В НЛТУ України відбулася нарада лісівників Львівщини

imgonline com ua Compressed QxTrOzKM1482x4N6 березня, в Національному лісотехнічному університеті України відбулася обласна нарада з питань виконання завдань і заходів «Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки».

«Левова частка нашого експорту – це продукти деревообробки. Кожен 4-ий долар від експорту надходить від деревообробної галузі. Мені приємно, що державі, у доволі непростих умовах вдалось відстояти прийняття мораторію на вивіз кругляка. Динаміка залучення інвестицій у деревообробну галузь сьогодні є найкращою за всі роки незалежності», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Начальник Львівського ОУЛМГ, проф., д.е.н.  Анатолій Дейнека повідомив, що загальні обсяги відтворення лісів за 2018 рік склали 2264 га. Зокрема, створено 1145 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 1119 га, що становить 49% від всього обсягу лісовідновлення.

«Для забезпечення підприємств управління високоякісним лісовим насінням, утворення його 5-8 річного запасу, в структурі Львівського ОУЛМГ створене спеціалізоване державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» - єдине в Україні, яке забезпечене сучасним технологічним устаткуванням для переробки і зберігання лісового насіння», – розповів Анатолій Дейнека.

Академік НАН України, ректор НЛТУ України Юрій Туниця наголосив на важливості природного відновлення лісу. «Цим методом успішно користуються німецькі лісівники. Та нам потрібен не лише досвід Німеччини, а злагодженість», – сказав Юрій Туниця.

«Значна робота проводиться для забезпечення всіх видів лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом основних лісоутворюючих порід – в області функціонує мережа лісових розсадників в кількості 163 одиниць загальною площею 110 га, де вирощується понад 12 млн сіянців і саджанців», – зазначив генеральний директор ОКСЛГП «Галсільліс» Володимир Мельник.

У своєму виступі Львівської обласної ради Олександр Ганущин зупинився на перспективах лісової галузі. Зокрема наголосив на головному виклику лісового господарства – зміні клімату, наслідком якого є всихання. «Тому на зміну клімату повинні першими реагувати саме працівники лісогосподарської галузі», - акцентував Олександр Ганущин.

Участь в заході також взяли директор Турківського «Галсільліс» Богдан Петренко та лісничий Брюховицького лісництва Тарас Гурський.

Під час наради голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та голова Львівської ОДА Олег Синютка вручили відзнаки найкращим працівникам лісової галузі.

Відтак Грамоту Верховної Ради України з рук керівників області отримав перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Целень Ярослав Павлович.

imgonline com ua Compressed 4VC4gSxLNydE75Крім того, Олександр Ганущин за особистий внесок у підвищення ефективності лісогосподарського виробництва Львівщини, сумлінну працю та високий професіоналізм відзначив грамотами Львівської обласної ради:

- Приходька Василя Павловича – лісничого Довжківського лісництва державного підприємства «Сколівське лісове господарство»;

- Москаля Романа Івановича – лісничого Нивицького лісництва державного підприємства «Радехівське лісове господарство»;

- Коваля Романа Миколайовича – головного лісничого державного підприємства «Львівське лісове господарство»;

- Москву Бориса Євгеновича – лісничого Свидницького лісництва державного підприємства «Рава-Руське лісове господарство»;

- Яворського Михайла Івановича – лісничого Боринського лісництва державного підприємства «Боринське лісове господарство».

Голова Львівської ОДА Олег Синютка підсумовуючи з’їзд лісівників наголосив, що впершу чергу потрібно сподіватися на себе, на свої сили, а ще показувати приклад іншим. «Я б хотів щоб ми не опускали руки. Наш ліс може бути взірцем для всієї держави. Все в наших руках», – наголосив Олег Синютка.

Юлія Гербут

Last modified on П'ятниця, 08 березня 2019 23:00