так багато учасників, як очікувалося, але їх було достатньо для того щоб утворити карту України та заспівати гімн України. До свята долучилися студентство, професорсько-викладацький склад та ректорат лісотехнічного університету.

Вишиванка – національна святиня, що  несе в собі духовне багатство, високу мудрість, неперевершену культуру і традиційний зв’язок багатьох поколінь.

Перші  візерунки були відомі ще давнім трипільцям. Сорочку з орнаментами вишивки можна було зустріти  в Київській Русі,  вона оберігала запорожців,  з нею чумакували, її з  гордістю одягали   січові стрільці, у вишитих сорочках за волю України гинули воїни УПА та Герої Небесної Сотні.

Традиційно вишиванку виготовляють жінки.  Матері, кохані  чи сестри, у вишиванці намагаються закодувати щасливу  долю, радісне життя та достаток для тих, кому призначається вишиванка. Робота зазвичай  починається із молитви, через те  вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може трапитися у людському житті.

Сьогодні поява у багатьох українських містах і селах мільйонів людей у вишиванках  виглядає як справжній сплеск патріотизму, як пошанування українських традицій. Одягаючи вашиванку ми вкотре засвідчуємо свою приналежність до українського роду та нації. Вишиванка  в наш час це й один із брендів, за яким вирізняється українець у багатомірному  глобалізованому світі. Яскраві кольори, фантастичні візерунки-символи, багатство фантазії майстрів – усе це і є наша  вишиванка.
Вишиванка це ще й ознака приналежності  до  свідомої спільноти, яка усупереч всьому пробиває собі шлях і утримує ідентичність України.

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Кожен третій четрер травня  відзначається Всесвітній день вишиванки. Дата поки що не офіційна, це відносно нове народне свято. Але масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у  цей день, ви не побачите ніде. Нехай і в нас це починання стане традиційним.

Одягаймо вишиванку частіше. Передавайте її  своїм дітям та онукам, зберігайте як безцінну сімейну реліквію, адже  наша вишивка - це «молитва без слів»,  це  наш генетичний код, це наш національний оберіг.

Сьогодні  свято засвідчує єдність українців.

Єднаймося, бо в єдності наша сила.

Юлія Гербут