У Національному лісотехнічному університеті України відкрили меморіальну дошку Леонідові Каденюку

P1016624

У Національному лісотехнічному університеті України 15 травня 2019 року відбулося відкриття меморіальної дошки першому космонавтові України, Герою України, Почесному докторові Honoris Causa лісотехнічного університету Леонідові Каденюку.

Перед навчальним корпусом університету зібралися студенти львівських університетів, викладачі та співробітники лісотехнічного університету, духовенство, почесні гості Львова та області.

Урочистість розпочалася виконанням Державного гімну України.

Було озвучено Постанову Верховної Ради України від 19 червня 2018 року № 2266-VIII “Про увічнення пам’яті першого космонавта України, Героя України Леоніда Каденюка”.

Перший проректор університету, професор Микола Адамовський ознайомив присутніх з ухвалою Вченої ради Національного лісотехнічного університету України від 31 січня 2019 року про увічнення пам’яті першого космонавта України, Героя України, Почесного доктора Національного лісотехнічного університету України Леоніда Каденюка і запросив до слова ректора, академіка НАН України, доктора економічних наук, професора Юрія Туницю.

В своєму виступі ректор університету Юрій Туниця розповів про високі людські якості Леоніда Каденюка – великого патріота України, його вклад у дослідження космосу, а також поділився особистими враженнями про співпрацю з ним у питаннях екологічної безпеки Землі.

Обряд освячення меморіальної дошки здійснили Голова Центру студентського капеланства отець Юрій Остап’юк, капелан ЛНМУ ім. Данила Галицького Ігор Хомічак та парох Студентського храму рівноапостольного князя Володимира Національного лісотехнічного університету України отець Роман Довгань.

О. Юрій у своєму слові нагадав присутнім, що варто мати в собі дух воїна - прагнути реалізувати свої мрії, а також про те, що в нас є багато причин пишатися своїм українським корінням.

Студенти-лісотехніки поклали квіти до меморіальної дошки першому космонавтові України Леонідові Каденюку.

На урочистостях виступили: заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів; заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко; ректор Запорізького національного технічного університету, академік АН ВШ України, доктор технічних наук, професор   Сергій Бєліков; директор ННІ лісового і садово-паркового господарства, д.с.-г.н., професор Степан Миклуш; студент третього курсу ННІ деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну Юрій Бичук; автор меморіальної дошки, Народний художник України Ярослав Скакун.

Заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів наголосив, що Українська держава дала світу багатьох видатних людей, які працювали в різноманітних сферах, серед них — Леонід Каденюк. Він був не лише астронавтом, а й великим науковцем.

Про заслуги першого астронавта перед країною, його роль у вихованні молоді розповів ректор Запорізького національного технічного університету, професор Сергій Бєліков.

Урочисте відкриття меморіальної дошки першому космонавтові України, Герою України, Почесному докторові Національного лісотехнічного університету України Леонідові Каденюку завершилося виконанням Державного гімну України.

З 16 травня 2019 року до 19 травня 2019 року на 5-му каналі демонструватиметься сюжет про урочисте відкриття меморіальної дошки першому космонавтові України, Герою України, Почесному докторові Honoris Causa Національного лісотехнічного університету України Леонідові Каденюку.

Юлія Гербут

Last modified on П'ятниця, 17 травня 2019 22:26