Лісотехніки провели пожежно-тактичні навчання з гасіння лісових пожеж

P1015940

Протягом двох днів Національний лісотехнічний університет України та Львівський державний університет безпеки життєдіяльності проводили спільні пожежно-тактичні навчання на тему: "Гасіння лісових пожеж".

Мета навчань полягає у практичному відпрацюванні взаємодії між працівниками Державної лісової охорони та пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС України щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві.

Навчання складалося із двох частин:  теоретичної та практичної. В перший день навчання,а саме 4 квітня, у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності проходила теоретична частина. Із доповідями виступили  доцент НЛТУ України Михайлів О.Б. на тему: «Природа виникнення лісових пожеж», доцент НЛТУ України Новак А.А. на тему: «Заходи, спрямовані на попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж» та доцент ЛДУБЖД Лущ В.І. на тему: «Організація гасіння лісових пожеж». Після була екскурсія територією ЛДУБЖД та ознайомлення з матеріально-технічним забезпеченням проведення навчань.

5 квітня відбулася практична частина навчання на базі Страдчівського навчально-виробничого лісокомбінату НЛТУ України. Студенти групи ЛГ-31 та ЛГС-22, під керівництвом доцента кафедри лісівництва НЛТУ України Новака А.А. та асистента кафедри лісництва НЛТУ України Кондратюк Л.М., попробували себе у ролі пожежників.

Згідно з легендою навчань, пожежа в лісі трапилась внаслідок необережного поводження з вогнем відпочивальників, які не змогли самотужки погасити займання. Полум’я побачили працівники лісового господарства, які й викликали сили і засоби лісової пожежної станції, за допомогою техніки було прокладено мінералізовану смугу для запобігання поширення вогню на більшу територію. Усвідомивши що пожежну неможливо ліквідувати силами лісового господарства, лісничий викликав підрозділи ДСНС, які успішно погасили пожежу. У ролі працівників, згідно ввідної, виступили магістри та бакалаври Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, провідного закладу Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Основним завданням спільних пожежно-тактичних навчань є закріплення набутих теоретичних знань з гасіння лісової пожежі працівниками Державної лісової охорони із залученням особового складу та техніки пожежно-рятувальної служби  ДСНС України на практиці, а також демонстрація можливих способів гасіння (ручним, шанцевим інструментом та спеціальної техніки) гасіння лісових пожеж; перевірка готовності сил і засобів ДЛО та ДСНС до дій за призначенням на випадок виникнення лісових пожеж, відпрацювання взаємодії та порядку залучення підрозділів для гасіння лісових пожеж.

Юлія Гербут

Last modified on Понеділок, 08 квітня 2019 05:13